Siirry sisältöön
  • Myymälät
  • Palvelut
  • Varaa aika
  • Inspiraatio ja ohjeet
  • Terassilaskuri
  • Tuotemerkit
  • Ammattilaisille
  • Tarjoukset
  • Outlet
  • Ota yhteyttä
K-Raudan logo, aloitussivulle
Löysimme aiemmin tehdyn ostoskorisi. Avataanko se?

Huomioithan, että avaamalla tallennetun ostoskorin menetät mahdollisen nykyisen ostoskorin. Jatkamalla nykyisellä ostoskorilla, aiemmin tehty ostoskori korvautuu nykyisellä.
K-Raudan logo, aloitussivulle
  • Outlet
Löysimme aiemmin tehdyn ostoskorisi. Avataanko se?

Huomioithan, että avaamalla tallennetun ostoskorin menetät mahdollisen nykyisen ostoskorin. Jatkamalla nykyisellä ostoskorilla, aiemmin tehty ostoskori korvautuu nykyisellä.
Rakennusmateriaalit

Pienrauta ja kiinnikkeet

Näytetään 5776 tuotetta

ArrowRakennusmateriaalit

  • Betonit, sementit ja laastit
  • Eristeet
  • Helat
  • Ikkunat
  • Katot
  • Liimat ja laatoitusaineet
  • Ovet
  • Perustukset
  • Pienrauta ja kiinnikkeet
    • Betonikiinnikkeet
    • Kulmaraudat, naulauslevyt ja palkkikengät
    • Köydet, rautalangat ja ketjut
    • Naulat ja niitit
    • Pultit, mutterit ja kierretangot
    • Ruuvit
    • Terassin perustustarvikkeet
  • Portaat
  • Rakennuslevyt
  • Rakennusmuovit ja rakennuspaperit
  • Talon julkisivu
  • Teipit
  • Terassilasit

Suodattimet

€
€

Uraruuvi kupukanta PROF A2 PZ M4 x 20 10kpl

Kuva tuotteesta

Uraruuvi kupukanta PROF A2 PZ M4 x 20 10kpl

3,49€/pkt 3,49 € / pkt

0,35€/kpl 0,35 € / kpl

Lue lisää

Kansiruuvi PROF DIN571 M10x70 kuumasinkitty 50kpl

Kuva tuotteesta

Kansiruuvi PROF DIN571 M10x70 kuumasinkitty 50kpl

18,95€/pkt 18,95 € / pkt

0,38€/kpl 0,38 € / kpl

Lue lisää

Jousialuslevy PROF DIN127B M16 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Jousialuslevy PROF DIN127B M16 sähkösinkitty 100kpl

6,95€/pkt 6,95 € / pkt

0,07€/kpl 0,07 € / kpl

Lue lisää

Aluslevy PROF pyöreä DIN125 M20 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Aluslevy PROF pyöreä DIN125 M20 sähkösinkitty 100kpl

11,95€/pkt 11,95 € / pkt

0,12€/kpl 0,12 € / kpl

Lue lisää

Köysi PROF PE 3mm 350m palmikoitu oranssi

Kuva tuotteesta

Köysi PROF PE 3mm 350m palmikoitu oranssi

34,95€/kpl 34,95 € / kpl

0,10€/m 0,10 € / m

Lue lisää

Uraruuvi kupukanta PROF A2 PZ M4 x 12 10kpl

Kuva tuotteesta

Uraruuvi kupukanta PROF A2 PZ M4 x 12 10kpl

3,49€/pkt 3,49 € / pkt

0,35€/kpl 0,35 € / kpl

Lue lisää

Kuusioruuvi PROF DIN933 täyskierre M16x50 8.8 sähkösinkitty 25kpl

Kuva tuotteesta

Kuusioruuvi PROF DIN933 täyskierre M16x50 8.8 sähkösinkitty 25kpl

18,95€/pkt 18,95 € / pkt

0,76€/kpl 0,76 € / kpl

Lue lisää

Aluslevy PROF pyöreä DIN125 M16 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Aluslevy PROF pyöreä DIN125 M16 sähkösinkitty 100kpl

