K-Rauta Huittinen

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 9 - 14
Maanantai - Perjantai
9 - 17:30
Lauantai
9 - 14
Sunnuntai
Suljettu

Yhteystiedot

Kauppiaskatu 1, 32700 Huittinen
puh. (02) 560 6100 (02) 560 6100
Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Huittinen Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa K-Rauta Huittisten kotisivuille

Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

 

Kesä on aikaajolloin tekee mieli uusia kodin sisustus ja 
maalata vanhat pinnat uusilla raikkailla väreillä. 

Maali kannattaa valita käyttötarkoituksen mukaan
Löydät valikoimastamme sisämaalittalon ulkomaalit kuin myös
terassiöljyt ja kalustemaalit. 

Sisäkuin ulkomaalaus onnistuu luotettavien valmistajien tuotteilla.
Varastostamme löytyy mm.Tikkurila, Eskaro ja Cello sekä 
kalkkimaali Rust Oleum,  joilla voit maalata aivan uudenlaisia 
pintoja seiniinlattioihin ja huonekaluihin
Meiltä löytät myös tarvittavat maalaustarvikkeet. 

Kodin ilmettä on helppo muuttaa myös tapetillakohteesta riippuen 
valitse oikea tapettityyppi tapetoitavan kohteen mukaan

Kattavat ohjeet tapetin valintaan löydät linkistä https://www.k-rauta.fi/remontti/tapetointi/tapetin-valinta/ 

Myymälästämme löydät mm. seuraavien valmistajien tapetteja
VallilaSanduddBoråsEngblad & Co BN, Decorama Easy Up,
Rasch, Eco Wallpaper ja 
toimitusmyyntinä vielä paljon lisää. 

Tiesithänettä saat meiltä myös Cello-keittiöt valmiiksi asennettuna
ja maksun voit hoitaa edullisella 
K-Rahoituksella
Tutustu keittiöihin sekä rahoitukseen oheisista linkeistä.
https://www.k-rauta.fi/cello-keittiot/ 
https://www.k-rauta.fi/palvelut/rahoituspalvelu/ 

Ja toki lödät meiltä myös LVI-tuotteetpienkoneetpuutarhatarvikkeet
rakennus-tarvikkeetpuutavarantyökoneettyövälineet
kasvinsuojeluaineetlannoitteetrehutvaraosat ym. 

Tervetuloa kaupoille!


Katso myös: Lantmännen Agro Huittinen

Henkilöstö

Keijo Tiukka, kauppias
050 428 2228 050 428 2228
keijo.tiukka@k-rauta.fi
Jussi Toivola, myymäläpäällikkö yritysmyynti
040 847 0724 040 847 0724
jussi.toivola@k-rauta.fi
Juha Haapasalo, K-Rauta: rakennustarvike, puu, LVI, työväline, pienrauta, puutarhakone
044 748 0502 044 748 0502
juha.haapasalo@k-rauta.fi
Jari Nieminen, K-Rauta: työväline, pienrauta, puutarhakone
044 748 0556 044 748 0556
jari.nieminen@k-rauta.fi
Riitta Huhta, sisustus: sisustusmateriaalit, sisustustarvike, kodin kalustaminen, suunnittelu
044 748 0553 044 748 0553
riitta.huhta@k-rauta.fi
Mervi Seitsonen, sisustus, kodin kalustaminen, valaistus
044 7480554 044 7480554
mervi.seitsonen@k-rauta.fi
Sonja Koskiniemi, kassa, piensisustus, tapetit
050 560 7299 050 560 7299
sonja.koskiniemi@k-rauta.fi
Arja Tuori, talous
050 413 3417 050 413 3417
arja.tuori@k-rauta.fi
Vesa Kollin, Lantmännen Agro: maataloustyökoneet, hallit, kuivurit, tuotantorakennukset
050 368 0770 050 368 0770
vesa.kollin@lantmannenagro.fi
Mika Männistö, Lantmännen Agro: lannoite, kasvinsuojelu, vilja, siemen, polttoöljy, tarvikkeet
050 522 0193 050 522 0193
mika.mannisto@lantmannenagro.fi
Jukka Ala-Juusela, Lantmännen Agro: lannoite, kasvinsuojelu, vilja, siemen, polttoöljy, tarvike
050 516 9690 050 516 9690
jukka.ala-juusela@lantmannenagro.fi
Ilkka Vuori, talomyynti, diplomitalomyyjä
040 546 2187 040 546 2187
ilkka.vuori@omakotitalo.net
Päivi Vuori, talomyynti, arkkitehti SAFA, diplomitalomyyjä
040 522 0665 040 522 0665
paivi.vuori@omakotitalo.net
Varasto/Ramirent
044 748 0510 044 748 0510