Siirry sisältöön
  • Myymälät
  • Palvelut
  • Varaa aika
  • Inspiraatio ja ohjeet
  • Terassilaskuri
  • Tuotemerkit
  • Ammattilaisille
  • Tarjoukset
  • Outlet
  • Ota yhteyttä
K-Raudan logo, aloitussivulle
Löysimme aiemmin tehdyn ostoskorisi. Avataanko se?

Huomioithan, että avaamalla tallennetun ostoskorin menetät mahdollisen nykyisen ostoskorin. Jatkamalla nykyisellä ostoskorilla, aiemmin tehty ostoskori korvautuu nykyisellä.
K-Raudan logo, aloitussivulle
  • Outlet
Löysimme aiemmin tehdyn ostoskorisi. Avataanko se?

Huomioithan, että avaamalla tallennetun ostoskorin menetät mahdollisen nykyisen ostoskorin. Jatkamalla nykyisellä ostoskorilla, aiemmin tehty ostoskori korvautuu nykyisellä.
Työkalut

Työturvallisuustuotteet

Näytetään 957 tuotetta

ArrowTyökalut

  • Aggregaatit
  • Ajoneuvotarvikkeet
  • Akkukonesarjat
  • Akut ja laturit
  • Hitsaus ja juottaminen
  • Kemikaalit, pesuaineet ja liuottimet
  • Kiillotuskoneet
  • Kipsilevyleikkurit
  • Kuumailmapuhaltimet
  • Kuumalankaleikkurit ja Styrox-leikkurit
  • Kuumavesipesurit
  • Käsityökalut
  • Lasermittarit ja mittalaitteet
  • Massapuristimet ja silikonipuristimet
  • Merkintävälineet
  • Metallintyöstökoneet ja puuntyöstökoneet
  • Mutterinvääntimet
  • Muuraustyökalut
  • Naulaimet
  • Nitojat
  • Paineilma
  • Piikkauskoneet
  • Porakoneet
  • Rakennusimurit ja teollisuusimurit
  • Rakennustyövälineet
  • Ruuvinvääntimet
  • Suojapeitteet ja pressut
  • Sähkötyövälineiden tarvikkeet
  • Telttakatokset ja työmaateltat
  • Työkalujen säilytys ja kuljetus
  • Työturvallisuus
    • Ensiapu
    • Henkilönsuojaimet
    • Turvakilvet, opasteet ja liikenteenohjaus
    • Työmaa-aidat
  • Työvaatteet
  • Varusteet työmaalle
  • Yleisleikkurit

Suodattimet

€
€

Suojalasit Bollé Safety IRI-s Dioptre +2,5 lukulinssi

Suojalasit Bollé Safety IRI-s Dioptre +2,5 lukulinssi
Suojalasit Bollé Safety IRI-s Dioptre +2,5 lukulinssi
Suojalasit Bollé Safety IRI-s Dioptre +2,5 lukulinssi
Suojalasit Bollé Safety IRI-s Dioptre +2,5 lukulinssi
Suojalasit Bollé Safety IRI-s Dioptre +2,5 lukulinssi
Suojalasit Bollé Safety IRI-s Dioptre +2,5 lukulinssi
Kuva tuotteesta

Suojalasit Bollé Safety IRI-s Dioptre +2,5 lukulinssi

22,45€/kpl 22,45 € / kpl

Lue lisää

Kypärä 3m 307 Versaflo Hitsausmaski

Kypärä 3m 307 Versaflo Hitsausmaski
Kypärä 3m 307 Versaflo Hitsausmaski
Kypärä 3m 307 Versaflo Hitsausmaski
Kypärä 3m 307 Versaflo Hitsausmaski
Kypärä 3m 307 Versaflo Hitsausmaski
Kuva tuotteesta

Kypärä 3m 307 Versaflo Hitsausmaski

565€/kpl 565 € / kpl

Lue lisää

Suojalasit Bollé Safety IRI-s Dioptre +2 lukulinssi

Suojalasit Bollé Safety IRI-s Dioptre +2 lukulinssi
Suojalasit Bollé Safety IRI-s Dioptre +2 lukulinssi
Suojalasit Bollé Safety IRI-s Dioptre +2 lukulinssi
Suojalasit Bollé Safety IRI-s Dioptre +2 lukulinssi
Suojalasit Bollé Safety IRI-s Dioptre +2 lukulinssi
Suojalasit Bollé Safety IRI-s Dioptre +2 lukulinssi
Kuva tuotteesta