8,95€/pkt 8,95 € / pkt

0,09€/kpl 0,09 € / kpl

Lue lisää

Paneelikiinnike naulalla 3mm sähkösinkitty 250kpl

Kuva tuotteesta

Paneelikiinnike naulalla 3mm sähkösinkitty 250kpl

16,95€/pkt 16,95 € / pkt

0,07€/kpl 0,07 € / kpl

Lue lisää

Paneelikiinnike naulalla 5mm sähkösinkitty 200kpl

Kuva tuotteesta

Paneelikiinnike naulalla 5mm sähkösinkitty 200kpl

19,95€/pkt 19,95 € / pkt

0,10€/kpl 0,10 € / kpl

Lue lisää

Kauppalanka PROF ruostumaton teräs 4,0mm 5kg

Kuva tuotteesta

Kauppalanka PROF ruostumaton teräs 4,0mm 5kg

89,90€/kpl 89,90 € / kpl

17,98€/kg 17,98 € / kg

Lue lisää

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M5x10 8.8 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M5x10 8.8 sähkösinkitty 100kpl

3,95€/pkt 3,95 € / pkt

0,04€/kpl 0,04 € / kpl

Lue lisää

Jousialuslevy PROF DIN127B M12 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Jousialuslevy PROF DIN127B M12 sähkösinkitty 100kpl

3,95€/pkt 3,95 € / pkt

0,04€/kpl 0,04 € / kpl

Lue lisää

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M6x12 8.8 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M6x12 8.8 sähkösinkitty 100kpl

4,95€/pkt 4,95 € / pkt

0,05€/kpl 0,05 € / kpl

Lue lisää

Kuusioruuvi PROF DIN 931 A2-70 M8x100 4kpl

Kuva tuotteesta

Kuusioruuvi PROF DIN 931 A2-70 M8x100 4kpl

4,95€/pkt 4,95 € / pkt

1,24€/kpl 1,24 € / kpl

Lue lisää

Jousialuslevy PROF DIN127B M8 sähkösinkitty 200kpl

Kuva tuotteesta

Jousialuslevy PROF DIN127B M8 sähkösinkitty 200kpl

2,95€/pkt 2,95 € / pkt

0,01€/kpl 0,01 € / kpl

Lue lisää

Uraruuvi PROF uppokanta A4 PZ M4 x 16 10kpl

Kuva tuotteesta

Uraruuvi PROF uppokanta A4 PZ M4 x 16 10kpl

3,49€/pkt 3,49 € / pkt

0,35€/kpl 0,35 € / kpl

Lue lisää

Nostoketjuyhdistelmä Haklift 10mm 3m, 8-luokka 4,25t, 2-haarainen

Kuva tuotteesta

Nostoketjuyhdistelmä Haklift 10mm 3m, 8-luokka 4,25t, 2-haarainen

219€/kpl 219 € / kpl

Lue lisää

Köysi PROF PES 6mm 90m palmikoitu valkoinen

Kuva tuotteesta

Köysi PROF PES 6mm 90m palmikoitu valkoinen

59,90€/kpl 59,90 € / kpl

0,67€/m 0,67 € / m

Lue lisää

Uraruuvi PROF uppokanta A4 PZ M5 x 20 8kpl

Kuva tuotteesta

Uraruuvi PROF uppokanta A4 PZ M5 x 20 8kpl

3,49€/pkt 3,49 € / pkt

0,44€/kpl 0,44 € / kpl

Lue lisää

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M10x60 8.8 sähkösinkitty 50kpl

Kuva tuotteesta

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M10x60 8.8 sähkösinkitty 50kpl

