K-Rauta Välivainio

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 10 - 16
Maanantai - Perjantai
7 - 20
Lauantai
9 - 16
Sunnuntai
10 - 16

Viherpiha

Avoinna tänään: 10 - 16
Maanantai - Perjantai
7 - 20
Lauantai
9 - 16
Sunnuntai
10 - 16

Yhteystiedot

Korjaamontie 1, 90530 Oulu
puh. 044-521 5700 044-521 5700
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Välivainio Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

Henkilöstö

Tiina Telin, kauppias
050-595 6168 050-595 6168
tiina.telin@k-rauta.fi
Tommi Telin, kauppias
050-595 6162 050-595 6162
tommi.telin@k-rauta.fi
Pirjo Kemilä, Konttori
050-595 6169 050-595 6169
pirjo.kemila@k-rauta.fi
Päivi Laukka, sisustussuunnittelu
044-521 5706 044-521 5706
paivi.laukka@k-rauta.fi
Heidi Rehu, sisustussuunnittelu
044-521 5751 044-521 5751
heidi.rehu@k-rauta.fi
Leeni Alatalo, Cello keittiöt
044-521 5712 044-521 5712
leeni.alatalo@k-rauta.fi
Juha Tuominen, rakentaja- ja asennuspalvelu
044-521 5731 044-521 5731
juha.tuominen@k-rauta.fi
Kimmo Syrjänen, rakentaja- ja asennuspalvelu
044-521 5708 044-521 5708
kimmo.syrjanen@k-rauta.fi
Pro Center yritysmyynti
044-521 5550 044-521 5550
Toni Savela, yritysmyynti
044-521 5714 044-521 5714
toni.savela@k-rauta.fi
Timo Kivistö, yritysmyynti
050-595 6166 050-595 6166
timo.kivisto@k-rauta.fi
Henri Suorsa, yritysmyynti
044-521 5759 044-521 5759
henri.suorsa@k-rauta.fi
Sisustus
044-521 5530 044-521 5530
Ville Marttila, osastopäälikkö  sisustus
044-521 5709 044-521 5709
ville.marttila@k-rauta.fi
Risto Hannuniemi, sisustus
044-521 5732 044-521 5732
risto.hannuniemi@k-rauta.fi
Kirsi Ojala, sisustus
044-521 5743 044-521 5743
kirsi.ojala@k-rauta.fi
Anna Pernu, sisustus
044-521 5730 044-521 5730
anna.pernu@k-rauta.fi
Miia Savela, sisustus
044-521 5715 044-521 5715
miia.savela@k-rauta.fi
Taisto Sinettä, sisustus
044-521 5705 044-521 5705
taisto.sinetta@k-rauta.fi
Juha-Matti Tahkola, sisustus
050-595 6171 050-595 6171
juha-matti.tahkola@k-rauta.fi
Virpi Yli-suutala, sisustus
050-595 6164 050-595 6164
virpi.yli-suutala@k-rauta.fi
Rakennustarvike, talotekniikka ja työvälineosasto
044-521 5540 044-521 5540
Niko Luosujärvi, osastopäällikkö talotekniikka, rakennustarvike, työvälineosasto
044-521 5742 044-521 5742
niko.luosujarvi@k-rauta.fi
Tuomas Koistinen, talotekniikka, rakennustarvike, työvälineosasto
044-521 5736 044-521 5736
tuomas.koistinen@k-rauta.fi
Jaakko Lämsä, talotekniikka, rakennustarvike, työvälineosasto
050-595 6170 050-595 6170
jaakko.lamsa@k-rauta.fi
Panu Paavola, talotekniikka, rakennustarvike, työvälineosasto
044-521 5717 044-521 5717
panu.paavola@k-rauta.fi
Juho Yliniitty, talotekniikka, rakennustarvike, työvälineosasto
050-595 6173 050-595 6173
juho.yliniitty@k-rauta.fi
Puutarha
044-521 5570 044-521 5570
Varasto
044-521 5580 044-521 5580
Esa Autio, varasto
044-521 5719 044-521 5719
esa.autio@k-rauta.fi
Lähettämö
044-521 5560 044-521 5560
Sanna Rättyä, ostaja työväline, piha ja puutarha
050-595 6165 050-595 6165
sanna.rattya@k-rauta.fi
Arto Viittanen, ostaja rakennustarvikkeet
044-521 5739 044-521 5739
arto.viittanen@k-rauta.fi
Mikko Yrttiaho, ostaja sisustus, kodin kalusteet, lvi
044-5215728 044-5215728
mikko.yrttiaho@k-rauta.fi