K-Rauta Alajärvi

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 7 - 18
Maanantai
7 - 18
Tiistai
7 - 18
Keskiviikko
7 - 18
Torstai (Helatorstai)
7 - 18
Perjantai
7 - 18
Lauantai
8 - 14
Sunnuntai
Suljettu

Yhteystiedot

Alajärventie 14, 62900 Alajärvi
puh. (06) 557 2524
Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Alajärvi Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

 

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi ja noudettavaksi sopimuksen mukaan. Tarvittaessa kuljetamme tuotteet omalla paketti- tai kuorma-autolla. Lainaamme myös kuomullista peräkärryä, meiltä ostettujen tuotteiden kotiin kuljetukseen.

Henkilöstö

Matti Ahonen, kauppias, rakennustarvike
040 045 5482
matti.j.ahonen@k-rauta.fi
Anne Tuomisto, kauppias, kodinkone, konttori
040 775 8984
anne.tuomisto@k-rauta.fi
Pia Vallivaara, kassa, konttori
044 757 2534
pia.vallivaara@k-rauta.fi
Timo Heimonen, rakennustarvike
timo.heimonen@k-rauta.fi
Markku Leppäkangas, rakennustarvike
markku.leppakangas@k-rauta.fi
Pentti Pitkänen, työkalu, pienrauta
pentti.pitkanen@k-rauta.fi
Tero Korkea-aho, LVI
tero.korkea-aho@k-rauta.fi
Jarmo Vuorenmaa, LVI
jarmo.vuorenmaa@k-rauta.fi
Ilkka Yliaho, LVI
ilkka.yliaho@k-rauta.fi
Risto Männikkö, sisustus
risto.mannikko@k-rauta.fi
Maarit Takamäki, sisustus
maarit.takamaki@k-rauta.fi
Taru Winter, sisustus
taru.winter@k-rauta.fi
Teija Pesu, kodinkone
teija.pesu@k-rauta.fi
Marko Svan, varastopäällikkö
050 576 7259
marko.svan@k-rauta.fi