K-Rauta Sodankylä

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 8:30 - 17
Maanantai - Perjantai
8:30 - 17
Lauantai
9 - 13
Sunnuntai
Suljettu

Yhteystiedot

Sumatie 2, 99600 Sodankylä
puh. 010 346 6260 010 346 6260
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Sodankylä Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.


Katso myös: Lantmännen Agro Sodankylä

Henkilöstö

Maarit Adolfsen, Kauppias/Reskontra
050 4636902 050 4636902
maarit.adolfsen@k-rauta.fi
Pertti Kuusela, Myymäläpäälikkö/Ammattiasiakkaat
050 4636906 050 4636906
pertti.kuusela@k-rauta.fi
Jouko Strand, kauppias
050 463 6900 050 463 6900
jouko.strand@k-rauta.fi
Kirsimarja Schroderus, Sisustus-ja pintamateriaalit
040 1459564 040 1459564
kirsimarja.schroderus@k-rauta.fi
Juha Ruikka, Pienrauta ja Työvälineet
050 4344265 050 4344265
juha.ruikka@k-rauta.fi
Juha Piirala, Maatalous ja Koneet
050 4636903 050 4636903
juha.piirala@lantmannen.fi
Jorma Seppänen, Maatalous ja Pienkoneet
050 4636907 050 4636907
jorma.seppanen@k-rauta.fi
Tamara Mattila, Sisustus-ja pintamateriaalit
040-5859321 040-5859321
tamara.mattila@k-rauta.fi
Marjo Hoppula, Reskontra
050 4344263 050 4344263
marjo.hoppula@k-rauta.fi
Emilia Hyvärinen,Piha-ja puutarha
040 7061668 040 7061668
emilia.hyvarinen@k-rauta.fi
Sami Oikarinen, Työväline/varaosat
040-7774693 040-7774693
sami.oikarinen@k-rauta.fi
Kaarlo Lantto, Varastoesimies
040-7123779 040-7123779
Olli-Pekka Peura, Kuljetus/varasto
040-1801908 040-1801908
Venla Luukkanen,Kassa
050-4344262 050-4344262
k-rauta.sodankyla@k-rauta.fi