Suojalasit Bollé Safety IRI-s Dioptre +2 lukulinssi

22,45€/kpl 22,45 € / kpl

Lue lisää

Ensiapupakkaus Basic Line pieni

Kuva tuotteesta

Ensiapupakkaus Basic Line pieni

21,95€/kpl 21,95 € / kpl

Lue lisää

Ensiapulaukku kalastajalle

Kuva tuotteesta

Ensiapulaukku kalastajalle

25,95€/kpl 25,95 € / kpl

Lue lisää

Verkkovisiiri Petzl Vizen Mesh Easyclip

Kuva tuotteesta

Verkkovisiiri Petzl Vizen Mesh Easyclip

74,45€/kpl 74,45 € / kpl

Lue lisää

Suojalasit Cerva Halton peililinsseillä

Kuva tuotteesta

Suojalasit Cerva Halton peililinsseillä

8,95€/kpl 8,95 € / kpl

Lue lisää

Seinäteline ensiapupakeille Cederroth 190400

Kuva tuotteesta

Seinäteline ensiapupakeille Cederroth 190400

24,45€/kpl 24,45 € / kpl

Lue lisää

Ensiapulaukku Housegard Plus

Ensiapulaukku Housegard Plus
Ensiapulaukku Housegard Plus
Ensiapulaukku Housegard Plus
Ensiapulaukku Housegard Plus
Ensiapulaukku Housegard Plus
Ensiapulaukku Housegard Plus
Ensiapulaukku Housegard Plus
Ensiapulaukku Housegard Plus
Ensiapulaukku Housegard Plus
Kuva tuotteesta

Ensiapulaukku Housegard Plus

45,95€/kpl 45,95 € / kpl

Lue lisää

Suojalasien säilytyskotelo kova JSP musta

Kuva tuotteesta

Suojalasien säilytyskotelo kova JSP musta

7,95€/kpl 7,95 € / kpl

Lue lisää

Ensiapulaukku SPR matkailijalle

Ensiapulaukku SPR matkailijalle
Ensiapulaukku SPR matkailijalle
Ensiapulaukku SPR matkailijalle
Ensiapulaukku SPR matkailijalle
Ensiapulaukku SPR matkailijalle
Kuva tuotteesta

Ensiapulaukku SPR matkailijalle

28,95€/kpl 28,95 € / kpl

Lue lisää

Ensiapulaukku Housegard Waterproof

Ensiapulaukku Housegard Waterproof
Ensiapulaukku Housegard Waterproof
Ensiapulaukku Housegard Waterproof
Ensiapulaukku Housegard Waterproof
Ensiapulaukku Housegard Waterproof
Ensiapulaukku Housegard Waterproof
Ensiapulaukku Housegard Waterproof
Ensiapulaukku Housegard Waterproof
Kuva tuotteesta

Ensiapulaukku Housegard Waterproof

49,95€/kpl 49,95 € / kpl

Lue lisää

Liikenne-este maalattu Lakka

Kuva tuotteesta

Liikenne-este maalattu Lakka

299€/kpl 299 € / kpl

Lue lisää

Huomioithan, että kaupasta ostettaessa tilaustuotteiden hintaan lisätään mahdolliset toimituskulut.

Verkkovisiirin varaedusta 3M ruostumaton teräs 5C-1

Kuva tuotteesta

Verkkovisiirin varaedusta 3M ruostumaton teräs 5C-1

19,95€/kpl 19,95 € / kpl

Lue lisää

Kokokasvosuojus Petzl Vizen Easyclip

Kuva tuotteesta

Kokokasvosuojus Petzl Vizen Easyclip

84,95€/kpl 84,95 € / kpl

Lue lisää

Elvytyssuoja Cederroth 1921

Elvytyssuoja Cederroth 1921
Elvytyssuoja Cederroth 1921
Elvytyssuoja Cederroth 1921
Elvytyssuoja Cederroth 1921
Elvytyssuoja Cederroth 1921
Kuva tuotteesta

