K-Rauta Kuusamo

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 7 - 18
Maanantai - Perjantai
7 - 18
Lauantai
9 - 14
Sunnuntai
Suljettu

K-Rauta Kuusamo

Yhteystiedot

Luomantie 4, 93600 Kuusamo
puh. 020 740 1040 020 740 1040
Puheluiden hinnat: lankapuh. 8,21 snt/puh + 6,9 snt/min gsm 8,21 snt/puh + 14,9 snt/min
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Kuusamo Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

Katso myös: Lantmännen Agro Kuusamo

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa työmaalle.

 

Meiltä löydät uudet Yamaha vapaa-ajan koneet, sekä laajan valikoiman vaihtolaitteita. Suoritamme myös huollot ja korjaukset pienkoneisiin. 

Henkilöstö

Heikki Korpela, kauppias
0400 600 750 0400 600 750
heikki.korpela@k-rauta.fi
Arttu Korpela, rakennustarvike, työväline
040 555 1026 040 555 1026
arttu.korpela@k-rauta.fi
Esa Määttä, rakennustarvike,työväline
0400 984 358 0400 984 358
esa.maatta@k-rauta.fi
Tommi Meskus, asennuspalvelut / LVI myynti
0400 973 136 0400 973 136
tommi.meskus@k-rauta.fi
Toni Talala, sisustus ja kodin kalustaminen
040 701 2069 040 701 2069
toni.talala@k-rauta.fi
Vuokko Parviainen, sisustus ja kodin kalustaminen (äitiyslomalla)
0400 984 357 0400 984 357
vuokko.parviainen@k-rauta.fi
Jukka Nevala, maatalous, konemyynti
0400984354 0400984354
jukka.nevala@k-rauta.fi
Ari Määttä, maatalous, rakennustarvike
040 705 2018 040 705 2018
ari.maatta@lantmannenagro.fi
Charlotta Kittilä, toimisto
0400 984 356 0400 984 356
charlotta.kittila@k-rauta.fi
Heli Tervo, kassa
020 740 1040 020 740 1040
heli.maatta@k-rauta.fi
Varasto
020 740 1055 020 740 1055
Kuljetus
0400 292 345 0400 292 345
Pasi Naumanen, konehuolto
0400234382 0400234382
Heidi Utriainen, sisustus ja kodin kalustamien
0400 984 357 0400 984 357
heidi.utriainen@k-rauta.fi