K-Rauta Alavus

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 8 - 18
Maanantai - Perjantai
8 - 18
Lauantai
9 - 14
Sunnuntai
Suljettu

Yhteystiedot

Kolistontie 13, 63300 Alavus
puh. 020 7129 550
fax: 0207 129 569 Verkkokauppaan liittyvät tiedustelut numeroon 040 826 1415, jossa puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella. 020-alkuisiin numeroihin soittaminen maksaa lankapuhelimesta 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%) ja matkapuhelimista 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%).
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Alavus Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

 

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa työmaalle.

Henkilöstö

Aki Saarinen, kauppias
020 7129 551
aki.saarinen@k-rauta.fi
Pasi Ahola, rakennustarvike
020 7129 553
pasi.ahola@k-rauta.fi
Sebastian Yritys, LVI / maalämpö
020 7129 558
sebastian.yritys@k-rauta.fi
Joni Isomäki, työvälineet
020 7129 556
joni.isomaki@k-rauta.fi
Esko Koski, talomyynti/kodinkoneet
020 7129 555
esko.koski@k-rauta.fi
Arto Wahlfors, sisustus
020 7129 562
arto.wahlfors@k-rauta.fi
Kaija Pitkäaho, sisustus
020 7129 557
kaija.pitkaaho@k-rauta.fi
Marja-Liisa Peltola, kassa
020 7129 550
marja-liisa.peltola@k-rauta.fi
Marita Saarinen, konttori
020 7129 552
marita.saarinen@k-rauta.fi
Timo Peltola, varasto
020 7129 560
Harri Ala-Salmi, kuljetukset
020 7129 559