Elvytyssuoja Cederroth 1921

5,95€/kpl 5,95 € / kpl

Lue lisää

Haavanhoitopiste Cederroth pieni 191400

Kuva tuotteesta

Haavanhoitopiste Cederroth pieni 191400

63,25€/kpl 63,25 € / kpl

Lue lisää

Laastari Cederroth Soft 6cm x 4,5m musta

Laastari Cederroth Soft 6cm x 4,5m musta
Laastari Cederroth Soft 6cm x 4,5m musta
Laastari Cederroth Soft 6cm x 4,5m musta
Laastari Cederroth Soft 6cm x 4,5m musta
Kuva tuotteesta

Laastari Cederroth Soft 6cm x 4,5m musta

12,95€/kpl 12,95 € / kpl

Lue lisää

Laastari Cederroth Soft 6cm x 4,5m beige

Laastari Cederroth Soft 6cm x 4,5m beige
Laastari Cederroth Soft 6cm x 4,5m beige
Laastari Cederroth Soft 6cm x 4,5m beige
Laastari Cederroth Soft 6cm x 4,5m beige
Kuva tuotteesta

Laastari Cederroth Soft 6cm x 4,5m beige

10,95€/kpl 10,95 € / kpl

Lue lisää

MedTech M90 Linja-auton ensiapulaukku

Kuva tuotteesta

MedTech M90 Linja-auton ensiapulaukku

81,95€/kpl 81,95 € / kpl

Lue lisää

Softlaastari Cederroth 6cm x 2m 51011011

Kuva tuotteesta

Softlaastari Cederroth 6cm x 2m 51011011

6,95€/pkt 6,95 € / pkt

Lue lisää

Kuulosuojaimet Hellberg Xstream BT LD 48001-001

Kuulosuojaimet Hellberg Xstream BT LD 48001-001
Kuulosuojaimet Hellberg Xstream BT LD 48001-001
Kuulosuojaimet Hellberg Xstream BT LD 48001-001
Kuulosuojaimet Hellberg Xstream BT LD 48001-001
Kuva tuotteesta

Kuulosuojaimet Hellberg Xstream BT LD 48001-001

225€/kpl 225 € / kpl

Lue lisää

Lue tuotetesti

Kuulosuojaimet Hellberg Xstream C BT/LD/48101-001

Kuulosuojaimet Hellberg Xstream C BT/LD/48101-001
Kuulosuojaimet Hellberg Xstream C BT/LD/48101-001
Kuulosuojaimet Hellberg Xstream C BT/LD/48101-001
Kuulosuojaimet Hellberg Xstream C BT/LD/48101-001
Kuulosuojaimet Hellberg Xstream C BT/LD/48101-001
Kuva tuotteesta

Kuulosuojaimet Hellberg Xstream C BT/LD/48101-001

225€/kpl 225 € / kpl

Lue lisää

Lue tuotetesti

Jäljitettävät laastarit Housegard 2x45kpl

Kuva tuotteesta

Jäljitettävät laastarit Housegard 2x45kpl

16,95€/pkt 16,95 € / pkt

0,19€/kpl 0,19 € / kpl

Lue lisää

Kuulonsuojaimet Hellberg Xstream MP päälakisanka 48012-001

Kuulonsuojaimet Hellberg Xstream MP päälakisanka 48012-001
Kuulonsuojaimet Hellberg Xstream MP päälakisanka 48012-001
Kuulonsuojaimet Hellberg Xstream MP päälakisanka 48012-001
Kuulonsuojaimet Hellberg Xstream MP päälakisanka 48012-001
Kuulonsuojaimet Hellberg Xstream MP päälakisanka 48012-001
Kuulonsuojaimet Hellberg Xstream MP päälakisanka 48012-001
Kuva tuotteesta

Kuulonsuojaimet Hellberg Xstream MP päälakisanka 48012-001

359€/kpl 359 € / kpl

Lue lisää

Vedenkestävä laastari Housegard 2x45kpl

Kuva tuotteesta

Vedenkestävä laastari Housegard 2x45kpl

8,95€/pkt 8,95 € / pkt

0,10€/kpl 0,10 € / kpl

Lue lisää

Laastariasema Housegard

Laastariasema Housegard
Laastariasema Housegard
Laastariasema Housegard
Laastariasema Housegard
Laastariasema Housegard
Kuva tuotteesta

