Pöytäsaha PRO GTS100-254
BOSCH BLUE
  • Tuotenumero: 502874452
  • EAN-koodi: 4053423683028
Luokkansa suurimman sahauskorkeuden tarjoava Bosch PRO Heavy Duty GTS100-254 -pöytäsaha tarkkoihin ja pitkiin leikkauksiin. 2 200 W:n moottori ja 100 mm:n sahauskorkeus.
Ammattikäyttöön
  • nimellisottoteho: 2200 W
  • sahauskorkeus 90°: 100 mm
  • sahanterän halkaisija: 254 mm
  • tyhjäkäynti: 4500 r/min
Lue koko tuotekuvausKatso liitetiedostot
Hinta verkkokaupassa
Bosch K-Pro News -lehti
bosch-kpro-news-kevat-kesa-2026-etusivu-krauta-mobiili.jpg
Selaa Bosch K-Pro News -lehteä ja löydä sopivat tuotteet projektiisi. Edut voimassa 30.6.2026.
1 tuotetta
Toimitus
Toimitettavissa
Anna postinumero nähdäksesi toimitusvaihtoehdot
Myymäläsaatavuus
Tilaustuote
  • Tuotenumero: 502874452
  • EAN-koodi: 4053423683028
PRO Heavy Duty GTS100-254 -pöytäsaha tarjoaa erinomaisen suorituskyvyn puumateriaalien tarkkoihin ja pitkiin leikkauksiin. Pitkien työkappaleiden sahaaminen sujuu vaivattomasti, sillä 2 200 W:n moottori ja 100 mm:n sahauskorkeus vähentävät tarvetta käännellä kappaleita, mikä säästää aikaa ja vaivaa. Hammastankosäätöinen sivuohjain mahdollistaa jopa 825 mm pitkien palojen tarkat ja helppokäyttöiset leikkaukset. Saha on turvallinen ja miellyttävä käyttää. Se sisältää kaksi Click & Clean -järjestelmän pölynpoistoliitäntää, laajat kiinnityspinnat, sivuohjaimen ja tukilevyn yhteensopivuuden, pehmeän käynnistyksen sekä nopean jarrujärjestelmän entistä paremman käyttöturvallisuuden takaamiseksi. Viistesahauksen alileikkausasentoja (0° → -2° ja 45° → 47°) voidaan säätää ilman työkaluja, ja saha palautuu automaattisesti vakiokulmiin (0° ja 45°). PRO Heavy Duty GTS100-254 on ylivertainen valinta tehokkaaseen ja tarkkaan puuntyöstöön. Tekniset tiedot: • nimellisottoteho: 2200 W • tyhjäkäyntikierrosluku: 4500 r/min • sahanterän halkaisija: 254 mm • sahauskorkeus 90°: 100 mm • sahauskorkeus 45°: 68 mm • sahanterän reiän halkaisija: 30,0 mm • viistosahaus: 47 ° V / -2 ° O • tuotteen paino: 28,7 kg • tuotteen mitat: P 713 x L 694 x K 363 mm • pöytätason mitat: 713 x 579 mm