K-Rauta Rautapohja Ylivieska

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 7:30 - 18
Maanantai (2. Pääsiäispäivä)
Suljettu
Tiistai
7:30 - 18
Keskiviikko
7:30 - 18
Torstai
7:30 - 18
Perjantai
7:30 - 18
Lauantai
9 - 15
Sunnuntai
Suljettu

Viherpiha

Avoinna tänään: 7:30 - 18
Maanantai (2. Pääsiäispäivä)
Suljettu
Tiistai
7:30 - 18
Keskiviikko
7:30 - 18
Torstai
7:30 - 18
Perjantai
7:30 - 18
Lauantai
9 - 15
Sunnuntai
Suljettu

ProCenter

Avoinna tänään: 7 - 16
Maanantai (2. Pääsiäispäivä)
Suljettu
Tiistai
7 - 16
Keskiviikko
7 - 16
Torstai
7 - 16
Perjantai
7 - 16
Lauantai
Suljettu
Sunnuntai
Suljettu

K-Rauta Rautapohja Ylivieska

Yhteystiedot

Kettukallionkatu 1, 84100 Ylivieska
puh. 08 4109 300 08 4109 300
Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Rautapohja Ylivieska Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

Henkilöstö

Tero Nissilä, kauppias
044 5109 318 044 5109 318
tero.nissila@k-rauta.fi
Jukka Nissilä, kauppias
044 5109 334 044 5109 334
jukka.nissila@k-rauta.fi
Yrityspalvelu
08 4109 309 08 4109 309
Rakennustarvikeosasto
08 4109 301 08 4109 301
Sisustusosasto
08 4109 302 08 4109 302
Ulkomyymälä
08 4109 307 08 4109 307
Työkaluosasto
08 4109 303 08 4109 303
Ramirent
020 7502 405 020 7502 405
Vesa Päivärinta, Yrityspalvelu, Yritysmyynti
044 5109 354 044 5109 354
vesa.paivarinta@k-rauta.fi
Velimatti Miettilä, yrityspalvelu, yritysmyynti
044 5109 344 044 5109 344
velimatti.miettila@k-rauta.fi
Juho-Matti Kaivosoja, yrityspalvelu, yritysmyynti
044 5109 335 044 5109 335
juho.kaivosoja@k-rauta.fi
Antero Sihvonen, rakennustarvike ja LVI, osastovastaava
044 5109 315 044 5109 315
antero.sihvonen@k-rauta.fi
Veijo Koutonen, rakennustarvike
044 5109 330 044 5109 330
veijo.koutonen@k-rauta.fi
Ilkka Nikula, rakennustarvike
044 5109 336 044 5109 336
ilkka.nikula@k-rauta.fi
Vesa Marjamaa, rakennustarvike
044 5109 324
vesa.marjamaa@k-rauta.fi
Juho Tuomaala, työkalut ja rakennustarvikkeet, ulkomyymälä
044 5109 326 044 5109 326
juho.tuomaala@k-rauta.fi
Aila Haikola, sisustus, osastovastaava
044 5109 371 044 5109 371
aila.haikola@k-rauta.fi
Auli Palola, sisustus, sisustussuunnittelu
044 5109 375 044 5109 375
auli.palola@k-rauta.fi
Jenna Korte, Sisustus, Cello-keittiöt
044 5109 325 044 5109 325
jenna.korte@k-rauta.fi
Pertti Hiltunen, sisustus
044 5109 320 044 5109 320
pertti.hiltunen@k-rauta.fi
Jaakko Huhtakangas, ulkomyymälä
044 5109 346 044 5109 346
jaakko.huhtakangas@k-rauta.fi
Juha Rautaoja, ulkomyymälä
044 5109 378 044 5109 378
juha.rautaoja@k-rauta.fi
Erkki Partala, ulkomyymälä
044 5109 316 044 5109 316
erkki.partala@k-rauta.fi
Arttu Myllykoski, ulkomyymälä
044 5109 322 044 5109 322
arttu.myllykoski@k-rauta.fi
Niina Rautioaho, piha- ja puutarhavastaava
044 5109 312 044 5109 312
niina.rautioaho@k-rauta.fi
Tuija Markkula, piha- ja puutarhamyymälä
044 5109 310 044 5109 310
tuija.markkula@k-rauta.fi
Lea Rautio, toimistovastaava, kirjanpito & osto- ja myyntireskontranhoitaja
044 5109 332 044 5109 332
lea.rautio@k-rauta.fi