K-Rauta Alavus

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 8 - 18
Maanantai - Perjantai
8 - 18
Lauantai
9 - 14
Sunnuntai
Suljettu

Viherpiha

Avoinna tänään: 8 - 18
Maanantai - Perjantai
8 - 18
Lauantai
9 - 14
Sunnuntai
Suljettu

Yhteystiedot

Kolistontie 13, 63300 Alavus
puh. 020 7129 550 020 7129 550
fax: 0207 129 569 Verkkokauppaan liittyvät tiedustelut numeroon 040 826 1415, jossa puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella. 020-alkuisiin numeroihin soittaminen maksaa lankapuhelimesta 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%) ja matkapuhelimista 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%).
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Alavus Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

 

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa työmaalle.

Henkilöstö

Aki Saarinen, kauppias
020 7129 551 020 7129 551
aki.saarinen@k-rauta.fi
Pasi Ahola, rakennustarvike
020 7129 553 020 7129 553
pasi.ahola@k-rauta.fi
Joni Isomäki, työvälineet
020 7129 556 020 7129 556
joni.isomaki@k-rauta.fi
Esko Koski, talomyynti/kodinkoneet
020 7129 555 020 7129 555
esko.koski@k-rauta.fi
Arto Wahlfors, sisustus
020 7129 562 020 7129 562
arto.wahlfors@k-rauta.fi
Kaija Pitkäaho, sisustus
020 7129 557 020 7129 557
kaija.pitkaaho@k-rauta.fi
Marja-Liisa Peltola, kassa
020 7129 550 020 7129 550
marja-liisa.peltola@k-rauta.fi
Marita Saarinen, konttori
020 7129 552 020 7129 552
marita.saarinen@k-rauta.fi
Timo Peltola, varasto
020 7129 560 020 7129 560
Harri Ala-Salmi, kuljetukset
020 7129 559 020 7129 559
Antti Rosten, LVI
020 7129 558 020 7129 558
antti.rosten@k-rauta.fi