Alasvalo Ensto Velox ALFD185PU 22W/840 led IP44
ENSTO
  • Tuotenumero: 502045303
  • EAN-koodi: 6438389008005
Lue koko tuotekuvausKatso liitetiedostot
1 tuotetta
Toimitus
Ei ostettavissa verkosta
Myymäläsaatavuus
Tarkista saatavuus myymäläkohtaisesti
  • Tuotenumero: 502045303
  • EAN-koodi: 6438389008005
Enston alasvalo Velox ALFD185PU IP44 22W/840 led on upea ja kehyksetön led-yleisvalaisin, joka luo rajatonta valoa niin kotiin kuin toimistoonkin. Paneelivalaisimen kehyksettömyys luo tyylikkään laajan ja valaisevan pinnan tilaan. Velox Frameless -alasvalo sulautuu osaksi kaunista modernia sisustusta. Velox Frameless-valaisimia voidaan asentaa niin uudis- sekä saneerauskohteisiin. led-paneelivalaisimet ovat osa skandinaavista modernia ja klassista sisustusta. Enston valaisimien asennettavuus ja valotekniikka ovat kansainvälistä huipputasoa. Enston paneelivalaisin on pyöreä ja sen halkaisija on 185 mm ja paksuus 13 mm. Valaisimen runko on alumiinia ja häikäisysuoja kauniisti valoa heijastavaa opaalilevyä. Valon värilämpötila on 4000 K, jolloin valo on silmää miellyttävä neutraali, mutta tehokas valaistuksessa. Kattoon upotettava valaisin kuuluu IP44-kotelointiluokkaan, jolloin se on asennettavissa myös kodinhoito-, kylpyhuone- ja wc-tilaan. Kodin arkea helpottaa kodinhoitohuoneen tehokas ja häikäisemätön valaistus. Valaisin sulautuu huomaamattomasti ja tyylikkäästi sisustukseen sekä erilaisiin kattoratkaisuihin. Led-valaisin sopii käyttöympäristön vaihteluihin erinomaisesti, lämpötila saa vaihdella -20 - +30 °C. Valon kirkkautta voidaan säädellä portaattomasti toimituksen mukana tulevalla Triac-himmennettävällä liitäntälaitteella. Tekniset tiedot: - valonlähde: led - häikäisysuoja/ optiikka/kupu: opaalilevy - asennustapa: upotettava, upotusaukon koko on 165 mm - ketjutettavuus: ketjutettava - sähköinen liitäntä (napaluku x johtimen poikkipinta): 2 x 1,5 - sähköinen liitäntä: liitintyyppi: jousiliitin - valon värilämpötila: 4000 K - ra-indeksi: Ra>80 - led-valaisimen valovirta: 1490 lm - led-moduulin valovirran pysyvyys l70: 50000 h - valaisimen ottoteho (W): 22 W. Asennus: Enston alasvalo Velox ALFD185PU IP44 22W/840 led voidaan asentaa kattopintaan tyylikkäästi kehyksettömän ja kevyen rakenteensa ansiosta. Velox valaisimen mukana tulevat kiinnitysjouset helpottavat ammattilaisen työskentelyä ja nopeuttavat valaisimen asennusta. Pyöreä valaisin asennetaan upotusaukkoon, jonka koko on 165 mm. Valaisimen toimitukseen sisältyy myös asennusta helpottava erillinen 2 x 1,5 mm² ketjutusrasia. Valaisimen johtojen kytkentä ja ketjutus käy nopeasti ja helposti. led valaisimiin on Enstolla tarjota monipuolinen valikoima erilaisia himmennystekniikoita. 1-10V, painonappi, DALI ja perusvalo-ratkaisut ovat vain esimerkkejä kattavista vaihtoehdoista tilasi ohjaamiseksi. Tutustu liitetiedostoissa löytyvään paneelivalaisimen asennusvideoon. Lisätietoja: Velox Frameless led-valaisinten joukosta löydät tilaan kuin tilaan sopivan neliönmuotoisen tai pyöreän mallin. Velox valaisimet ovat osa sisustusta ja niitä voi yhdistellä samaan tilaan. Niillä voi luoda sisustuksellisia muotoja ja tuoda valoa juuri sinne, missä sitä tarvitaan. Valovirrat vaihtelevat valaisimissa 740–2130 lumenin välillä ja ottotehot vastaavasti 11–30 W. Värilämpötiloja löytyy erilaisiin tarpeisiin 3000 - 4000 K. Suurimmat Velox Frameless -valaisimet soveltuvat valotehoiltaan myös julkitilojen käytävä- ja pukuhuonevalaistukseen. Tuoteperheestä löytyy kaikki kodin valaistustarpeet kattavat led-valaisimet kuten paneelit, alasvalot, listat ja nauhat. Tuotteen liitetiedostoista löydät valonsäädintaulukon, josta näet mitkä himmentimet sopivat mihinkin valaisimeen.