Siirry sisältöön
  • Myymälät
  • Palvelut
  • Varaa aika
  • Inspiraatio ja ohjeet
  • Terassilaskuri
  • Tuotemerkit
  • Ammattilaisille
  • Tarjoukset
  • Outlet
  • Ota yhteyttä
K-Raudan logo, aloitussivulle
Löysimme aiemmin tehdyn ostoskorisi. Avataanko se?

Huomioithan, että avaamalla tallennetun ostoskorin menetät mahdollisen nykyisen ostoskorin. Jatkamalla nykyisellä ostoskorilla, aiemmin tehty ostoskori korvautuu nykyisellä.
K-Raudan logo, aloitussivulle
  • Outlet
Löysimme aiemmin tehdyn ostoskorisi. Avataanko se?

Huomioithan, että avaamalla tallennetun ostoskorin menetät mahdollisen nykyisen ostoskorin. Jatkamalla nykyisellä ostoskorilla, aiemmin tehty ostoskori korvautuu nykyisellä.
Piha

Piharakentaminen

Näytetään 2053 tuotetta

ArrowPiha

  • Grillit ja savustimet
  • Kastelu
  • Kiinteistötarvikkeet
  • Pihan talvikunnossapito
  • Piharakentaminen
    • Aidat
    • Hiekat ja sorat
    • Kaiteet
    • Köynnösritilät ja säleiköt
    • Nurmikonreunukset
    • Näkösuojat
    • Pihakivet ja pihalaatat
    • Portit
    • Puutarhasillat
    • Terassilaatat
    • Ulkoportaat
    • Vesiaiheet ja suihkulähteet
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet ja terassikalusteet
  • Puutarhakoneet
  • Puutarhatyökalut
  • Ulkoaltaat
  • Vapaa-aika

Suodattimet

€
€

Betonilaatta Rudus 698x348x80mm musta

Kuva tuotteesta

Betonilaatta Rudus 698x348x80mm musta

10,95€/kpl 10,95 € / kpl

Lue lisää

Gaala 45 Rudus 560x430x45mm harmaa 6,1kpl/m²

Kuva tuotteesta

Gaala 45 Rudus 560x430x45mm harmaa 6,1kpl/m²

5,95€/kpl 5,95 € / kpl

36,28€/m² 36,28 € / m²

Lue lisää

Kartanolaatta Rudus 60 278x278x60mm ruskea 13kpl/m²

Kuva tuotteesta

Kartanolaatta Rudus 60 278x278x60mm ruskea 13kpl/m²

29,95€/m² 29,95 € / m²

2,30€/kpl 2,30 € / kpl

Lue lisää

Huomioithan, että kaupasta ostettaessa tilaustuotteiden hintaan lisätään mahdolliset toimituskulut.

Kartanolaatta Rudus 278x278x80mm hiekanruskea

Kuva tuotteesta

Kartanolaatta Rudus 278x278x80mm hiekanruskea

28,95€/m² 28,95 € / m²

Lue lisää

Kartanolaatta Rudus 60 278x278x60mm punamusta 13kpl/m²

Kuva tuotteesta

Kartanolaatta Rudus 60 278x278x60mm punamusta 13kpl/m²

29,95€/m² 29,95 € / m²

2,30€/kpl 2,30 € / kpl

Lue lisää

Huomioithan, että kaupasta ostettaessa tilaustuotteiden hintaan lisätään mahdolliset toimituskulut.

Kartanolaatta Rudus 278x278x80mm vaaleanharmaa

Kuva tuotteesta

Kartanolaatta Rudus 278x278x80mm vaaleanharmaa

28,95€/m² 28,95 € / m²

Lue lisää

Kartanolaatta Rudus 278x278x80mm musta

Kuva tuotteesta

Kartanolaatta Rudus 278x278x80mm musta

29,95€/m² 29,95 € / m²

Lue lisää

Kartanolaatta Rudus 278x278x80mm punainen

Kuva tuotteesta

Kartanolaatta Rudus 278x278x80mm punainen

29,95€/m² 29,95 € / m²

Lue lisää

Betonilaatta Rudus 698x231x80mm musta

Kuva tuotteesta

Betonilaatta Rudus 698x231x80mm musta

7,95€/kpl 7,95 € / kpl

Lue lisää

Loimuliuskekivi Lakka 80mm mustavalkoinen 490x264x80mm 9kpl/m² lava 6,0m²

Loimuliuskekivi Lakka 80mm mustavalkoinen 490x264x80mm 9kpl/m² lava 6,0m²
Loimuliuskekivi Lakka 80mm mustavalkoinen 490x264x80mm 9kpl/m² lava 6,0m²
Loimuliuskekivi Lakka 80mm mustavalkoinen 490x264x80mm 9kpl/m² lava 6,0m²
Loimuliuskekivi Lakka 80mm mustavalkoinen 490x264x80mm 9kpl/m² lava 6,0m²
Loimuliuskekivi Lakka 80mm mustavalkoinen 490x264x80mm 9kpl/m² lava 6,0m²
Loimuliuskekivi Lakka 80mm mustavalkoinen 490x264x80mm 9kpl/m² lava 6,0m²
Kuva tuotteesta

