K-Rauta Ristiina

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 9 - 14
Maanantai - Perjantai
8 - 17
Lauantai
9 - 14
Sunnuntai
Suljettu

Viherpiha

Avoinna tänään: 9 - 14
Maanantai - Perjantai
8 - 17
Lauantai
9 - 14
Sunnuntai
Suljettu

Myymälämme on suljettu keskiviikkona 6.12. Loppuvuoden pyhäpäivät, jolloin myymälä suljettu: 24. - 26.12. suljettu, 31.12.17 - 1.1.2018 suljettu.

Yhteystiedot

Yrittäjäntie 3, 52300 Ristiina
puh. 044 752 0000 044 752 0000
Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Ristiina Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

Henkilöstö

Esa Tukiainen, kauppias - veneet, moottorit, maatalous, pienkoneet, LVI
044 752 0021 044 752 0021
esa.tukiainen@k-rauta.fi
Pekka Tukiainen, kauppias - yritysmyynti, rakennustarvike
044 752 0024 044 752 0024
pekka.tukiainen@k-rauta.fi
Ilmari Freyberg, rakennustarvikkeet, yritysmyynti, talo- ja huvilamyynti
044 752 0026 044 752 0026
ilmari.freyberg@k-rauta.fi
Juha Paasonen, rakennustarvikkeet, puutavara
044 752 0034 044 752 0034
juha.paasonen@k-rauta.fi
Tiku Häkkinen, sisustus, maalit, pintamateriaalit, kalusteet
044 752 0022 044 752 0022
tiku.hakkinen@k-rauta.fi
Tuomo Liimatainen, sisustus, sähkötarvikkeet, kodinkoneet
044 752 0031 044 752 0031
tuomo.liimatainen@k-rauta.fi
Valtteri Vahvaselkä, työväline, pienrauta
044 752 0025 044 752 0025
valtteri.vahvaselka@k-rauta.fi
Jorma Martikainen, yleismyynti
044 752 0035 044 752 0035
jorma.martikainen@k-rauta.fi
Saila Tukiainen, kassa, laskutus, puutarhamyynti
044 752 0029 044 752 0029
saila.tukiainen@k-rauta.fi
Päivi Tukiainen, kassa, laskutus
044 752 0038 044 752 0038
paivi.tukiainen@k-rauta.fi
Sirpa Pulkka, toimisto
044 752 0027 044 752 0027
sirpa.pulkka@k-rauta.fi
Petteri Nykänen, varasto / kuljetus
044 752 0028 044 752 0028
petteri.nykanen@k-rauta.fi
Jari Tukiainen, huolto / korjaamo
044 752 0048 044 752 0048
jari.tukiainen@k-rauta.fi
Esa Tukiainen, töiden vastaanotto
044 752 0021 044 752 0021
esa.tukiainen@k-rauta.fi