Yhteystiedot

MYYNTI

Puheluhinnat määräytyvät kuluttajan liittymäsopimuksen mukaan.

Työvälineet, piha ja puutarha
Valaistus ja sähkötarvikkeet

tyovalineosasto.kotka@k-rauta.fi
044 443 0022

  • sähkö- ja käsityökalut
  • ruuvit, naulat ja kiinnikkeet
  • työ- ja suojavaatteet, jalkineet
  • sisä- ja ulkovalaisimet
  • sähkötarvikkeet
  • lamput ja paristot
  • kasvit pihaan ja puutarhaan
  • ruohonleikkurit ja puutarhakoneet
  • puutarhakalusteet
  • grillit ja grillaustarvikkeet
  • lumityövälineet

Rakennustarvikkeet ja LVI

rakennustarvike.kotka@k-rauta.fi
044 443 0020

  • kiukaat ja tulisijat
  • ilmalämpöpumput ja ilmastointilaitteet
  • harkot
  • eristeet
  • sementit, laastit ja hiekat
  • LVI-osat
  • ovet ja ikkunat
  • puutavara

Sisustus

sisustusosasto.kotka@k-rauta.fi
044 443 0021

  • maalit, lakat
  • veden eristäminen
  • tapetit
  • laminaatit, parketit
  • seinä- ja lattialaatat
  • verhot ja verhotarvikkeet
  • hanat ja kylpyhuoneposliinit

Pro Center

yritysmyynti.kotka@k-rauta.fi
044 443 0023

Pauli Riihelä
pauli.riihela@k-rauta.fi
044 779 6060

Mika Vikman
mika.vikman@k-rauta.fi
044 779 6058

Keittiö- ja kalustemyynti

Ursula Nurminen
ursula.nurminen@k-rauta.fi
044 779 6051

tai varaa aika K-raudan ajanvarauspalvelusta.

Talomyynti

Jari Suomalainen
jari.suomalainen@k-rauta.fi
044 279 6041

Noutopiha

logistiikka.kotka@k-rauta.fi
044 443 0024

 

Tavaran vastaanotto

logistiikka.kotka@k-rauta.fi
044 779 6066

Verkkokauppatilauksiin liittyvät tiedustelut:
verkkokauppa.kotka@k-rauta.fi

Kauppiaat

Tero Holopainen
0500 754 315
tero.holopainen@k-rauta.fi

Johanna Holopainen
050 537 7355
johanna.holopainen@k-rauta.fi

Myymäläpäällikkö

Esa Virolainen
044 779 6062
esa.virolainen@k-rauta.fi

Konttori

kotka@k-rauta.fi
044 443 0025

 

  • Asiakastilit ja tilinavaukset
  • Laskutus