Siirry sisältöön

Ole hyvä ja valitse kauppa nähdäksesi tuotteen hinnan.

Kaikki kaupat >>
Vertailu on tyhjä
Muistilistasi on tyhjä

Yhteystiedot 


Hyvät asiakkaamme, puhelinnumeromme ovat muuttuneet.
Vanhat 010 53 -alkuiset numerot ovat poistuneet käytöstä, alla uudet suorat puhelinnumeromme.


Puhelinvaihde                            
p.   044- 7900 900

Info/Asiakaspalvelu
p. 044-779 6075
fax 05-2322199

-> K-raudan Remonttiraha-asioissa voit varata ajan osoitteessa
ajanvaraus.k-rauta.fi/kotka

Varastokassa                             
p.  044-779 6046


Kauppias                               
Jari Kiiskinen
p. 050-409 0095
jari.kiiskinen@k-rauta.fi

 

Myymäläpäällikkö
Esa Virolainen
p. 044-779 6062
esa.virolainen@k-rauta.fi

 

Konttoripäällikkö
Birgitta Arosuvi
p. 044 0500 090
birgitta.arosuvi@k-rauta.fi

Saara Virolainen
p. 044-779 6061
saara.virolainen@k-rauta.fi

 

Markkinointi
Jenna Savolainen
p. 050-342 8297
jenna.savolainen@k-rauta.fi 


Rakennustarvike


Rakennat, remontoit tai korjaat, kannattaa suunnaksi ottaa K-rauta Kotka. Laajasta ja kattavasta valikoimasta löydät johtavien tavarantoimittajien tuotteita. Lisäksi ammattitaitoinen henkilökuntamme auttaa mielellään projektinne eri vaiheissa ja tekee Sinulle kilpailukykyisen tarjouksen.


Rakentajapalvelu:
Mika Vikman                            
p. 044-779 6058
mika.vikman@k-rauta.fi

Jaakko Heinonen
p. 050-453 5172
jaakko.heinonen@k-rauta.fi

Petri Heino
p. 044-779 6063
rakennustarvike.kotka@k-rauta.fi


Yritysmyynti


Yritysmyynnissä palvelemme rakennusliikkeitä, teollisuutta, kiinteistöyhtiöitä ja muita yrityksiä yhdessä muiden osastojemme kanssa.

Pauli Riihelä
p. 044-779 6060
pauli.riihela@k-rauta.fi

Jari Suomalainen
p. 044-779 6070
jari.suomalainen@k-rauta.fi

 

Talomyynti

K-rauta Kotkasta saat laadukkaat talopaketit ja kaiken tarvittavan rakentamiseen. K-raudan talopaketti joustaa tarpeidesi mukaan ja laajasta mallistosta voidaan räätälöidä haluttu kokonaisuus juuri sinua varten.

Jari Suomalainen
p. 044-279 6041
jari.suomalainen@k-rauta.fi
tai varaa aika ajanvaraus.k-rauta.fi/kotka

 

Työväline


K-rauta Kotkan työvälineosastolta löydät sopivat työkalut niin ammattimaiseen käyttöön kuin kotiprojekteihin ruuvimeisseleistä ajoleikkureihin. Palvelunhaluiset myyjät opastavat ja auttavat tarvittaessa oikeiden työvälineiden hankinnassa. 


Esa Virolainen
p. 044 779 6062
esa.virolainen@k-rauta.fi

Eija Hovi                     
p. 044 779 6065
tyovalineosasto.kotka@k-rauta.fi

 
Piha ja Puutarha


Puutarhaosastolla Sinua palvelevat ammattitaitoiset puutarhamyyjät ympäri vuoden. Kysy meiltä, me haluamme auttaa kaikessa pihaan ja puutarhaan liittyvässä! 

 
Kati Kilpeläinen
p. 044-779 6068
kati.kilpelainen@k-rauta.fi

 

Sisustus


Laadukkaimmat tapetit ja kauneimmat laatat sekä lattiamateriaalit löytyy K-raudan sisustusosastolta. Lainaamme Sinulle tapettikirjat kotiin, niin saat rauhassa ajan kanssa miettiä ja vertailla tapettikuoseja. Meiltä myös johtavat maalimerkit Teknos ja Tikkurila.


Iiro Puhakka        
p.  044-779 6049
iiro.puhakka@k-rauta.fi

Ingrit Kaarepere 
p. 050-370 5350
ingrit.kaarepere@k-rauta.fi

Jani Pulkkinen     
p.  044-779 6048

Päivi Ruhanen     
p.  044-779 6050

Noora Salonen
p. 044-779 6052
noora.salonen@k-rauta.fi
tai varaa aika ajanvaraus.k-rauta.fi/kotka


sisustusosasto.kotka@k-rauta.fi

 

Valaisimet ja sähkötarvikkeet


Irmeli Liinamaa    
p. 044-779 6053
tyovalineosasto.kotka@k-rauta.fi

 

Keittiö- ja kalustemyynti

Ursula Nurminen 
p. 044-779 6051
ursula.nurminen@k-rauta.fi
tai varaa aika ajanvaraus.k-rauta.fi/kotka

 

Noutopiha

Noutopihallamme on helppo ja nopea asioida. Varastomyyjät auttavat tavaran lastaamisessa ja tekevät tositteet tilimyyntiä tai kassalla maksua varten. Noutopihan yhteydessä oleva kassa nopeuttaa asioimistasi K-raudassa.

Varastopäällikkö
Petri Vättö
p. 044-779 6071
petri.vatto@k-rauta.fi


Elias Värri
p. 050-410 7467
elias.varri@k-rauta.fi

Antero Pousi           
p. 044-779 6074
antero.pousi@k-rauta.fi

Juha Väänänen
p. 050 560 1451


Tavaran vastaanotto:

Aki Niemi           
p. 044-779 6066
aki.niemi@k-rauta.fi