K-Rauta K-maatalous Sodankylä

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 9 - 13
Maanantai - Perjantai
8:30 - 17
Lauantai
9 - 13
Sunnuntai
Suljettu

Yhteystiedot

Sumatie 2, 99600 Sodankylä
puh. 010 346 6260
fax: (016) 612 363
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta K-maatalous Sodankylä Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

Henkilöstö

Maarit Adolfsen, Kauppias/Reskontra
050 4636902
maarit.adolfsen@k-rauta.fi
Pertti Kuusela, Myymäläpäälikkö/Ammattiasiakkaat
050 4636906
pertti.kuusela@k-rauta.fi
Jouko Strand, kauppias
050 463 6900
jouko.strand@k-rauta.fi
Jarkko Kurtti, LVI/Rakennustarvike
050 4636908
jarkko.kurtti@k-rauta.fi
Kirsimarja Schroderus, Sisustus-ja pintamateriaalit
040 1459564
kirsimarja.schroderus@k-rauta.fi
Tuomo Nurmela, Sisustus- ja pintamateriaalit
044 7093451
tuomo.nurmela@k-rauta.fi
Kari Kortesalmi, Pienrauta ja Työvälineet
050 4636904
tyovaline.sodankyla@k-rauta.fi
Juha Ruikka, Pienrauta ja Työvälineet
050 4344265
juha.ruikka@k-rauta.fi
Juha Piirala, Maatalous ja Koneet
050 4636903
juha.piirala@k-maatalous.fi
Jorma Seppänen, Maatalous ja Pienkoneet
050 4636907
jorma.seppanen@k-rauta.fi
Tamara Mattila, Kassa
050 4344262
k-rauta.sodankyla@k-rauta.fi
Marjo Hoppula, Piha-ja Puutarha/Reskontra
050 4344263
marjo.hoppula@k-rauta.fi
Janne Raasakka, Talomyyjä
0400 251800
janne.raasakka@k-rauta.fi