15,95€/pkt 15,95 € / pkt

0,32€/kpl 0,32 € / kpl

Lue lisää

Nostoketjuyhdistelmä Haklift 8mm 2m, 8-luokka 2,8t, 2-haarainen

Kuva tuotteesta

Nostoketjuyhdistelmä Haklift 8mm 2m, 8-luokka 2,8t, 2-haarainen

159€/kpl 159 € / kpl

Lue lisää

Jousialuslevy PROF DIN127B M6 sähkösinkitty 200kpl

Kuva tuotteesta

Jousialuslevy PROF DIN127B M6 sähkösinkitty 200kpl

2,95€/pkt 2,95 € / pkt

0,01€/kpl 0,01 € / kpl

Lue lisää

Jousialuslevy PROF DIN127B M10 sähkösinkitty 200kpl

Kuva tuotteesta

Jousialuslevy PROF DIN127B M10 sähkösinkitty 200kpl

4,95€/pkt 4,95 € / pkt

0,02€/kpl 0,02 € / kpl

Lue lisää

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M6x20 8.8 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M6x20 8.8 sähkösinkitty 100kpl

5,95€/pkt 5,95 € / pkt

0,06€/kpl 0,06 € / kpl

Lue lisää

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M6x30 8.8 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M6x30 8.8 sähkösinkitty 100kpl

5,95€/pkt 5,95 € / pkt

0,06€/kpl 0,06 € / kpl

Lue lisää

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M8x20 8.8 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M8x20 8.8 sähkösinkitty 100kpl

9,95€/pkt 9,95 € / pkt

0,10€/kpl 0,10 € / kpl

Lue lisää

Kuusioruuvi PROF DIN931 osakierre M20x100 8.8 sähkösinkitty 10kpl

Kuva tuotteesta

Kuusioruuvi PROF DIN931 osakierre M20x100 8.8 sähkösinkitty 10kpl

19,95€/pkt 19,95 € / pkt

1,99€/kpl 1,99 € / kpl

Lue lisää

Nostoketjuyhdistelmä Haklift 6 mm 2m, 8-luokka 1,6t, 2-haarainen

Kuva tuotteesta

Nostoketjuyhdistelmä Haklift 6 mm 2m, 8-luokka 1,6t, 2-haarainen

129€/kpl 129 € / kpl

Lue lisää

Uraruuvi PROF uppokanta A4 PZ M4 x 40 8kpl

Kuva tuotteesta

Uraruuvi PROF uppokanta A4 PZ M4 x 40 8kpl

3,49€/pkt 3,49 € / pkt

0,44€/kpl 0,44 € / kpl

Lue lisää

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M5x20 8.8 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M5x20 8.8 sähkösinkitty 100kpl

3,95€/pkt 3,95 € / pkt

0,04€/kpl 0,04 € / kpl

Lue lisää

Kaideköysi PROF 20mm 40m naturel

Kaideköysi PROF 20mm 40m naturel
Kaideköysi PROF 20mm 40m naturel
Kaideköysi PROF 20mm 40m naturel
Kaideköysi PROF 20mm 40m naturel
Kaideköysi PROF 20mm 40m naturel
Kuva tuotteesta

Kaideköysi PROF 20mm 40m naturel

89,90€/kpl 89,90 € / kpl

2,25€/m 2,25 € / m

Lue lisää

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M8x40 8.8 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M8x40 8.8 sähkösinkitty 100kpl

15,95€/pkt 15,95 € / pkt

0,16€/kpl 0,16 € / kpl

Lue lisää

Vetoniitti Fix master Al musta 3,2x8 100kpl

Kuva tuotteesta

Vetoniitti Fix master Al musta 3,2x8 100kpl

7,29€/pkt 7,29 € / pkt

0,07€/kpl 0,07 € / kpl

Lue lisää

Vetoniitti Fix master Al musta 3,2x10 100kpl

Kuva tuotteesta

Vetoniitti Fix master Al musta 3,2x10 100kpl

8,29€/pkt 8,29 € / pkt

0,08€/kpl 0,08 € / kpl

Lue lisää

Kuusiomutteri PROF DIN934 M20 I8I sähkösinkitty 25kpl

Kuva tuotteesta

Kuusiomutteri PROF DIN934 M20 I8I sähkösinkitty 25kpl

10,95€/pkt 10,95 € / pkt

0,44€/kpl 0,44 € / kpl

Lue lisää

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M6x40 8.8 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M6x40 8.8 sähkösinkitty 100kpl