Loimuliuskekivi Lakka 80mm mustavalkoinen 490x264x80mm 9kpl/m² lava 6,0m²

265€/Lava 265 € / Lava

44,17€/m² 44,17 € / m²

Lue lisää

Asennushiekka Lakka, suursäkki 800kg (0-8mm)

Kuva tuotteesta

Asennushiekka Lakka, suursäkki 800kg (0-8mm)

299€/kpl 299 € / kpl

0,37€/kg 0,37 € / kg

Lue lisää

Rajausreuna Kekkilä 4m

Rajausreuna Kekkilä 4m
Rajausreuna Kekkilä 4m
Rajausreuna Kekkilä 4m
Rajausreuna Kekkilä 4m
Rajausreuna Kekkilä 4m
Rajausreuna Kekkilä 4m
Rajausreuna Kekkilä 4m
Kuva tuotteesta

Rajausreuna Kekkilä 4m

64,90€/kpl 64,90 € / kpl

Lue lisää

Köynnösritilä/aitaelementti Miljöökoriste 60x180cm grafiitinharmaa

Kuva tuotteesta

Köynnösritilä/aitaelementti Miljöökoriste 60x180cm grafiitinharmaa

41,95€/kpl 41,95 € / kpl

Lue lisää

Köynnösritilä/aitaelementti Miljöökoriste 60x180cm luonnonruskea

Kuva tuotteesta

Köynnösritilä/aitaelementti Miljöökoriste 60x180cm luonnonruskea

41,95€/kpl 41,95 € / kpl

Lue lisää

Köynnösritilä/aitaelementti Miljöökoriste 40x180cm luonnonruskea

Kuva tuotteesta

Köynnösritilä/aitaelementti Miljöökoriste 40x180cm luonnonruskea

19,95€/kpl 19,95 € / kpl

Lue lisää

Ajoportti Tammiston Puu Lampi A517 kestopuu vihreä

Kuva tuotteesta

Ajoportti Tammiston Puu Lampi A517 kestopuu vihreä

139€/kpl 139 € / kpl

Lue lisää

Köynnösritilä/aitaelementti Miljöökoriste 40x180cm grafiitinharmaa

Kuva tuotteesta

Köynnösritilä/aitaelementti Miljöökoriste 40x180cm grafiitinharmaa

19,95€/kpl 19,95 € / kpl

Lue lisää

Nurmikkoreunus n. 6,1m

Nurmikkoreunus n. 6,1m
Nurmikkoreunus n. 6,1m
Nurmikkoreunus n. 6,1m
Nurmikkoreunus n. 6,1m
Kuva tuotteesta

Nurmikkoreunus n. 6,1m

29,95€/kpl 29,95 € / kpl

Lue lisää

Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 250x90 ruskea

Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 250x90 ruskea
Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 250x90 ruskea
Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 250x90 ruskea
Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 250x90 ruskea
Kuva tuotteesta

Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 250x90 ruskea

865€/pkt 865 € / pkt

72,08€/kpl 72,08 € / kpl

Lue lisää

Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 300x90 ruskea

Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 300x90 ruskea
Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 300x90 ruskea
Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 300x90 ruskea
Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 300x90 ruskea
Kuva tuotteesta

Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 300x90 ruskea

975€/pkt 975 € / pkt

81,25€/kpl 81,25 € / kpl

Lue lisää

Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 200x90 ruskea

Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 200x90 ruskea
Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 200x90 ruskea
Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 200x90 ruskea
Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 200x90 ruskea
Kuva tuotteesta

