Akkukonesarja Ryobi R18PDID2-252S 18V ONE+ 5,0+2,0Ah
RYOBI
  • Tuotenumero: 502197583
  • EAN-koodi: 4892210185457
18 V ONE+ -kombosetti, jossa akkuiskuporakone R18PD3 (vääntö 50 Nm, 0–500 / 0–1800 kierr./min), iskevä ruuvinväännin R18ID2 (vääntö 200 Nm, 0–2400 kierr./min), Lithium+-akut 5,0 + 2,0 Ah, laturi 2,0 Ah/h ja laukku. Osa ONE+-järjestelmää.
  • R18PD3 istukka 13 mm
  • iskevä ruuvinväännin R18ID2
  • Lithium+-akut 5,0 ja 2,0 Ah
  • laturi 2,0 Ah/h sekä laukku
Lue koko tuotekuvausKatso liitetiedostot
Hinta verkkokaupassa
Voimassa 30. kesäkuuta 2026 asti
1 tuotetta
Toimitus
Toimitettavissa
Anna postinumero nähdäksesi toimitusvaihtoehdot
Myymäläsaatavuus
Saatavilla 31 eri myymälästä
  • Tuotenumero: 502197583
  • EAN-koodi: 4892210185457
Ryobi R18PDID2-252S 18 V ONE+ -kombosetti, jossa akkuiskuporakone R18PD3, iskevä ruuvinväännin R18ID2, Lithium+-akut 5,0 ja 2,0 Ah, laturi 2,0 Ah/h sekä laukku. R18PD3-akkuiskuporakone sopii puuhun tai metalliin poraamiseen, ruuvaamiseen ja jopa muurausmateriaaliin poraamiseen vasaratoiminnon ansiosta. Tekniset tiedot: • virtalähde: akku • jännite: 18 V • istukkakapasiteetti: 13 mm • kuormittamaton nopeus (kierr./min): 0–500 / 0–1800 • iskuluku (maks.): 6500 / 23400 iskua/min • poraus betoniin (maks.): 13 mm • poraus puuhun (maks.): 38 mm • poraus teräkseen (maks.): 13 mm • vääntö (maks.): 50 Nm • vääntömomentin asetukset: 24 • äänen tehotaso (Lwa): 96,6 dB(A) • äänen tehotason epävarmuus: 3 dB(A) • akustinen paine, epävarmuus: 3 dB(A) • akustinen paine (Lpa): 85,6 dB(A) • tärinätaso betoniin porattaessa: 8,3 m/s² • tärinätaso betoniin porattaessa, epävarmuus: 1,5 m/s² • tärinätaso metalliin porattaessa: 1,1 m/s² • tärinätaso metalliin porattaessa, epävarmuus: 1,5 m/s² • tärinätaso ruuvaaminen: 0,7 m/s² • paino ilman akkua: 1,3 kg • paino akun kanssa (EPTA): 1,7 kg • led-valo • vakiovarustus: kaksipäinen kärki Iskevän R18ID2-ruuvinvääntimen avulla ruuvien kiinnittäminen ja avaaminen käy nopeasti. Vääntimessä on voimakas iskumekanismi ja vääntömomentti jopa 200 Nm. Tekniset tiedot: • virtalähde: akku • jännite: 18 V • istukkakapasiteetti: 6,35 mm • vääntö (maks.): 200 Nm • kuormittamaton nopeus (kierr./min): 0–3200 • iskuluku: 0–3600 iskua/min • istukka: ¼'' HEX • akustinen paine (Lpa): 95 dB(A) • led-valo • paino akun kanssa (EPTA): 1,7 kg • vakiovarustus: 2 x iskevä kärki, 1 x hylsyadapteri 3/8” Ryobi ONE+ -järjestelmän työkalut on varusteltu innovatiivisella tekniikalla, jonka avulla työt sujuvat nopeammin ja helpommin. Sama akku käy porakoneeseen, ruohonleikkuriin, radioon ja vaikkapa trimmeriin! Ryobi ONE+ -järjestelmästä löytyy sopiva työkalu jokaiseen kodin ja puutarhan tehtävään.