K-Rauta Lanterna

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 7 - 21
Maanantai - Perjantai
7 - 21
Lauantai
9 - 18
Sunnuntai
10 - 18

Viherpiha

Avoinna tänään: 7 - 21
Maanantai - Perjantai
7 - 21
Lauantai
9 - 18
Sunnuntai
10 - 18

Yhteystiedot

Varikkotie 2 , 00880 Helsinki
puh. 044 402 6282 044 402 6282
Soitettaessa 02900-alkuiseen yritysnumeroon puheluhinta on 8,35 snt / puhelu + 16,99 snt / minuutti (sis. alv.). Matkapuhelinhinnat määräytyvät kuluttajan liittymäsopimuksen mukaan.
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Lanterna Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

Henkilöstö

Sisustus ja kodin kalustaminen 
02900 50220 02900 50220
sisustus.lanterna@k-rauta.fi
Ulkomyymälä
02900 50260
ulkomyymala.lanterna@k-rauta.fi
Tero Kuivaniemi, Remonttipalvelu
050 380 6353 050 380 6353
tero.kuivaniemi@k-rauta.fi
Tuulikki Simsiö, Kalustemyynti
050 558 1248 050 558 1248
tuulikki.simsio@k-rauta.fi
Virpi Järvinen, Keittiö- ja kalustemyynti
044 711 0806 044 711 0806
virpi.jarvinen@k-rauta.fi
Hanna Sieranta, Keittiö- ja kalustemyynti
044 764 5503 044 764 5503
hanna.sieranta@k-rauta.fi
Joonas Pihlaja, Myyntipäällikkö
040 562 5060 040 562 5060
joonas.pihlaja@k-rauta.fi
Jani Ikonen, Myyntipäällikkö ja ammattiasiakasmyynti
044 701 2220 044 701 2220
jani.ikonen@k-rauta.fi
Sampsa Nikula, Ammattiasiakasmyynti
050 328 9643 050 328 9643
sampsa.nikula@k-rauta.fi
Valdemar Lembinen, Ammattiasiakasmyynti
050 564 8122 050 564 8122
valdemar.lembinen@k-rauta.fi
Mikael Häli, Ammattiasiakasmyynti
044 520 0121 044 520 0121
mikael.hali@k-rauta.fi
Tomi Toivonen, Osto- ja tilaustoiminnot (työväline ja pienrauta, puutarha ja vapaa-aika , rakentaminen ja LVI)
040 743 1455 040 743 1455
tomi.toivonen@k-rauta.fi
Jorma Nykänen, Osto- ja tilaustoiminnot (kodin kalustaminen  ja sisustus)
050 558 1361
jorma.nykanen@k-rauta.fi
Hannu Toivonen, Kauppias
0400 603 190 0400 603 190
hannu.toivonen@k-rauta.fi
Johanna Hänninen, Talouspäällikkö
0400 748 950 0400 748 950
johanna.hanninen@k-rauta.fi
Jenna Parkkonen, Konttori, myyntireskontra sekä asiakastilit
050 558 1175 050 558 1175
jenna.parkkonen@k-rauta.fi
Tiia Nyyssönen, Konttori sekä ostoreskontra
044 712 4253 044 712 4253
tiia.nyyssonen@k-rauta.fi
Infokassa / vaihde
02900 50200 02900 50200
lanterna@k-rauta.fi