K-Rauta Palokka

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 7 - 20
Maanantai - Perjantai
7 - 20
Lauantai
9 - 16
Sunnuntai (Jouluaatto)
Suljettu
25.12 (Joulupäivä)
Suljettu
26.12 (Tapaninpäivä)
Suljettu
31.12 (Uudenvuoden aatto)
10 - 16

Viherpiha

Tänään: suljettu
Maanantai - Perjantai
Suljettu
Lauantai
Suljettu
Sunnuntai (Jouluaatto)
Suljettu
25.12 (Joulupäivä)
Suljettu
26.12 (Tapaninpäivä)
Suljettu
31.12 (Uudenvuoden aatto)
10 - 16

Yhteystiedot

Saarijärventie 50, 40270 Jyväskylä
puh. 0403 101 300 0403 101 300
Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Palokka Facebook

Kauppias tiedottaa

Palvelemme talviaukiolosta poiketen myös sunnuntaina 31.12 klo 10-16 rakettimyynnin vuoksi. Myös muut osastot palvelevat, tervetuloa ostoksille!

Katso ajankohtaiset tarjoukset https://www.k-rauta.fi/rautakauppa/kampanjat  lisää tarjouksia myymälässä

Henkilöstö

Jari Kaurila, kauppias
0440 383100 0440 383100
jari.kaurila@k-rauta.fi
Sari Kaurila, kauppias
040 8483 753 040 8483 753
sari.kaurila@k-rauta.fi
Satu Asplund
Laskutus ja konttori Laskutus ja konttori
040 3101 303
satu.asplund@k-rauta.fi
SISUSTUS JA KODIN KALUSTAMINEN
040 3101 338
Marko Kekkonen
sisustus ja kodin kalustaminen, osastopäällikkö sisustus ja kodin kalustaminen, osastopäällikkö
040 3101 329
marko.kekkonen@k-rauta.fi
Markku Savelainen
Suunnittelupalvelu, laatat Suunnittelupalvelu, laatat
040 3101 364
markku.savelainen@k-rauta.fi
Jenna Paananen
Sisustus ja kodin kalustaminen, suunnittelupalvelu Sisustus ja kodin kalustaminen, suunnittelupalvelu
040 3101 322
jenna.paananen@k-rauta.fi
Markus Halonen
Sisustus ja kodin kalustaminen, säilytysjärjestelmät Sisustus ja kodin kalustaminen, säilytysjärjestelmät
040 3101 367
markus.halonen@k-rauta.fi
Jari Toikkanen
Sisustus ja kodin kalustaminen Sisustus ja kodin kalustaminen
040 3101 348
jari.toikkanen@k-rauta.fi
Hanna Silvennoinen
Sisustus ja kodin kalustaminen Sisustus ja kodin kalustaminen
040 3101 352
hanna.silvennoinen@k-rauta.fi
TALOMYYNTI
Toni Varonen Toni Varonen
040 3101 336
toni.varonen@k-rauta.fi
RAKENNUSTARVIKE JA LVI
040 3101 334 040 3101 334
Kimmo Jokio
osastopäällikkö, rakennustarvike ja LVI osastopäällikkö, rakennustarvike ja LVI
040 3101 339
kimmo.jokio@k-rauta.fi
Janne Kuikanmäki
Rakennustarvike ja LVI Rakennustarvike ja LVI
040 3101 308
janne.kuikanmaki@k-rauta.fi
Asmo Vatanen
Rakennustarvike ja LVI, kodin energiaosaaja Rakennustarvike ja LVI, kodin energiaosaaja
040 3101 323
asmo.vatanen@k-rauta.fi
TYÖVÄLINE JA PIENRAUTA
040 3101 342 040 3101 342
Jari Räisänen
Osastopäällikkö, työväline ja pienrauta Osastopäällikkö, työväline ja pienrauta
040 3101 361
jari.raisanen@k-rauta.fi
Tommi Ikäheimonen
Työväline ja pienrauta Työväline ja pienrauta
0403 112 710
tommi.ikaheimonen@k-rauta.fi
Henrik Palojärvi
Työväline ja pienrauta Työväline ja pienrauta
0403 101 314
henrik.palojarvi@k-rauta.fi
PIHA JA PUUTARHA
040 3101 312 040 3101 312
piha.palokka@k-rauta.fi
NOUTOPIHA JA VARASTO
0403 101 344 0403 101 344
Mikko Holopainen
Varastopäällikkö Varastopäällikkö
0403 101 333
mikko.holopainen@k-rauta.fi
Varasto
040 3101 343, 040 3101 306, 040 3101 365 040 3101 343, 040 3101 306, 040 3101 365
YRITYSMYYNTI
0403 101 354
Jukka Häkli
Yritysmyynti Yritysmyynti
040 3101 325
jukka.hakli@k-rauta.fi
Antero Hepomäki
Yritysmyynti Yritysmyynti
040 3101 321
antero.hepomaki@k-rauta.fi
Kimmo Jokio
Yritysmyynti Yritysmyynti
040 3101 339
kimmo.jokio@k-rauta.fi
Toni Varonen
Yritysmyynti, talomyynti Yritysmyynti, talomyynti
0403 101 336
toni.varonen@k-rauta.fi
Erkki Stenman
Yritysmyynti, sisustus Yritysmyynti, sisustus
040 3101 317
erkki.stenman@k-rauta.fi
Janne Kotamäki
Työmaakuljetukset Työmaakuljetukset
040 3101 315
Mikko Holopainen
varastopäällikkö varastopäällikkö
040 3101 333
mikko.holopainen@k-rauta.fi
MARKKINOINTI
Camilla Kaurila Camilla Kaurila
0445 199 520
camilla.kaurila@k-rauta.fi
PETRAKEITTIÖT
Mari Oksanen Mari Oksanen
040 5099 007
mari.oksanen@petrakeittiot.fi
PETRA KEITTIÖT
Patrik Honkonen Patrik Honkonen
040 8086 083
patrik.honkonen@petrakeittiot.fi