K-Rauta Saarijärvi

Aukioloajat

Myymälä

Tänään: suljettu
Maanantai - Perjantai
8 - 17
Lauantai
9 - 14
Sunnuntai
Suljettu

Viherpiha

Tänään: suljettu
Maanantai - Perjantai
8 - 17
Lauantai
9 - 14
Sunnuntai
Suljettu

Yhteystiedot

Myllymäentie 2, 43100 Saarijärvi
puh. 014 4114 500 014 4114 500
Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Saarijärvi Facebook

Kauppias tiedottaa

Hei,

K-Rauta Saarijärvellä on aloittanut uutena kauppiaana Niko ja Sirpa Lamberg.

Vanha kauppias Ilkka Nykänen kiittää asiakkaitaan, henkilöstöään ja yhteistyökumppaneitaan menneistä vuosista. 

Tervetuloa palveltavaksi,

Aukioloaikamme: ma-pe 8-17 ja la 8-14

Niko ja Sirpa

Henkilöstö

Asiakaspalvelu ja kassa
014 4114 500 014 4114 500
k-rauta.saarijarvi@k-rauta.fi
Niko Lamberg, kauppias,
0400587143 0400587143
niko.lamberg@k-rauta.fi
Pasi Korhonen, yritysmyynti, rakennustarvike, LVI
044 761 4582 044 761 4582
pasi.korhonen@k-rauta.fi
Jouni Holopainen, rakennustarvike, pienrauta, maatalous
044 761 4553 044 761 4553
jouni.holopainen@k-rauta.fi
Matti Hänninen, myymäläesimies, sisustaminen, asennusmyynti, keittiömyynti
044 761 4556 044 761 4556
matti.hanninen@k-rauta.fi
Jouko Moilanen, sisustaminen, maalit
044 761 4557 044 761 4557
jouko.moilanen@k-rauta.fi
Juha Ojala, työväline- pienrauta, pienkoneet, Stihl, Stiga
044 761 4551 044 761 4551
juha.v.ojala@k-rauta.fi
Minna Perhonen, kassa, myymälämyynti
044 7614599 044 7614599
minna.perhonen@k-rauta.fi
Satu Nykänen,  viherpiha, kodintarvikkeet
044 761 4587 044 761 4587
satu.nykanen@k-rauta.fi
Ismo Rinneaho, varastoesimies, kuljetukset
044 761 4568 044 761 4568
k-rauta.saarijarvi@k-rauta.fi
Kalevi Kuivala, varasto, puuhylly
044 761 4567 044 761 4567
k-rauta.saarijarvi@k-rauta.fi
Petri Lehtonen, varasto
k-rauta.saarijarvi@k-rauta.fi
Paula Ruuska, kassa, kodin tarvikkeet
044 7614559 044 7614559
paula.ruuska@k-rauta.fi
Tarja Lähteenmäki, toimisto, laskutus ja tilinavaukset
044 761 4558 044 761 4558
tarja.lahteenmaki@k-rauta.fi