K-Rauta Lappeenranta

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 7 - 20
Maanantai - Perjantai
7 - 20
Lauantai
8 - 18
Sunnuntai
12 - 18

Viherpiha

Avoinna tänään: 7 - 20
Maanantai - Perjantai
7 - 20
Lauantai
8 - 18
Sunnuntai
12 - 18

Yhteystiedot

Tullitie 2, 53500 Lappeenranta
puh. 05 620 811
Puhelun hinta määräytyy kuluttajanliittymäsopimuksen perusteella.
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Lappeenranta Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

Henkilöstö

Timo Tersa, Kauppias
0400 651 588
timo.tersa@k-rauta.fi
Rakennustarvike/LVI, osastopäällikkö Janne Airas
05 6208 340
janne.airas@k-rauta.fi
Sisustus, osastopäällikkö Jukka Huopio
05 6208256
jukka.huopio@k-rauta.fi
Kodinkoneet, kalustaminen ja valaistus, osastopäällikkö Juha Huttunen
05 620 8420
juha.huttunen@k-rauta.fi
Ritva Vanhoja, Keittiö- ja kalustemyynti
0400 769 369
ritva.vanhoja@kymp.net
Työvälineet ja pienrauta, osastopäällikkö Antti Jukarainen
05 620 8500
antti.jukarainen@k-rauta
Piha ja puutarha, osastopäällikkö Kati Vainikka
05 620 8254
kati.vainikka-moisio@k-rauta.fi
Jari Vuori, yritysmyynti
0400 434 925
jari.vuori@k-rauta.fi
Markus Heimala, yritysmyynti
040 723 8274
markus.heimala@k-rauta.fi
Janne Airas, Talomyynti
040 596 1902
talomyynti.lappeenranta@k-rauta.fi
Jukka Huopio, Asennuspalveluvastaava
050 575 4785
jukka.huopio@k-rauta.fi
Varasto / kuljetuspalvelut, osastopäällikkö Jarno Laukkanen
05 620 8231
0440 511 523
jarno.laukkanen@k-rauta.fi
Tavaran nouto ja vastaanotto
05 6208 230
Kassa
05 620 8250
05 620 8251
Infokassa / kahvio
05 620 811
Konttori ja laskutus
05 620 8215
05 620 8225
konttori.lappeenranta@k-rauta.fi