Yhteystiedot K-rauta Äimärautio

K-rauta Äimärautio

Äimätie 2
90400 Oulu
Puh. 08 5500 500

Puheluhinnat määräytyvät kuluttajan
liittymäsopimuksen mukaan.

 

KAUPPIAS

Anne Antikka
050 555 7702
anne.antikka@k-rauta.fi

Jarmo Antikka
050 092 7362
jarmo.antikka@k-rauta.fi






YLEINEN/KASSAT

Myymäläpäällikkö
Arto Teppo
044 7500 900
arto.teppo@k-rauta.fi     

Info/vaihde
oulu@k-rauta.fi
08 5500 500

Kassat 2-4
044 7500 896
    
Noutopihakassa
044 7500 897

RAKENNUSTARVIKE, TALOTEKNIIKKA

044 5500 960

Esa Juntunen
050 9177 340
esa.juntunen@k-rauta.fi

Martti Pönkkö
050 5441 222
martti.ponkko@k-rauta.fi
    
Hannu Kukkola
044 7500 881
hannu.kukkola@k-rauta.fi

Merja Timonen
044 7500 883
merja.timonen@k-rauta.fi

REMONTTIMYYNTI

044 5500 931

Aleksi Kastelli
050 5600 016
aleksi.kastelli@k-rauta.fi
  
Kai Kanniainen
044 7500 882
kai.kanniainen@k-rauta.fi

Pekka Ojala
044 7500 905
pekka.ojala@k-rauta.fi

RAKENTAJAPALVELU

 

Jaakko Alakiuttu
050 3700 585
jaakko.alakiuttu@k-rauta.fi

Jyrki Jokela
050 5673 345
jyrki.jokela@k-rauta.fi

SISUSTUS (mm. lattiamateriaalit,
maalit, laatat, tapetit)

044 5500 970

Ammattiasiakasmyyjä
Ilkka Parkkila
044 7500 906
ilkka.parkkila@k-rauta.fi

Sisustussuunnittelu
Kai Kanniainen
044 7500 882
kai.kanniainen@k-rauta.fi

Pirkko Jokilehto
044 7500 929
pirkko.jokilehto@k-rauta.fi

Tomi Syngelmä
044 7500 885
tomi.syngelma@k-rauta.fi

Liisa Hauru
044 7500 922
liisa.hauru@k-rauta.fi

Kari Oksanen
044 7500 884
kari.oksanen@k-rauta.fi

KALUSTE (mm.säilytysjärjestelmät,
kylpyhuonekalusteet, valaisimet)

Valaisinosasto
Antti Husu
050 3001 800
antti.husu@k-rauta.fi

TYÖVÄLINE/PIENRAUTA

044 5500 980
    
Yleinen
044 7500 903

PIHA JA PUUTARHA
puutarha.oulu@k-rauta.fi

Liisa Juola
044 7500 890

YRITYSMYYNTI

Vesa Gallenius
050 5237 111
vesa.gallenius@k-rauta.fi

Pekka Sipilä
050 5981 104
pekka.sipila@k-rauta.fi

Tomi Alikoski
044 7500 919
tomi.alikoski@k-rauta.fi

Mikko Mäkinen
044 7500 914
mikko.makinen@k-rauta.fi

Ilkka Parkkila
044 7500 906
ilkka.parkkila@k-rauta.fi

Rauli Seppänen
044 7500 889
rauli.seppanen@k-rauta.fi

VARASTO

Logistiikkapäällikkö
Veikko Pyykkönen
050 5981 105
veikko.pyykkonen@k-rauta.fi
    
Kuljetukset
Mika Väisänen
044 7500 893
mika.vaisanen@k-rauta.fi

Reittikuljetukset
Toni Malinen
044 7500 916
toni.malinen@k-rauta.fi

Keräyspalvelu
044 7500 901

Tavaran vastaanotto
044 7500 891

Yleinen
044 7500 892

Yleinen
044 7500 894

Ulkokerääjä     
044 7500 913

KONTTORI

Konttoripäällikkö
Tuomo Rantaniemi
050 5981 103
tuomo.rantaniemi@k-rauta.fi

Laskutus     
Tiina Vanhala
044 7500 915
tiina.vanhala@k-rauta.fi

Mainoshoitaja
Vastuullisuusosaaja
Minna Sarkkinen
044 7500 908
markkinointi.oulu@k-rauta.fi

HANKINTA

Ostaja, rakennustarvike ja lvi
Jani Jaurakkajärvi
050 5463 281
jani.jaurakkajarvi@k-rauta.fi

Ostaja, sisustus ja kaluste
Perttu Kummala
044 7500 904
perttu.kummala@k-rauta.fi

Ostaja, työväline ja puutarha
Tuukka Kiiveri
044 7500 888
tuukka.kiiveri@k-rauta.fi

TALOMYYNTI

Ilpo Bragge
0500 688418
ilpo.bragge@k-rauta.fi