Reunuspuu Kompan kierrätysmuovi 200x90 ruskea

765€/pkt 765 € / pkt

63,75€/kpl 63,75 € / kpl

Lue lisää

Porttielementti Tammiston Puu Lampi A515 kestopuu vihreä

Kuva tuotteesta

Porttielementti Tammiston Puu Lampi A515 kestopuu vihreä

49,95€/kpl 49,95 € / kpl

Lue lisää

Kiinnitysklipsi verkolle Cetap 70kpl 50m

Kuva tuotteesta

Kiinnitysklipsi verkolle Cetap 70kpl 50m

59,90€/kpl 59,90 € / kpl

Lue lisää

Köynnössäleikkö 100x200cm

Kuva tuotteesta

Köynnössäleikkö 100x200cm

34,95€/kpl 34,95 € / kpl

Lue lisää

Kiinnitin porttiin ral9005 10kpl

Kiinnitin porttiin ral9005 10kpl
Kiinnitin porttiin ral9005 10kpl
Kiinnitin porttiin ral9005 10kpl
Kiinnitin porttiin ral9005 10kpl
Kuva tuotteesta

Kiinnitin porttiin ral9005 10kpl

9,95€/pkt 9,95 € / pkt

0,99€/kpl 0,99 € / kpl

Lue lisää

Yksittäiskiinnike aitapaneelille 34mm tolppaan vihreä

Kuva tuotteesta

Yksittäiskiinnike aitapaneelille 34mm tolppaan vihreä

2,99€/kpl 2,99 € / kpl

Lue lisää

Tarhauspihdit Simes 111/1100

Tarhauspihdit Simes 111/1100
Tarhauspihdit Simes 111/1100
Tarhauspihdit Simes 111/1100
Tarhauspihdit Simes 111/1100
Kuva tuotteesta

Tarhauspihdit Simes 111/1100

31,95€/kpl 31,95 € / kpl

Lue lisää

Kaksoiskiinnike aitapaneelille 34mm tolppaan vihreä

Kuva tuotteesta

Kaksoiskiinnike aitapaneelille 34mm tolppaan vihreä

4€/kpl 4 € / kpl

Lue lisää

Tarhausrengas Simes A-18 galvanoitu 3000kpl

Kuva tuotteesta

Tarhausrengas Simes A-18 galvanoitu 3000kpl

34,95€/Plt 34,95 € / Plt

0,01€/kpl 0,01 € / kpl

Lue lisää

Köynnössäleikkö 0,9x2m keltainen puinen

Köynnössäleikkö 0,9x2m keltainen puinen
Köynnössäleikkö 0,9x2m keltainen puinen
Köynnössäleikkö 0,9x2m keltainen puinen
Köynnössäleikkö 0,9x2m keltainen puinen
Köynnössäleikkö 0,9x2m keltainen puinen
Kuva tuotteesta

Köynnössäleikkö 0,9x2m keltainen puinen

19,95€/kpl 19,95 € / kpl

Lue lisää

Puureunanauha 5x40x200cm ruskea

Kuva tuotteesta

Puureunanauha 5x40x200cm ruskea

21,95€/kpl 21,95 € / kpl

Lue lisää

Lankakiristin ylä- ja alalangalle Cetap

Kuva tuotteesta

Lankakiristin ylä- ja alalangalle Cetap

6,95€/kpl 6,95 € / kpl

Lue lisää

Ylä/ala kiristyslanka Cetap 4mm 100m

Kuva tuotteesta

Ylä/ala kiristyslanka Cetap 4mm 100m

89,90€/kpl 89,90 € / kpl

0,90€/m 0,90 € / m

Lue lisää

Porttielementti Tammiston Puu Saari A214R kestopuu ruskea

Kuva tuotteesta

Porttielementti Tammiston Puu Saari A214R kestopuu ruskea

79,90€/kpl 79,90 € / kpl

Lue lisää

Yksittäiskiinnike aitapaneelille 60mm tolppaan (portti) vihreä

Kuva tuotteesta

Yksittäiskiinnike aitapaneelille 60mm tolppaan (portti) vihreä

4€/kpl 4 € / kpl

Lue lisää

Kehikko Tammiston Puu kaarevaan aitaan 980x980x139mm kestopuu vihreä

Kuva tuotteesta

Kehikko Tammiston Puu kaarevaan aitaan 980x980x139mm kestopuu vihreä

32,95€/kpl 32,95 € / kpl

Lue lisää

Tarhausrengas Simes A-18 vihreä 1000kpl

Kuva tuotteesta

Tarhausrengas Simes A-18 vihreä 1000kpl

18,95€/Plt 18,95 € / Plt

0,02€/kpl 0,02 € / kpl

Lue lisää

Orsi kaareva Tammiston Puu 3800x40x90mm

Kuva tuotteesta

Orsi kaareva Tammiston Puu 3800x40x90mm

149€/kpl 149 € / kpl

Lue lisää

Orsi kaareva Tammiston Puu 1900x40x90mm

Orsi kaareva Tammiston Puu 1900x40x90mm
Orsi kaareva Tammiston Puu 1900x40x90mm
Orsi kaareva Tammiston Puu 1900x40x90mm
Orsi kaareva Tammiston Puu 1900x40x90mm
Kuva tuotteesta