7,95€/pkt 7,95 € / pkt

0,08€/kpl 0,08 € / kpl

Lue lisää

Kuusioruuvi PROF DIN 933 A2-70 M8x40 6kpl

Kuva tuotteesta

Kuusioruuvi PROF DIN 933 A2-70 M8x40 6kpl

4,95€/pkt 4,95 € / pkt

0,83€/kpl 0,83 € / kpl

Lue lisää

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M6x50 8.8 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M6x50 8.8 sähkösinkitty 100kpl

8,95€/pkt 8,95 € / pkt

0,09€/kpl 0,09 € / kpl

Lue lisää

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M5x30 8.8 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Kuusiokoloruuvi PROF DIN912 M5x30 8.8 sähkösinkitty 100kpl

4,95€/pkt 4,95 € / pkt

0,05€/kpl 0,05 € / kpl

Lue lisää

Kuusioruuvi PROF DIN 931 A2-70 M8x60 5kpl

Kuva tuotteesta

Kuusioruuvi PROF DIN 931 A2-70 M8x60 5kpl

4,95€/pkt 4,95 € / pkt

0,99€/kpl 0,99 € / kpl

Lue lisää

Kaasupatruuna Paslode IM45CW/IM45GN 2kpl

Kuva tuotteesta

Kaasupatruuna Paslode IM45CW/IM45GN 2kpl

51,90€/pkt 51,90 € / pkt

Lue lisää

Uraruuvi PROF uppokanta A4 PZ M4 x 25 8kpl

Kuva tuotteesta

Uraruuvi PROF uppokanta A4 PZ M4 x 25 8kpl

3,49€/pkt 3,49 € / pkt

0,44€/kpl 0,44 € / kpl

Lue lisää

Vetoniitti Fix master Al tummanruskea 3,2x8 100kpl

Kuva tuotteesta

Vetoniitti Fix master Al tummanruskea 3,2x8 100kpl

7,29€/pkt 7,29 € / pkt

0,07€/kpl 0,07 € / kpl

Lue lisää

Hattumutteri Fix master Zn M4 500kpl 0,7kg

Kuva tuotteesta

Hattumutteri Fix master Zn M4 500kpl 0,7kg

22,95€/pkt 22,95 € / pkt

0,05€/kpl 0,05 € / kpl

Lue lisää

Kuusiomutteri PROF DIN 934 A2-70 M4 10kpl

Kuva tuotteesta

Kuusiomutteri PROF DIN 934 A2-70 M4 10kpl

2,99€/pkt 2,99 € / pkt

0,30€/kpl 0,30 € / kpl

Lue lisää

Kuusioruuvi PROF DIN 931 A2-70 M6x80 6kpl

Kuva tuotteesta

Kuusioruuvi PROF DIN 931 A2-70 M6x80 6kpl

4,95€/pkt 4,95 € / pkt

0,83€/kpl 0,83 € / kpl

Lue lisää

Uraruuvi PROF uppokanta A4 PZ M5 x 30 6kpl

Kuva tuotteesta

Uraruuvi PROF uppokanta A4 PZ M5 x 30 6kpl

3,49€/pkt 3,49 € / pkt

0,58€/kpl 0,58 € / kpl

Lue lisää
Näytetään tuotteet: 1585 - 1632 (yht. 5776)
1...3233343536 / 121

Kiinnikkeet kaikkeen rakentamiseen ja remontointiin

K-Raudasta saat kaikki pienraudan tarvikkeet rakentamiseen, remontointiin ja nikkarointiin. Meiltä löydät mm. suuren valikoiman erilaisia kalustevetimiä tai koukkuja ja saranoita. Rakennusurakoihin löydät meiltä mm. rakennuslevyt, betonituotteet sekä kiinnikkeet niin ruuveista pilarikenkiin.

Voit valita haluamasi valikoimamme kaluste-, ikkuna- ja oviheloista niin rakennusten sisä- kuin ulkotiloihin. Lisäksi valikoimistamme löytyvät muun muassa erilaiset lukot riippulukosta ja älylukoista polkupyöränlukkoon.