Laastariasema Housegard

18,95€/kpl 18,95 € / kpl

Lue lisää

Tarra Ei mainoksia / Ei ilmaisjakelua 85x20mm metallihohto

Tarra Ei mainoksia / Ei ilmaisjakelua 85x20mm metallihohto
Tarra Ei mainoksia / Ei ilmaisjakelua 85x20mm metallihohto
Tarra Ei mainoksia / Ei ilmaisjakelua 85x20mm metallihohto
Tarra Ei mainoksia / Ei ilmaisjakelua 85x20mm metallihohto
Kuva tuotteesta

Tarra Ei mainoksia / Ei ilmaisjakelua 85x20mm metallihohto

2,99€/kpl 2,99 € / kpl

Lue lisää

Kiinteistön keskustarrat 40x100mm / tarra

Kiinteistön keskustarrat 40x100mm / tarra
Kiinteistön keskustarrat 40x100mm / tarra
Kiinteistön keskustarrat 40x100mm / tarra
Kiinteistön keskustarrat 40x100mm / tarra
Kuva tuotteesta

Kiinteistön keskustarrat 40x100mm / tarra

5,65€/kpl 5,65 € / kpl

Lue lisää

Kokovartalovaljas Petzl Newton Easyfit koko 1

Kokovartalovaljas Petzl Newton Easyfit koko 1
Kokovartalovaljas Petzl Newton Easyfit koko 1
Kokovartalovaljas Petzl Newton Easyfit koko 1
Kokovartalovaljas Petzl Newton Easyfit koko 1
Kokovartalovaljas Petzl Newton Easyfit koko 1
Kokovartalovaljas Petzl Newton Easyfit koko 1
Kokovartalovaljas Petzl Newton Easyfit koko 1
Kokovartalovaljas Petzl Newton Easyfit koko 1
Kuva tuotteesta

Kokovartalovaljas Petzl Newton Easyfit koko 1

209€/kpl 209 € / kpl

Lue lisää

Radiokuulosuojaimet 3M™ PELTOR™ WS™ ALERT™ XPI Bluetooth MRX21AWS7

Radiokuulosuojaimet 3M™ PELTOR™ WS™ ALERT™ XPI Bluetooth MRX21AWS7
Radiokuulosuojaimet 3M™ PELTOR™ WS™ ALERT™ XPI Bluetooth MRX21AWS7
Radiokuulosuojaimet 3M™ PELTOR™ WS™ ALERT™ XPI Bluetooth MRX21AWS7
Radiokuulosuojaimet 3M™ PELTOR™ WS™ ALERT™ XPI Bluetooth MRX21AWS7
Radiokuulosuojaimet 3M™ PELTOR™ WS™ ALERT™ XPI Bluetooth MRX21AWS7
Kuva tuotteesta

Radiokuulosuojaimet 3M™ PELTOR™ WS™ ALERT™ XPI Bluetooth MRX21AWS7

659€/kpl 659 € / kpl

Lue lisää

Radiokuulosuojaimet Emax Bluetooth

Radiokuulosuojaimet Emax Bluetooth
Radiokuulosuojaimet Emax Bluetooth
Radiokuulosuojaimet Emax Bluetooth
Radiokuulosuojaimet Emax Bluetooth
Kuva tuotteesta

Radiokuulosuojaimet Emax Bluetooth

70,75€/kpl 70,75 € / kpl

Lue lisää

Kangaslaastari Salvequick iso 6470

Kangaslaastari Salvequick iso 6470
Kangaslaastari Salvequick iso 6470
Kangaslaastari Salvequick iso 6470
Kangaslaastari Salvequick iso 6470
Kuva tuotteesta