Orsi kaareva Tammiston Puu 1900x40x90mm

87,90€/kpl 87,90 € / kpl

Lue lisää

Kaareva orsi Tammiston Puu 2800x43x105mm kestopuu vihreä

Kaareva orsi Tammiston Puu 2800x43x105mm kestopuu vihreä
Kaareva orsi Tammiston Puu 2800x43x105mm kestopuu vihreä
Kaareva orsi Tammiston Puu 2800x43x105mm kestopuu vihreä
Kaareva orsi Tammiston Puu 2800x43x105mm kestopuu vihreä
Kuva tuotteesta

Kaareva orsi Tammiston Puu 2800x43x105mm kestopuu vihreä

119€/kpl 119 € / kpl

Lue lisää

Viuhkasäleikkö puinen V-malli valk 1x2m

Viuhkasäleikkö puinen V-malli valk 1x2m
Viuhkasäleikkö puinen V-malli valk 1x2m
Viuhkasäleikkö puinen V-malli valk 1x2m
Viuhkasäleikkö puinen V-malli valk 1x2m
Viuhkasäleikkö puinen V-malli valk 1x2m
Kuva tuotteesta

Viuhkasäleikkö puinen V-malli valk 1x2m

19,95€/kpl 19,95 € / kpl

Lue lisää

Orsi kaareva Tammiston Puu 2800x40x90mm

Kuva tuotteesta

Orsi kaareva Tammiston Puu 2800x40x90mm

129€/kpl 129 € / kpl

Lue lisää

Kaareva aita terassilelementtiin Tammiston Puu 980mm kestopuu vihreä

Kuva tuotteesta

Kaareva aita terassilelementtiin Tammiston Puu 980mm kestopuu vihreä

239€/kpl 239 € / kpl

Lue lisää

Puureunanauha 5x40x200cm musta

Kuva tuotteesta

Puureunanauha 5x40x200cm musta

22,95€/kpl 22,95 € / kpl

Lue lisää

Elementtiaidan portti 1030x1180mm vihreä

Elementtiaidan portti 1030x1180mm vihreä
Elementtiaidan portti 1030x1180mm vihreä
Elementtiaidan portti 1030x1180mm vihreä
Elementtiaidan portti 1030x1180mm vihreä
Elementtiaidan portti 1030x1180mm vihreä
Kuva tuotteesta

Elementtiaidan portti 1030x1180mm vihreä

179€/kpl 179 € / kpl

Lue lisää

Köynnössäleikkö 100x200cm

Kuva tuotteesta

Köynnössäleikkö 100x200cm

34,95€/kpl 34,95 € / kpl

Lue lisää

Tukireunus Valley View taipuisa 4,57m

Kuva tuotteesta

Tukireunus Valley View taipuisa 4,57m

59,90€/kpl 59,90 € / kpl

Lue lisää

Käyntiportti 1x1,5m harmaa

Käyntiportti 1x1,5m harmaa
Käyntiportti 1x1,5m harmaa
Käyntiportti 1x1,5m harmaa
Käyntiportti 1x1,5m harmaa
Käyntiportti 1x1,5m harmaa
Käyntiportti 1x1,5m harmaa
Kuva tuotteesta

Käyntiportti 1x1,5m harmaa

299€/pkt 299 € / pkt

Lue lisää
Näytetään tuotteet: 1105 - 1152 (yht. 2053)
1...2223242526 / 43

Kaikki piharakentamiseen K-Raudasta

Ammottaako piha tyhjyyttään? Ei hätää. Pihan rakentaminen sujuu helposti K-Raudan avulla! Kysy ideoita myymälästä tai tilaa tarvikkeet suoraan netistä!

Rakenna piha omaan tyyliisi sopivaksi ja totea, miten multakasasta kuoriutuu silmiesi edessä upea keidas perheelle ja ystäville. Pihakivet ja betonilaatat muodostavat perustan pihasi ilmeelle. Meiltä löydät erilaiset vaihtoehdot niin poluille ja ajoväylille kuin tyylikkäiden muurien ja istutusalueiden rakentamiseen tai vaikkapa nurmikon rajaamiseen. Suodatinkankaalla erotat erityyppiset maalajit toisistaan ja lisäät pihalaattojen pysyvyyttä.

Piharakennuksien avulla saat sekä ilmettä pihallesi että lisää tilaa. Meiltä löydät isot ja pienet piharakennukset aina kasvihuoneista vajoihin, aittoihin, huvimajoihin ja pihasaunoihin.

