K-Rauta Saarijärvi

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 8 - 17
Maanantai - Perjantai
8 - 17
Lauantai
9 - 14
Sunnuntai
Suljettu

Viherpiha

Avoinna tänään: 8 - 17
Maanantai - Perjantai
8 - 17
Lauantai
9 - 14
Sunnuntai
Suljettu

Yhteystiedot

Myllymäentie 2, 43100 Saarijärvi
puh. 014 4114 500 014 4114 500
Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Saarijärvi Facebook

Kauppias tiedottaa

Hei,

Tervetuloa palveltavaksi uudistuneeseen K-Rautaan Saarijärvelle.

Palvelemme arkisin 8-18 ja lauantaisin 9-14. Erikoisaukioloajoista tiedotamme täällä kotisivuillamme sekä lehdissä.

Seuraa ilmoittelujamme Saarijärvellä Sampossa ja Saarijärveläisessä ja Karstulassa Viispiikkisessä. Löydät tarjouksemme aina myös täältä kotisivuiltamme.

Muistathan, että monet rautakauppahankinnat saat meiltä myös asennettuna. Ja rahoituskin järjestyy vaivatta, jos sellaista tarvitset.

 

Tervetuloa!

Ilkka ja K-Raudan henkilökunta


Katso myös: Lantmännen Agro Saarijärvi

Henkilöstö

Asiakaspalvelu ja kassa
014 4114 500 014 4114 500
k-rauta.saarijarvi@k-rauta.fi
Ilkka Nykänen, kauppias,  lämmittäminen, jätevesiratkaisut, LVI
0400 346 908 0400 346 908
ilkka.nykanen@k-rauta.fi
Pasi Korhonen, yritysmyynti, rakennustarvike, LVI
044 761 4582 044 761 4582
pasi.korhonen@k-rauta.fi
Jouni Holopainen, rakennustarvike, pienrauta, maatalous
044 761 4553 044 761 4553
jouni.holopainen@k-rauta.fi
Matti Hänninen, myymäläesimies, sisustaminen, asennusmyynti, keittiömyynti
044 761 4556 044 761 4556
matti.hanninen@k-rauta.fi
Jouko Moilanen, sisustaminen, maalit
044 761 4557 044 761 4557
jouko.moilanen@k-rauta.fi
Juha Ojala, työväline- pienrauta, pienkoneet, Stihl, Stiga
044 761 4551 044 761 4551
juha.v.ojala@k-rauta.fi
Minna Perhonen, kassa, myymälämyynti
044 7614599 044 7614599
minna.perhonen@k-rauta.fi
Satu Nykänen,  viherpiha, kodintarvikkeet
044 761 4587 044 761 4587
satu.nykanen@k-rauta.fi
Tuomo Ruotsalainen, maatalous, vaihtokoneet, Stiga, Stihl
044 761 4593 044 761 4593
tuomo.ruotsalainen@k-maatalous.fi
Ismo Rinneaho, varastoesimies, kuljetukset
044 761 4568 044 761 4568
k-rauta.saarijarvi@k-rauta.fi
Kalevi Kuivala, varasto, puuhylly
044 761 4567 044 761 4567
k-rauta.saarijarvi@k-rauta.fi
Petri Lehtonen, varasto
k-rauta.saarijarvi@k-rauta.fi
Paula Ruuska, kassa, kodin tarvikkeet
044 7614559 044 7614559
paula.ruuska@k-rauta.fi
Tarja Lähteenmäki, toimisto, laskutus ja tilinavaukset
044 761 4558 044 761 4558
tarja.lahteenmaki@k-rauta.fi
Toni Varonen,talomyyjä, KIMARA, AINOA-koti
040-3101336 040-3101336
toni.varonen@k-rauta.fi