Kangaslaastari Salvequick iso 6470

42,95€/pkt 42,95 € / pkt

0,34€/kpl 0,34 € / kpl

Lue lisää

Kylmägeelityynyt palovammoihin Housegard 2kpl

Kuva tuotteesta

Kylmägeelityynyt palovammoihin Housegard 2kpl

12,95€/pkt 12,95 € / pkt

6,48€/kpl 6,48 € / kpl

Lue lisää

Korvatulppa 3M 1100 valmennus SNR 37dB 200 paria

Korvatulppa 3M 1100 valmennus SNR 37dB 200 paria
Korvatulppa 3M 1100 valmennus SNR 37dB 200 paria
Korvatulppa 3M 1100 valmennus SNR 37dB 200 paria
Korvatulppa 3M 1100 valmennus SNR 37dB 200 paria
Korvatulppa 3M 1100 valmennus SNR 37dB 200 paria
Kuva tuotteesta

Korvatulppa 3M 1100 valmennus SNR 37dB 200 paria

45,25€/pkt 45,25 € / pkt

0,23€/pari 0,23 € / pari

Lue lisää

Tekstiililaastari Housegard 2x45kpl

Kuva tuotteesta

Tekstiililaastari Housegard 2x45kpl

10,95€/pkt 10,95 € / pkt

0,12€/kpl 0,12 € / kpl

Lue lisää

Tartuntasuojapakkaus Cederroth 2596

Tartuntasuojapakkaus Cederroth 2596
Tartuntasuojapakkaus Cederroth 2596
Tartuntasuojapakkaus Cederroth 2596
Tartuntasuojapakkaus Cederroth 2596
Kuva tuotteesta

Tartuntasuojapakkaus Cederroth 2596

10,95€/kpl 10,95 € / kpl

Lue lisää

Täydennyspakkaus ensiapuasemaan Housegard

Kuva tuotteesta

Täydennyspakkaus ensiapuasemaan Housegard

14,95€/pkt 14,95 € / pkt

Lue lisää

Muovilaastari Salvequick sininen erikoispitkä 120mm 6 x 39kpl

Muovilaastari Salvequick sininen erikoispitkä 120mm 6 x 39kpl
Muovilaastari Salvequick sininen erikoispitkä 120mm 6 x 39kpl
Muovilaastari Salvequick sininen erikoispitkä 120mm 6 x 39kpl
Muovilaastari Salvequick sininen erikoispitkä 120mm 6 x 39kpl
Muovilaastari Salvequick sininen erikoispitkä 120mm 6 x 39kpl
Kuva tuotteesta

Muovilaastari Salvequick sininen erikoispitkä 120mm 6 x 39kpl

71,30€/pkt 71,30 € / pkt

0,30€/kpl 0,30 € / kpl

Lue lisää

Palovammageeli Housegard 120ml

Kuva tuotteesta

Palovammageeli Housegard 120ml

16,95€/Pullo 16,95 € / Pullo

141,25€/l 141,25 € / l

Lue lisää

Kokonaamari 3M Scott FF-302 koko M/L

Kuva tuotteesta

Kokonaamari 3M Scott FF-302 koko M/L

249€/kpl 249 € / kpl

Lue lisää

Silmänhuuhtelukaappi Cederroth 51011040

Silmänhuuhtelukaappi Cederroth 51011040
Silmänhuuhtelukaappi Cederroth 51011040
Silmänhuuhtelukaappi Cederroth 51011040
Silmänhuuhtelukaappi Cederroth 51011040
Silmänhuuhtelukaappi Cederroth 51011040
Kuva tuotteesta

