Yhteystiedot K-rauta Rauta-Otra Nekala

K-rauta Rauta-Otra Nekala

Viinikankatu 38
33800 Tampere

 

KESKUS/NEUVONTA/KASSAT
rauta-otra@k-rauta.fi

Puhelut lankap. 8,35 snt/puh + 6,00 snt/min
(SIS. ALV 24%)
Puhelut matkap. 8,35 snt/puh + 17,17 snt/min (SIS. ALV 24%)

010 5377 111

KAUPPIAS

Mikko Takamäki        
010 5377 001
050 5507 447
mikko.takamaki@k-rauta.fi

Emilia Takamäki
050 5272 688
emilia.takamaki@k-rauta.fi

KONTTORI

Mira Mäkinen
talouspäällikkö
010 5377 061
050 5029 040
mira.makinen@k-rauta.fi

Anne Ranta
050 3989 035    
anne.ranta@k-rauta.fi

Sari Hamdi
markkinointi
010 5377 063
sari.hamdi@k-rauta.fi

Saija Aalto
markkinointi
050 3989 036
saija.aalto@k-rauta.fi

RAKENNUSTARVIKE
rakennustarvike.rauta-otra@k-rauta.fi     

 

010 5377 091
Fax 010 5377 101


Veijo Pessi
osastopäällikkö
050 3090 321
veijo.pessi@k-rauta.fi     

Petri Koski     
050 3989 033

Tero Keisala     
050 3989 031



 

ASENNUSPALVELUT

Jari Lyttinen
asennettuna myynti
010 5377 011
050 5029 041
jari.lyttinen@k-rauta.fi

Jari Pajula
asennettuna myynti
0400 642 406
jari.pajula@k-rauta.fi

 SISUSTUSSUUNNITTELU

Tanja Kivipelto
sisustussuunnittelija
040 5477 139
tanja.kivipelto@k-rauta.fi

Johanna Kortesaari
sisustussuunnittelija
050 407 1112
johanna.kortesaari@k-rauta.fi

LVI-PALVELU
lvi.rauta-otra@k-rauta.fi

010 5377 094
050 3090 328 
050 3989 016

YRITYSPALVELU

010 5377 096

Erno Tamminen
050 3090 327
erno.tamminen@k-rauta.fi

Tuomas Romppanen
050 3090 175
tuomas.romppanen@k-rauta.fi

Tuomas Lahdensivu
050 409 2110
tuomas.lahdensivu@k-rauta.fi

NOUTOPIHA

010 5377 090

Risto Husa
risto.husa@k-rauta.fi     

050 3989 028 / 050 3989 027 /
050 3989 026 / 050 3989 025

Verkkokaupan noutopiste
050 3090 174
verkkokauppa.rauta-otra@k-rauta.fi

NOUTOPIHAN KASSA

010 5377 068
050 3989 042

TALOMYYNTI

Tero Suomela
040 7424 801
tero.suomela@k-rauta.fi

SISUSTUS    
sisustus.rauta-otra@k-rauta.fi

Maaliosasto
Fax 010 5377 102

Jari Lehti
osastopäällikkö
010 5377 020
050 3090 322
jari.lehti@k-rauta.fi

Maalit
050 3989 023

Tapetit
050 3989 022
sisustus.rauta-otra@k-rauta.fi     

Lattiapäällysteet ja laatat
050 3989 021
050 3989 020
sisustus.rauta-otra@k-rauta.fi

KODINKONEET JA KALUSTEET
kodinkone.rauta-otra@k-rauta.fi


010 5377 093

Emilia Takamäki
kauppias
050 527 2688
emilia.takamaki@k-rauta.fi

Kodinkoneet, valaisimet, kodinkalusteet,
taloustavarat, kylpyhuonekalusteet sekä verhotarvikkeet
050 3989 018 / 050 3989 019 /
050 3090 325 / 050 3989 019

Petra Keittiökalusteet ja
Inaria säilytysjärjestelmät:

Jaana Mäki-Äijö
050 527 0130
jaana.maki-aijo@k-rauta.fi

Jyri Parviainen
0500 262 038
jyri.parviainen@k-rauta.fi

Harri Laitila
050 327 4995
harri.laitila@k-rauta.fi

TYÖVÄLINEET
tyovaline.rauta-otra@k-rauta.fi

Pekka Mikkonen
osastopäällikkö
010 5377 040
050 3090 324
pekka.mikkonen@k-rauta.fi
    
Työvälinepalvelu

tyovaline.rauta-otra@k-rauta.fi
050 3989 013

Petri Heino
yrityspalvelu työvälineet
010 5377 057
050 3090 173
petri.j.heino@k-rauta.fi

PIENRAUTA
tyovaline.rauta-otra@k-rauta.fi

050 3989 012

PIENKONEET
tyovaline.rauta-otra@k-rauta.fi
050 3090 326
050 3989 010
PUUTARHAMYYMÄLÄ (auki kesällä)
puutarha.rauta-otra@k-rauta.fi     

010 5377 054
050 3989 011
TAVARAN VASTAANOTTO

010 5377 071
050 3989 024 / 050 3989 046
NOUTOPALVELU 010 5377 070
050 3090 174
CAFE-OTRA     

010 5377 097
045 840 3730