K-Rauta Malmi Procenter

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 6:30 - 19
Maanantai - Perjantai
6:30 - 19
Lauantai
Suljettu
Sunnuntai
Suljettu

K-Rauta Malmi Procenter

Yhteystiedot

Kankiraudantie 6, 00700 Helsinki
puh. 020 753 0500 020 753 0500
0207-alkuisiin numeroihin soitetut puhelut maksavat        8,28 snt/puhelu + lankaliittymästä 7,00 snt/min ja matkapuhelimesta 17,00 snt/min. sis. alv.
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Malmi Procenter Facebook

Kauppias tiedottaa

K-Rauta Malmi Procenter 

 

joustava ja luotettava ammattilaisen

sekä projektiasiakkaan kumppani

 

Tervetuloa verkkosivullemme!

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Selkeästä myymälästämme löydät rakentamisen ja siustamisen perustarvikkeet sekä laajan valikoiman pienkoneita ja työvälineitä. Lämpimässä noutovarastossamme palvelemme asiakkaita ammattitaitoisesti.  Noutovarastomme toimii samalla myös myyntipisteenä.

 

Pääasiakaskohderyhmämme ovat rakentamisen alan ammattilaiset sekä projektiasiakkaat, kuten rakentajat ja remontoijat. Arkipäiväämme on palvella ammattilaisia työmaalla , noutovarastossamme sekä myymälässä.  

 

Keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme. Kuljetamme merkittävän osan asiakkaidemme tilauksista työmaalle. Ammattitaiset myyjämme kaikilla osastoilla sekä luotettava työmaalogistiikkamme takaavat, että myös sinä ja yrityksesi tai projektisi tulevat onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

 

Myymälämme sijaitse Lahden moottoritien ja Kehä I:n kulmassa,lähellä projektiasi. 

Henkilöstö

Jari Peltonen, kauppias
050 060 0116 050 060 0116
jari.peltonen@k-rauta.fi
Liisa Peltonen, kauppias
050 569 7596 050 569 7596
liisa.peltonen@k-rauta.fi
Simo Raitanen, logistiikkapäällikkö
050 099 7951 050 099 7951
simo.raitanen@k-rauta.fi
Ville Juvakka, myyntipäällikkö, yritysmyynti ja rakennustarvike
040-536 1381 040-536 1381
ville.juvakka@k-rauta.fi
Hannu Rämö, yritysmyynti
040 547 4409 040 547 4409
hannu.ramo@k-rauta.fi
Janne Järvinen, yritysmyynti
050 352 2580 050 352 2580
janne.jarvinen@k-rauta.fi
Jari Helenius, yritysmyynti
040 835 5813 040 835 5813
jari.helenius@k-rauta.fi
Jukka Laiho, yritysmyynti
050 348 5044 050 348 5044
jukka.laiho@k-rauta.fi
Rakennustarvike-osaston myyjät
rakennustarvike.malmi@k-rauta.fi
Janina Holmberg, myyntipäällikkö, sisustus
040 536 1568 040 536 1568
janina.holmberg@k-rauta.fi
Sisustusosaston myyjät
sisustus.malmi@k-rauta.fi
Janne Määttänen, myyntipäällikkö, työväline, pienrauta ja piha
040 739 6499 040 739 6499
janne.maattanen@k-rauta.fi
Työväline, piha ja puutarha -osaston myyjät
tyovaline.malmi@k-rauta.fi
Sini Jeronen, talouspäällikkö
040-5107001 040-5107001
sini.jeronen@k-rauta.fi
Helena Pohto, asiakastilit ja laskutus
050-594 9611 050-594 9611
helena.pohto@k-rauta.fi
Tiia Jokinen, taloushallinto
050 550 3119 050 550 3119
tiia.jokinen@k-rauta.fi
Tomi Kiviranta, ostopäällikkö
tomi.kiviranta@k-rauta.fi