Unelmoitko omasta salaisesta puutarhastasi?

Suojaa piha-alueesi tien melulta tai uteliailta katseilta kauniilla aidalla ja viimeistele kokonaisuus tyylikkään portin myötä. Aitojen avulla luot pihallesi myös huolitellun ja viimeistellyn ilmeen. Matalalla aidalla rajaat tonttisi ryhdikkäästi ja annat ohikulkijoiden ihailla puutarhasi kukkaloistoa.

Käynnistä pihan rakentaminen jo tänään ja anna haaveistasi tulla totta. Muistathan, että meiltä saat myös puutarhakalusteet, kasvit ja ruukut ulos koristamaan pihaa ja puutarhaa. K-Raudan viherpiha-myymälät ovat apunasi kun haluat pihallesi kasveja, multaa ja pihakoristeita.

Maksutavat verkkokaupassa

  • Visa
  • Aktian verkkomaksu
  • Walley
  • Handelsbankenin verkkomaksu
  • Danske Bankin verkkomaksu
  • S-Pankin verkkomaksu
  • K-Raudan remppatili
  • POP Pankin verkkomaksu
  • Nordean e-maksu
  • Mastercard
  • Osuuspankin verkkomaksu
  • Ålandsbanken verkkomaksu
  • Säästöpankin verkkomaksu
  • MobilePay
  • Visa
  • Aktian verkkomaksu
  • Walley
  • Handelsbankenin verkkomaksu
  • Danske Bankin verkkomaksu
  • S-Pankin verkkomaksu
  • K-Raudan remppatili
  • POP Pankin verkkomaksu
  • Nordean e-maksu
  • Mastercard
  • Osuuspankin verkkomaksu
  • Ålandsbanken verkkomaksu
  • Säästöpankin verkkomaksu
  • MobilePay
  • Phone

    Asiakkuus

    Tutustu eri asiakkuusvaihtoehtoihin K-Raudassa.
  • Email

    Ota yhteyttä

    Jätä meille palautetta tai lähetä yhteydenottopyyntö.
  • Store

    Hae myymälää

    Etsi lähin myymäläsi laajasta myymäläverkostostamme
Asiakaspalvelu
  • Verkkokaupan asiakaspalvelu
  • Myymälöiden yhteystiedot
  • Tilinavauslomake yrityksille
  • Tilinavauslomake kuluttajille 1. vastuullinen
  • Tilinavauslomake kuluttajille 2. vastuullinen
  • Palautuslomake
  • Peruutusilmoitus
  • Verkkokaupan asiakaspalvelu
  • Myymälöiden yhteystiedot
  • Tilinavauslomake yrityksille
  • Tilinavauslomake kuluttajille 1. vastuullinen
  • Tilinavauslomake kuluttajille 2. vastuullinen
  • Palautuslomake
  • Peruutusilmoitus
Info
  • Tietosuojaseloste
  • Saavutettavuusseloste
  • Verkkokaupan tilaus- ja toimitusehdot
  • Käyttöehdot
  • Takuu ja virhevastuu
  • K-ryhmän evästekäytännöt
  • Evästeasetukset
  • EU:n datasäädös
  • Tietosuojaseloste
  • Saavutettavuusseloste
  • Verkkokaupan tilaus- ja toimitusehdot
  • Käyttöehdot
  • Takuu ja virhevastuu
  • K-ryhmän evästekäytännöt
  • Evästeasetukset
  • EU:n datasäädös
K-Rauta
  • Tuotemerkit
  • Esitteet
  • K-Plussa
  • Tietoa meistä
  • Vastuullisuus
  • Töihin K-Rautaan
  • Uutiset ja yhteystiedot medialle
  • Tuotemerkit
  • Esitteet
  • K-Plussa
  • Tietoa meistä
  • Vastuullisuus
  • Töihin K-Rautaan
  • Uutiset ja yhteystiedot medialle
Tilaa uutiskirje
Tilaamalla uutiskirjeemme saat parhaat tarjoukset, vinkit ja ohjeet suoraan sähköpostiisi. Sinun pitää olla yli 18-vuotias tilataksesi uutiskirjeen. Tilaa uutiskirje
Tilaamalla uutiskirjeemme saat parhaat tarjoukset, vinkit ja ohjeet suoraan sähköpostiisi. Sinun pitää olla yli 18-vuotias tilataksesi uutiskirjeen. Tilaa uutiskirje
© 2026 K-Rauta
K-Rauta facebookissaSeuraa meitä Instagramissa