Laadukas kiinnike eri materiaalein verkosta tai myymälästä

Toimitamme verkosta kiinnike- ja pienrautatuotteiden tilaukset nopeasti remonttiisi, nikkarointitarpeisiin tai rakennuskohteesi sijaintiin tilauksestasi. Verkosta näet kätevästi myös myymälöiden tuotekohtaiset saatavuudet käydessäsi K-Raudassa paikan päällä. Tutustu mm. brändeihin PROF sekä Sormat ja hanki meiltä parhaat kiinnikkeet, rakennusmateriaalit ja työkalut!

Maksutavat verkkokaupassa

  • Visa
  • Säästöpankin verkkomaksu
  • Danske Bankin verkkomaksu
  • POP Pankin verkkomaksu
  • Nordean e-maksu
  • K-Raudan remppatili
  • Walley
  • Mastercard
  • Osuuspankin verkkomaksu
  • MobilePay
  • Handelsbankenin verkkomaksu
  • Ålandsbanken verkkomaksu
  • S-Pankin verkkomaksu
  • Aktian verkkomaksu
  • Visa
  • Säästöpankin verkkomaksu
  • Danske Bankin verkkomaksu
  • POP Pankin verkkomaksu
  • Nordean e-maksu
  • K-Raudan remppatili
  • Walley
  • Mastercard
  • Osuuspankin verkkomaksu
  • MobilePay
  • Handelsbankenin verkkomaksu
  • Ålandsbanken verkkomaksu
  • S-Pankin verkkomaksu
  • Aktian verkkomaksu
  • Phone

    Asiakkuus

    Tutustu eri asiakkuusvaihtoehtoihin K-Raudassa.
  • Email

    Ota yhteyttä

    Jätä meille palautetta tai lähetä yhteydenottopyyntö.
  • Store

    Hae myymälää

    Etsi lähin myymäläsi laajasta myymäläverkostostamme
Asiakaspalvelu
  • Verkkokaupan asiakaspalvelu
  • Myymälöiden yhteystiedot
  • Tilinavauslomake yrityksille
  • Tilinavauslomake kuluttajille 1. vastuullinen
  • Tilinavauslomake kuluttajille 2. vastuullinen
  • Palautuslomake
  • Peruutusilmoitus
  • Verkkokaupan asiakaspalvelu
  • Myymälöiden yhteystiedot
  • Tilinavauslomake yrityksille
  • Tilinavauslomake kuluttajille 1. vastuullinen
  • Tilinavauslomake kuluttajille 2. vastuullinen
  • Palautuslomake
  • Peruutusilmoitus
Info
  • Tietosuojaseloste
  • Saavutettavuusseloste
  • Verkkokaupan tilaus- ja toimitusehdot
  • Käyttöehdot
  • Takuu ja virhevastuu
  • K-ryhmän evästekäytännöt
  • Evästeasetukset
  • EU:n datasäädös
  • Tietosuojaseloste
  • Saavutettavuusseloste
  • Verkkokaupan tilaus- ja toimitusehdot
  • Käyttöehdot
  • Takuu ja virhevastuu
  • K-ryhmän evästekäytännöt
  • Evästeasetukset
  • EU:n datasäädös
K-Rauta
  • Tuotemerkit
  • Esitteet
  • K-Plussa
  • Tietoa meistä
  • Vastuullisuus
  • Töihin K-Rautaan
  • Uutiset ja yhteystiedot medialle
  • Tuotemerkit
  • Esitteet
  • K-Plussa
  • Tietoa meistä
  • Vastuullisuus
  • Töihin K-Rautaan
  • Uutiset ja yhteystiedot medialle
Tilaa uutiskirje
Tilaamalla uutiskirjeemme saat parhaat tarjoukset, vinkit ja ohjeet suoraan sähköpostiisi. Sinun pitää olla yli 18-vuotias tilataksesi uutiskirjeen. Tilaa uutiskirje
Tilaamalla uutiskirjeemme saat parhaat tarjoukset, vinkit ja ohjeet suoraan sähköpostiisi. Sinun pitää olla yli 18-vuotias tilataksesi uutiskirjeen. Tilaa uutiskirje
© 2026 K-Rauta
K-Rauta facebookissaSeuraa meitä Instagramissa