K-Rauta Malmi Procenter

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 6 - 19
Maanantai
6:30 - 19
Tiistai
6 - 19
Keskiviikko
6:30 - 19
Torstai
6:30 - 19
Perjantai
6:30 - 19
Lauantai
6:30 - 15
Sunnuntai
Suljettu

Yhteystiedot

Kankiraudantie 6, 00700 Helsinki
puh. 020 753 0500
0207-alkuisiin numeroihin soitetut puhelut maksavat        8,28 snt/puhelu + lankaliittymästä 7,00 snt/min ja matkapuhelimesta 17,00 snt/min. sis. alv.
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Malmi Procenter Facebook

Kauppias tiedottaa

K-Rauta Malmi Procenter 

 

- joustava ja luotettava ammattilaisen ja projektiasiakkaan kumppani

Tervetuloa verkkosivullemme!

 

Asioiminen meillä on helppoa ja sujuvaa. Selkeästä myymälästämme löydät rakentamisen ja siustamisen perustarvikkeet sekä laajan valikoiman pienkoneita ja työvälineitä. Lämpimässä noutovarastossamme palvelemme asiakkaita ammattitaitoisesti.  Noutovarastomme toimii samalla myös myyntipisteenä.

 

Pääasiakaskohderyhmämme ovat rakentamisen alan ammattilaiset sekä projektiasiakkaat, kuten rakentajat ja remontoijat. Arkipäiväämme on palvella ammattilaisia työmaalla , noutovarastossamme sekä myymälässä.  

 

Keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme. Kuljetamme merkittävän osan asiakkaidemme tilauksista työmaalle. Ammattitaiset myyjämme kaikilla osastoilla sekä luotettava työmaalogistiikkamme takaavat, että myös sinä ja yrityksesi tai projektisi tulevat onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

 

Myymälämme sijaitsee Kehä I:n ja Lahden moottoritien kulmassa, lähellä projektiasi.

Henkilöstö

Jari Peltonen, kauppias
020 753 0501
050 060 0116
jari.peltonen@k-rauta.fi
Liisa Peltonen, kauppias
020 753 0502
050 569 7596
liisa.peltonen@k-rauta.fi
Simo Raitanen, logistiikkapäällikkö
020 753 0540
050 099 7951
simo.raitanen@k-rauta.fi
Ville Juvakka, myyntipäällikkö, yritysmyynti ja rakennustarvike
020 753 0515
040-536 1381
ville.juvakka@k-rauta.fi
Hannu Rämö, yritysmyynti
020 753 0590
040 547 4409
hannu.ramo@k-rauta.fi
Janne Järvinen, yritysmyynti
020 753 0592
050 352 2580
janne.jarvinen@k-rauta.fi
Jari Helenius, yritysmyynti
020 753 0593
040 835 5813
jari.helenius@k-rauta.fi
Jukka Laiho, yritysmyynti
050 348 5044
jukka.laiho@k-rauta.fi
Rakennustarvike-osaston myyjät
rakennustarvike.malmi@k-rauta.fi
Janina Holmberg, myyntipäällikkö, sisustus
040 536 1568
janina.holmberg@k-rauta.fi
Sisustusosaston myyjät
sisustus.malmi@k-rauta.fi
Janne Määttänen, myyntipäällikkö, työväline, pienrauta ja piha
040 739 6499
janne.maattanen@k-rauta.fi
Työväline, piha ja puutarha -osaston myyjät
tyovaline.malmi@k-rauta.fi
Tomi Kiviranta, ostopäällikkö
020 753 0520
040 536 1485
tomi.kiviranta@k-rauta.fi
Tiia Jokinen, taloushallinto
050 550 3119
tiia.jokinen@k-rauta.fi
Helena Pohto, asiakastilit ja laskutus
050-594 9611
helena.pohto@k-rauta.fi
Sini Jeronen, talouspäällikkö (äitiyslomalla)
020 753 0503
040 835 8170
sini.jeronen@k-rauta.fi