Yhteystiedot K-rauta Lanterna

K-rauta Lanterna

Varikkotie 2
00880 Helsinki

 

VAIHDE/INFO
lanterna@k-rauta.fi

044 402 6282

Sääsk Maire
050 558 1243
maire.saask@k-rauta.fi

Kassat
050 558 1170

Kassa/kahvio
050 558 1184

RAKENTAMINEN, LVI JA TYÖVÄLINE
rakennustarvike.lanterna@k-rauta.fi
tyovaline.lanterna@k-rauta.fi

 

 

 

02900 50210

Kautonen Ari
050 328 9647
ari.kautonen@k-rauta.fi

Inkeroinen Tuomas
050 558 1269
tuomas.inkeroinen@k-rauta.fi

Krook Juha
050 558 1240
juha.krook@k-rauta.fi

Meski Pekka
050 558 1193
pekka.meski@k-rauta.fi

Nylund Kalervo
050 558 1455
kalervo.nylund@k-rauta.fi

Salovaara Taavi
050 558 1386
taavi.salovaara@k-rauta.fi


Väliaho Pekka
050 558 1222
pekka.valiaho@k-rauta.fi

ULKOMYYMÄLÄ
02900 50260
ulkomyymala.lanterna@k-rauta.fi

· Isotalo Juha
  050 558 1512
  juha.isotalo@k-rauta.fi

· Kuusela Ismo
  050 558 1536
  ismo.kuusela@k-rauta.fi

· Laari Mikko
  050 5581552
  mikko.laari@k-rauta.fi

· Virtala Alex
  050 558 1526
  alex.virtala@k-rauta.fi

· Rönnqvist Toni
  02900 50260
  toni.ronnqvist@k-rauta.fi

SISUSTUS JA KODIN KALUSTAMINEN 
sisustus.lanterna@k-rauta.fi

02900 50220

Pihlaja Joonas
040 562 5060
joonas.pihlaja@k-rauta.fi

Hämäläinen Marjatta
050 558 1249
marjatta.hamalainen@k-rauta.fi

Kammonen Jeena
050 558 1277
jeena.kammonen@k-rauta.fi

Kinnunen Anne
044 764 5503
anne.kinnunen@k-rauta.fi

Palviainen Sanna
050 359 7263
sanna.palviainen@k-rauta.fi

Räty Kimmo
050 311 1428
kimmo.raty@k-rauta.fi

Salama Minna
050 558 1322
minna.salama@k-rauta.fi

Sornikivi Tanja
050 558 1241
tanja.sornikivi@k-rauta.fi

Vieri Hannu
050 558 1253
hannu.vieri@k-rauta.fi

KALUSTEMYYNTI
· Järvinen Virpi
  044 711 0806
  virpi.jarvinen@k-rauta.fi

· Piispanen Jukka
  050 328 9655
  jukka.piispanen@k-rauta.fi

 · Simsiö Tuulikki
  050 558 1248
  tuulikki.simsio@k-rauta.fi

VERHOMYYNTI / VALLILA-SHOP
Murtomäki Kati
050 559 4627
kati.murtomaki@k-rauta.fi

PIHA JA PUUTARHA
puutarha.lanterna@k-rauta.fi 

02900 50280

Toivonen Tomi
040 743 1455
tomi.toivonen@k-rauta.fi

Sarhamaa Katriina
050 558 1479
katrina.sarhamaa@k-rauta.fi

Waltari Anna
050 558 1377
anna.waltari@k-rauta.fi

YRITYSMYYNTI
yritysmyynti.lanterna@k-rauta.fi

 

Ikonen Jani
044 701 2220
jani.ikonen@k-rauta.fi

Nikula Sampsa
050 328 9643
sampsa.nikula@k-rauta.fi

Lembinen Valdemar
050 564 8122
valdemar.lembinen@k-rauta.fi

REMONTTIPALVELU


Kuivaniemi Tero
050 380 6353
tero.kuivaniemi@k-rauta.fi

LOGISTIIKKA / TAVARAN VASTAANOTTO /
OSTOTOIMINNOT
logistiikka.lanterna@k-rauta.fi


Asiakasnoudot ja logistiikka
02900 50270

Pohjola Mikko
050 328 9653
mikko.pohjola@k-rauta.fi

Karkhu Vitaly
050 328 9645
vitaly.karkhu@k-rauta.fi

Brännare Lilli
044 712 4253
lilli.brannare@k-rauta.fi

Ostotoiminnot/tuotevastaavat

Holma Janne
työvälineet, pienrauta, piha&puutarha
050 558 1556
janne.holma@k-rauta.fi

Nykänen Jorma
sisustus ja kodin kalustaminen
050 5581361
jorma.nykänen@k-rauta.fi

KONTTORI

Kauppias
Toivonen Hannu
0400 603 190
hannu.toivonen@k-rauta.fi

Henkilöstöpäällikkö
Hänninen Johanna
0400 748 950
johanna.hanninen@k-rauta.fi

Talouspäällikkö
Kvist Thomas
050 328 3499
thomas.kvist@k-rauta.fi

Tammilehto Sanni
050 558 1175
sanni.tammilehto@k-rauta.fi

Markkinointi
050 328 9656
markkinointi.lanterna@k-rauta.fi

Soitettaessa 02900-alkuiseen
yritysnumeroon puheluhinta on
8,35 snt / puhelu +
16,99 snt / minuutti (sis. alv.).
Matkapuhelinhinnat määräytyvät kuluttajan liittymäsopimuksen mukaan.