K-Rauta Alajärvi

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 7 - 18
Maanantai - Perjantai
7 - 18
Lauantai
8 - 14
Sunnuntai
Suljettu

RAUTA-AHMA OY

Yhteystiedot

Alajärventie 14, 62900 Alajärvi
puh. (06) 557 2524
Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Alajärvi Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

 

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi ja noudettavaksi sopimuksen mukaan. Tarvittaessa kuljetamme tuotteet omalla paketti- tai kuorma-autolla. Lainaamme myös kuomullista peräkärryä, meiltä ostettujen tuotteiden kotiin kuljetukseen.

 

Henkilöstö

Matti Ahonen, kauppias, rakennustarvike
040 045 5482
matti.j.ahonen@k-rauta.fi
Anne Tuomisto, kauppias, kodinkone, konttori
040 775 8984
Kesäloma 7.8-27.8.17
anne.tuomisto@k-rauta.fi
Pia Vallivaara, kassa, konttori
044 757 2534
Kesälomalla 23.6-16.7.17
pia.vallivaara@k-rauta.fi
Timo Heimonen, rakennustarvike
044 757 2527
Kesäloma 23.6-16.7.17
timo.heimonen@k-rauta.fi
Markku Leppäkangas, rakennustarvike
Kesälomalla 17.7-6.8.17
markku.leppakangas@k-rauta.fi
Olli Rintala, rakennustarvike
044 757 2536
olli.rintala@k-rauta.fi
Pentti Pitkänen, työkalu, pienrauta
Kesäloma 24.7-13.8.17
pentti.pitkanen@k-rauta.fi
Tero Korkea-aho, LVI
tero.korkea-aho@k-rauta.fi
Jarmo Vuorenmaa, LVI
Kesäloma 9.7-23.7.17
jarmo.vuorenmaa@k-rauta.fi
Ilkka Yliaho, LVI
Kesäloma 19.6-9.7.17
ilkka.yliaho@k-rauta.fi
Risto Männikkö, sisustus
Kesäloma 4.6-25.6.17
risto.mannikko@k-rauta.fi
Maarit Takamäki, sisustus
Kesäloma 26.6-2.7.17
maarit.takamaki@k-rauta.fi
Taru Winter, sisustus
Kesäloma 3.7-23.7.17
taru.winter@k-rauta.fi
Teija Pesu, kodinkone
Kesäloma 17.7-6.8.17
teija.pesu@k-rauta.fi
Marko Svan, varastopäällikkö
050 576 7259
Kesäloma 17.6-30.6.17
marko.svan@k-rauta.fi