Silmänhuuhtelukaappi Cederroth 51011040

99,95€/pkt 99,95 € / pkt

Lue lisää

Haavasidossteriili Housegard 3 kpl

Kuva tuotteesta

Haavasidossteriili Housegard 3 kpl

6,95€/pkt 6,95 € / pkt

2,32€/kpl 2,32 € / kpl

Lue lisää

Alaikäisen kuljettajan tunnuskyltti magneetti 15cm

Kuva tuotteesta

Alaikäisen kuljettajan tunnuskyltti magneetti 15cm

8,95€/kpl 8,95 € / kpl

Lue lisää

Uutuus

Havaittavalaastari Housegard sininen 2x45kpl

Kuva tuotteesta

Havaittavalaastari Housegard sininen 2x45kpl

12,95€/pkt 12,95 € / pkt

0,14€/kpl 0,14 € / kpl

Lue lisää

Kangaslaastari Salvequick 6cm x 5m 546264

Kuva tuotteesta

Kangaslaastari Salvequick 6cm x 5m 546264

20,45€/pkt 20,45 € / pkt

4,09€/m 4,09 € / m

Lue lisää

Haavapyyhe Housegard 20kpl

Kuva tuotteesta

Haavapyyhe Housegard 20kpl

4,95€/pkt 4,95 € / pkt

0,25€/kpl 0,25 € / kpl

Lue lisää

Haavasidos Housegard suuri 1kpl

Kuva tuotteesta

Haavasidos Housegard suuri 1kpl

4,95€/kpl 4,95 € / kpl

Lue lisää
Näytetään tuotteet: 193 - 240 (yht. 957)
1...34567 / 20

Työturvallisuus kuntoon oikeilla toimintatavoilla ja suojavarusteilla

Työturvallisuus on ensisijaisen tärkeä osa jokaisen työpaikan toimintaa. Sen tavoitteena on suojella työntekijöiden fyysistä ja psyykkistä hyvinvointia sekä ehkäistä tapaturmia, sairauksia ja muita työhön liittyviä riskejä. Huolellinen työturvallisuuden hallinta luo turvallisen ja terveellisen työympäristön, jossa työntekijät voivat menestyä ja tuottaa parhaansa.

Työturvallisuuden tärkeimpiä osa-alueita ovat riskien arviointi, ennaltaehkäisy, koulutus ja tiedotus. Työnantajan ja työntekijöiden on tehtävä yhteistyötä työturvallisuuden parantamiseksi ja noudatettava voimassa olevia turvallisuusmääräyksiä ja -standardeja.

Työturvallisuus kuntoon oikeilla varusteilla

Työturvallisuuden parantaminen suojavarusteilla on tärkeä osa kokonaisvaltaista turvallisuuskulttuuria työpaikalla. Suojavarusteet auttavat vähentämään riskejä ja suojautumaan mahdollisilta vaaroilta, joita työtehtävät voivat aiheuttaa. Tässä muutamia tapoja, joilla suojavarusteet voivat edistää työturvallisuutta:

Päähineet ja kypärät tarjoavat suojaa päälle ja pään alueelle. Ne voivat suojata putoavilta esineiltä, iskuilta, kemikaaleilta tai sähköiskuilta. Esimerkiksi rakennustyömailla, teollisuusympäristöissä ja tietyissä urheilulajeissa, kuten pyöräilyssä, kypärän käyttö on välttämätöntä.

Silmien ja kasvojen suojaimet: Työtehtävistä riippuen voi olla tarpeen käyttää suojalaseja, kasvovisiirejä tai hitsausmaskia. Nämä suojaimet auttavat estämään silmiin kohdistuvia vammoja, kipinöitä, kemikaalisuihkeita ja muita haitallisia aineita.

Kuulosuojaimet: Meluisissa työympäristöissä, kuten teollisuuslaitoksissa tai rakennustyömailla, kuulosuojaimet ovat tärkeitä kuulovaurioiden ehkäisemiseksi. Ne vähentävät haitallista melua ja säilyttävät kuulon terveenä.

Hengityssuojaimet: Jos työpaikalla esiintyy kemiallisia tai pölyisiä ympäristöjä, hengityssuojaimet ovat välttämättömiä työntekijöiden hengitysteiden suojaamiseksi.

Suojakäsineet ja jalkineet: Erityyppiset työhansikkaat ja turvakengät tarjoavat suojaa käsiin ja jalkoihin. Ne voivat suojata leikkauksilta, puremilta, kemikaaleilta, liukastumisilta ja putoavilta esineiltä.

On tärkeää, että työntekijät saavat asianmukaista koulutusta suojavarusteiden käytöstä, niiden asianmukaisesta huollosta ja vaihtamisesta.

K-Raudan tuotteilla työturvallisuus kuntoon!

Työnteko missä tahansa on hoituu tehokkaasti ja turvallisesti kun käytössäsi on oikeanlaiset työkalut sekä vaadittava suojaus tehtävään nähden. Meiltä saat hankittua tehtäviisi sopivat suojaimet, työvaatteet, kengät sekä käsineet.

