K-Rauta Jämsä

Aukioloajat

Myymälä

Tänään: suljettu
Maanantai - Perjantai
8 - 17:30
Lauantai
9 - 14
Sunnuntai
Suljettu

Viherpiha

Tänään: suljettu
Maanantai - Perjantai
8 - 17:30
Lauantai
9 - 14
Sunnuntai
Suljettu

Yhteystiedot

Ekosentie 1, 42100 Jämsä
puh. 020 7768 410 020 7768 410
Näytä lisää yhteystietoja

K-Rauta Jämsä Facebook

Kauppias tiedottaa

Tervetuloa verkkosivullemme! Me uudistuneessa K-Raudassa autamme henkilökohtaisesti niin kodin kunnostamisen ensikertalaisia kuin ammattilaisiakin onnistumaan. Laajimmat valikoimamme ja paras osaamisemme varmistavat, että projektisi onnistuu – niin kivijalassa kuin verkossakin. 

 

Halutessasi keräämme tilaamasi tavarat valmiiksi noudettavaksi. Tuotteesi ovat silloin helposti haettavissa noutovarastostamme, mutta kuljetamme ne tarvittaessa työmaalle.

Henkilöstö

Ossi Haapakangas, kauppias, yritysmyynti
050 3210 600 050 3210 600
ossi.haapakangas@k-rauta.fi
Pekka Haljala, myymäläpäällikkö, yritysmyynti & rakennustarvike
050 541 7875 050 541 7875
pekka.haljala@k-rauta.fi
Tapani Salminen, yritysmyynti, rakennustarvike & LVI
040 577 4326 040 577 4326
tapani.salminen@k-rauta.fi
Tuija Peltonen, sisustus& kodin kalustaminen
040 825  3522 040 825  3522
tuija.peltonen@k-rauta.fi
Maritta Ojala, sisustus
050 314 5052 050 314 5052
maritta.ojala@k-rauta.fi
Elli Sund, sisustus
040 825 2465 040 825 2465
elli.sund@k-rauta.fi
Viljo Leikas, pienkoneet & veneet
040 825 2717 040 825 2717
viljo.leikas@k-rauta.fi
Jouko Vehkamäki, myymälä
050 314 5053 050 314 5053
jouko.vehkamaki@k-rauta.fi
Tuija Lehtinen, myymälä
040 825 3601 040 825 3601
tuija.lehtinen@k-rauta.fi
Anne Vainio, piha ja puutarha & työvaatteet
040 549 3333 040 549 3333
anne.vainio@k-rauta.fi
Timo Jylhä, varasto & logistiikka
040 724 4002 040 724 4002
timo.jylha@k-rauta.fi
Hämäläinen Sami, varasto & logistiikka
040 825 2433 040 825 2433
sami.hamalainen@k-rauta.fi
Jaana Ahlroth, taloushallinto & kassa
040 825 2623 040 825 2623
jaana.ahlroth@k-rauta.fi