K-Rauta Palokka

Aukioloajat

Myymälä

Avoinna tänään: 10 - 16
Maanantai
7 - 20
Tiistai
7 - 20
Keskiviikko
7 - 20
Torstai (Helatorstai)
10 - 16
Perjantai
7 - 20
Lauantai
9 - 18
Sunnuntai
10 - 16

Yhteystiedot

Saarijärventie 50, 40270 Jyväskylä
puh. 0403 101 300
Puhelun hinta määräytyy kuluttajan liittymäsopimuksen perusteella.
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Palokka Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin.

Katso ajankohtaiset tarjoukset https://www.k-rauta.fi/rautakauppa/kampanjat  lisää tarjouksia myymälässä

Henkilöstö

Info, kassa
040 3101 300
kassa.palokka@k-rauta.fi
Jari Kaurila, kauppias
0440 383100
jari.kaurila@k-rauta.fi
Sari Kaurila, kauppias
040 8483 753
sari.kaurila@k-rauta.fi
Satu Asplund
Laskutus ja konttori
040 3101 303
satu.asplund@k-rauta.fi
SISUSTUS JA KODIN KALUSTAMINEN
040 3101 338
Marko Kekkonen
sisustus ja kodin kalustaminen, osastopäällikkö
040 3101 329
marko.kekkonen@k-rauta.fi
Markku Savelainen
Suunnittelupalvelu, laatat
040 3101 364
markku.savelainen@k-rauta.fi
Jenna Paananen
Sisustus ja kodin kalustaminen, suunnittelupalvelu
040 3101 322
jenna.paananen@k-rauta.fi
Markus Halonen
Sisustus ja kodin kalustaminen, säilytysjärjestelmät
040 3101 367
markus.halonen@k-rauta.fi
Hanna Silvennoinen
Sisustus ja kodin kalustaminen
040 3101 352
hanna.silvennoinen@k-rauta.fi
Outi Ylitalo
Sisustus ja kodin kalustaminen
040 3101 305
outi.ylitalo@k-rauta.fi
TALOMYYNTI
Toni Varonen
040 3101 336
toni.varonen@k-rauta.fi
RAKENNUSTARVIKE JA LVI
040 3101 334
Kimmo Jokio
osastopäällikkö, rakennustarvike ja LVI
040 3101 339
kimmo.jokio@k-rauta.fi
Janne Kuikanmäki
Rakennustarvike ja LVI
040 3101 308
janne.kuikanmaki@k-rauta.fi
Asmo Vatanen
Rakennustarvike ja LVI, kodin energiaosaaja
040 3101 323
asmo.vatanen@k-rauta.fi
TYÖVÄLINE JA PIENRAUTA
040 3101 342
Jari Räisänen
Osastopäällikkö, työväline ja pienrauta
040 3101 361
jari.raisanen@k-rauta.fi
Henrik Palojärvi
Työväline ja pienrauta
0403 101 314
henrik.palojarvi@k-rauta.fi
Jari Toikkanen
Työväline ja pienrauta
040 3101 306
jari.toikkanen@k-rauta.fi
PIHA JA PUUTARHA
040 3101 312
piha.palokka@k-rauta.fi
NOUTOPIHA JA VARASTO
0403 101 344
Mikko Holopainen
Varastopäällikkö
0403 101 333
mikko.holopainen@k-rauta.fi
Varasto
040 3101 343, 040 3101 306, 040 3101 365
YRITYSMYYNTI
0403 101 354
Jukka Häkli
Yritysmyynti
040 3101 325
jukka.hakli@k-rauta.fi
Antero Hepomäki
Yritysmyynti
040 3101 321
antero.hepomaki@k-rauta.fi
Kimmo Jokio
Yritysmyynti
040 3101 339
kimmo.jokio@k-rauta.fi
Erkki Stenman
Yritysmyynti, sisustus
040 3101 317
erkki.stenman@k-rauta.fi
Janne Kotamäki
Työmaakuljetukset
040 3101 315
Mikko Holopainen
varastopäällikkö
040 3101 333
mikko.holopainen@k-rauta.fi
MARKKINOINTI
Camilla Kaurila
0445 199 520
camilla.kaurila@k-rauta.fi
PETRAKEITTIÖT
Mari Oksanen
040 5099 007
mari.oksanen@petrakeittiot.fi
PETRA KEITTIÖT
Patrik Honkonen
040 8086 083
patrik.honkonen@petrakeittiot.fi