Työturvallisuus koostuu oikeanlaisista välineistä, joilla hommat hoituu, sekä työpaikalla aina myös psyykkisistä ja sosiaalisista tekijöistä. Työergonomia on myös tärkeä huomioida, kun pyritään turvalliseen ja tehokkaaseen työsuoritukseen.

Muista, että meiltä niin verkkokaupastamme kuin K-Rauta-myymälöistä löydät kattavasti tuotteita työturvallisuutta ajatellen. Turvallista työpäivää!

Maksutavat verkkokaupassa

  • Säästöpankin verkkomaksu
  • Visa
  • K-Raudan remppatili
  • Aktian verkkomaksu
  • Nordean e-maksu
  • S-Pankin verkkomaksu
  • Danske Bankin verkkomaksu
  • Walley
  • POP Pankin verkkomaksu
  • Mastercard
  • Handelsbankenin verkkomaksu
  • Osuuspankin verkkomaksu
  • MobilePay
  • Ålandsbanken verkkomaksu
  • Säästöpankin verkkomaksu
  • Visa
  • K-Raudan remppatili
  • Aktian verkkomaksu
  • Nordean e-maksu
  • S-Pankin verkkomaksu
  • Danske Bankin verkkomaksu
  • Walley
  • POP Pankin verkkomaksu
  • Mastercard
  • Handelsbankenin verkkomaksu
  • Osuuspankin verkkomaksu
  • MobilePay
  • Ålandsbanken verkkomaksu
  • Phone

    Asiakkuus

    Tutustu eri asiakkuusvaihtoehtoihin K-Raudassa.
  • Email

    Ota yhteyttä

    Jätä meille palautetta tai lähetä yhteydenottopyyntö.
  • Store

    Hae myymälää

    Etsi lähin myymäläsi laajasta myymäläverkostostamme
Asiakaspalvelu
  • Verkkokaupan asiakaspalvelu
  • Myymälöiden yhteystiedot
  • Tilinavauslomake yrityksille
  • Tilinavauslomake kuluttajille 1. vastuullinen
  • Tilinavauslomake kuluttajille 2. vastuullinen
  • Palautuslomake
  • Peruutusilmoitus
  • Verkkokaupan asiakaspalvelu
  • Myymälöiden yhteystiedot
  • Tilinavauslomake yrityksille
  • Tilinavauslomake kuluttajille 1. vastuullinen
  • Tilinavauslomake kuluttajille 2. vastuullinen
  • Palautuslomake
  • Peruutusilmoitus
Info
  • Tietosuojaseloste
  • Saavutettavuusseloste
  • Verkkokaupan tilaus- ja toimitusehdot
  • Käyttöehdot
  • Takuu ja virhevastuu
  • K-ryhmän evästekäytännöt
  • Evästeasetukset
  • EU:n datasäädös
  • Tietosuojaseloste
  • Saavutettavuusseloste
  • Verkkokaupan tilaus- ja toimitusehdot
  • Käyttöehdot
  • Takuu ja virhevastuu
  • K-ryhmän evästekäytännöt
  • Evästeasetukset
  • EU:n datasäädös
K-Rauta
  • Tuotemerkit
  • Esitteet
  • K-Plussa
  • Tietoa meistä
  • Vastuullisuus
  • Töihin K-Rautaan
  • Uutiset ja yhteystiedot medialle
  • Tuotemerkit
  • Esitteet
  • K-Plussa
  • Tietoa meistä
  • Vastuullisuus
  • Töihin K-Rautaan
  • Uutiset ja yhteystiedot medialle
Tilaa uutiskirje
Tilaamalla uutiskirjeemme saat parhaat tarjoukset, vinkit ja ohjeet suoraan sähköpostiisi. Sinun pitää olla yli 18-vuotias tilataksesi uutiskirjeen. Tilaa uutiskirje
Tilaamalla uutiskirjeemme saat parhaat tarjoukset, vinkit ja ohjeet suoraan sähköpostiisi. Sinun pitää olla yli 18-vuotias tilataksesi uutiskirjeen. Tilaa uutiskirje
© 2026 K-Rauta
K-Rauta facebookissaSeuraa meitä Instagramissa