K-Rauta K-maatalous Saarijärvi

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 8 - 18
Maanantai - Perjantai
8 - 18
Lauantai
9 - 13
Sunnuntai
Suljettu
1.5 (Vappu)
Suljettu

Yhteystiedot

Myllymäentie 2, 43100 Saarijärvi
puh. 014 4114 500
Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta K-maatalous Saarijärvi Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin. Huomaathan, että nyt näet verkkokaupassamme saldojen lisäksi yli 40 000 tuotteen hinnat ja tuotetiedot.

Toukokuun alusta alkaen palvelemme lauantaisin klo 14 saakka. Arkisin edelleen klo 8-18.

Tervetuloa!

Ilkka ja K-Raudan henkilökunta

Henkilöstö

Asiakaspalvelu ja kassa
014 4114 500
k-rauta.saarijarvi@k-rauta.fi
Ilkka Nykänen, kauppias,  lämmittäminen, jätevesiratkaisut, LVI
0400 346 908
ilkka.nykanen@k-rauta.fi
Pasi Korhonen, yritysmyynti, rakennustarvike, LVI
044 761 4582
pasi.korhonen@k-rauta.fi
Jouni Holopainen, rakennustarvike, pienrauta, maatalous
044 761 4553
jouni.holopainen@k-rauta.fi
Matti Hänninen, myymäläesimies, sisustaminen, asennusmyynti, keittiömyynti
044 761 4556
matti.hanninen@k-rauta.fi
Jouko Moilanen, sisustaminen, maalit
044 761 4557
jouko.moilanen@k-rauta.fi
Juha Ojala, työväline- pienrauta, pienkoneet, Stihl, Stiga
044 761 4551
juha.v.ojala@k-rauta.fi
Minna Perhonen, kassa, myymälämyynti
044 7614599
minna.perhonen@k-rauta.fi
Satu Nykänen,  viherpiha, kodintarvikkeet
044 761 4587
satu.nykanen@k-rauta.fi
Tuomo Ruotsalainen, maatalous, vaihtokoneet, Stiga, Stihl
044 761 4593
tuomo.ruotsalainen@k-maatalous.fi
Ismo Rinneaho, varastoesimies, kuljetukset
044 761 4568
k-rauta.saarijarvi@k-rauta.fi
Kalevi Kuivala, varasto, puuhylly
044 761 4567
k-rauta.saarijarvi@k-rauta.fi
Petri Lehtonen, varasto
k-rauta.saarijarvi@k-rauta.fi
Paula Ruuska, kassa, kodin tarvikkeet
044 7614559
paula.ruuska@k-rauta.fi
Tarja Lähteenmäki, toimisto, laskutus ja tilinavaukset
044 761 4558
tarja.lahteenmaki@k-rauta.fi
Toni Varonen,talomyyjä, KIMARA, AINOA-koti
040-3101336
toni.varonen@k-rauta.fi