Siirry sisältöön
  • Myymälät
  • Palvelut
  • Varaa aika
  • Inspiraatio ja ohjeet
  • Terassilaskuri
  • Tuotemerkit
  • Ammattilaisille
  • Tarjoukset
  • Outlet
  • Ota yhteyttä
K-Raudan logo, aloitussivulle
Löysimme aiemmin tehdyn ostoskorisi. Avataanko se?

Huomioithan, että avaamalla tallennetun ostoskorin menetät mahdollisen nykyisen ostoskorin. Jatkamalla nykyisellä ostoskorilla, aiemmin tehty ostoskori korvautuu nykyisellä.
K-Raudan logo, aloitussivulle
  • Outlet
Löysimme aiemmin tehdyn ostoskorisi. Avataanko se?

Huomioithan, että avaamalla tallennetun ostoskorin menetät mahdollisen nykyisen ostoskorin. Jatkamalla nykyisellä ostoskorilla, aiemmin tehty ostoskori korvautuu nykyisellä.
Piha

Piharakentaminen

Näytetään 2053 tuotetta

ArrowPiha

  • Grillit ja savustimet
  • Kastelu
  • Kiinteistötarvikkeet
  • Pihan talvikunnossapito
  • Piharakentaminen
    • Aidat
    • Hiekat ja sorat
    • Kaiteet
    • Köynnösritilät ja säleiköt
    • Nurmikonreunukset
    • Näkösuojat
    • Pihakivet ja pihalaatat
    • Portit
    • Puutarhasillat
    • Terassilaatat
    • Ulkoportaat
    • Vesiaiheet ja suihkulähteet
  • Puutarha
  • Puutarhakalusteet ja terassikalusteet
  • Puutarhakoneet
  • Puutarhatyökalut
  • Ulkoaltaat
  • Vapaa-aika

Suodattimet

€
€

Roomalaiset pienet kivet Rudus harmaa

Kuva tuotteesta

Roomalaiset pienet kivet Rudus harmaa

29,95€/m² 29,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Pihakivi Rudus Kartanonoppa 138x138x80mm ruskea

Kuva tuotteesta

Pihakivi Rudus Kartanonoppa 138x138x80mm ruskea

29,95€/m² 29,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Hulekatukivi Lakka 80 musta 278x90x80 (+sakarat 49) 26 kpl/m²

Kuva tuotteesta

Hulekatukivi Lakka 80 musta 278x90x80 (+sakarat 49) 26 kpl/m²

44,95€/m² 44,95 € / m²

1,73€/kpl 1,73 € / kpl

Lue lisää
Vain myymälöistä

Pihakivi Lakka Miniantiikki 60 karelia

Kuva tuotteesta

Pihakivi Lakka Miniantiikki 60 karelia

47,95€/m² 47,95 € / m²

0,68€/kpl 0,68 € / kpl

Lue lisää

Huomioithan, että kaupasta ostettaessa tilaustuotteiden hintaan lisätään mahdolliset toimituskulut.

Vain myymälöistä

H-kivi osakivet Lakka 80 punainen

H-kivi osakivet Lakka 80 punainen
H-kivi osakivet Lakka 80 punainen
H-kivi osakivet Lakka 80 punainen
H-kivi osakivet Lakka 80 punainen
H-kivi osakivet Lakka 80 punainen
Kuva tuotteesta

H-kivi osakivet Lakka 80 punainen

43,95€/kpl 43,95 € / kpl

Lue lisää

Huomioithan, että kaupasta ostettaessa tilaustuotteiden hintaan lisätään mahdolliset toimituskulut.

Vain myymälöistä

Piano-kivet Rudus kuru

Kuva tuotteesta

Piano-kivet Rudus kuru

51,90€/m² 51,90 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Torino-kivi Rudus punamusta

Torino-kivi Rudus punamusta
Torino-kivi Rudus punamusta
Torino-kivi Rudus punamusta
Torino-kivi Rudus punamusta
Torino-kivi Rudus punamusta
Torino-kivi Rudus punamusta
Kuva tuotteesta

Torino-kivi Rudus punamusta

33,95€/m² 33,95 € / m²

Lue lisää

Huomioithan, että kaupasta ostettaessa tilaustuotteiden hintaan lisätään mahdolliset toimituskulut.

Vain myymälöistä

Roomalaiset isot kivet Rudus pr musta

Kuva tuotteesta

Roomalaiset isot kivet Rudus pr musta

39,95€/m² 39,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Unikivi Rudus 225x112,5x80mm punamusta

Kuva tuotteesta

Unikivi Rudus 225x112,5x80mm punamusta

29,95€/m² 29,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Pihakivi Rudus Kartanonoppa 138x138x80mm hiekanruskea

Kuva tuotteesta

Pihakivi Rudus Kartanonoppa 138x138x80mm hiekanruskea

29,95€/m² 29,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Klassikkokivi Rudus neliö 115x115x80mm hiekanruskea

Kuva tuotteesta

Klassikkokivi Rudus neliö 115x115x80mm hiekanruskea

34,95€/m² 34,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Roomalaiset isot kivet Rudus kuru

Kuva tuotteesta

Roomalaiset isot kivet Rudus kuru

51,90€/m² 51,90 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Pihakivi Rudus Golfkivi 140x140x80mm hiekanruskea 36,8kpl/m²

Kuva tuotteesta

Pihakivi Rudus Golfkivi 140x140x80mm hiekanruskea 36,8kpl/m²

34,95€/m² 34,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Milano-kivet Rudus musta

Kuva tuotteesta

Milano-kivet Rudus musta

39,95€/m² 39,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Pihakivi Rudus Kartanonoppa 138x138x80mm kulo

Kuva tuotteesta

Pihakivi Rudus Kartanonoppa 138x138x80mm kulo

49,95€/m² 49,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Pihakivi Rudus Kartanonoppa 138x138x80mm musta

Kuva tuotteesta

Pihakivi Rudus Kartanonoppa 138x138x80mm musta

29,95€/m² 29,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Klassikkokivi Rudus 172x115x80mm punainen

Kuva tuotteesta

Klassikkokivi Rudus 172x115x80mm punainen

34,95€/m² 34,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Kartanokivi Rudus 278x138x80mm savu

Kuva tuotteesta

Kartanokivi Rudus 278x138x80mm savu

36,95€/m² 36,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Roomalaiset pienet kivet Rudus kuru

Kuva tuotteesta

Roomalaiset pienet kivet Rudus kuru

51,90€/m² 51,90 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Rombakivi Rudus 334x197x80mm ruskea

Kuva tuotteesta

Rombakivi Rudus 334x197x80mm ruskea

34,95€/m² 34,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Antiikkisauvakivi Lakka 80 musta 208x68x80mm 68kpl/m²

Antiikkisauvakivi Lakka 80 musta 208x68x80mm 68kpl/m²
Antiikkisauvakivi Lakka 80 musta 208x68x80mm 68kpl/m²
Antiikkisauvakivi Lakka 80 musta 208x68x80mm 68kpl/m²
Antiikkisauvakivi Lakka 80 musta 208x68x80mm 68kpl/m²
Kuva tuotteesta

Antiikkisauvakivi Lakka 80 musta 208x68x80mm 68kpl/m²

54,90€/m² 54,90 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Nupukivi Lakka 80 valkea 138x138x80 51kpl/m²

Kuva tuotteesta

Nupukivi Lakka 80 valkea 138x138x80 51kpl/m²

49,95€/m² 49,95 € / m²

0,98€/kpl 0,98 € / kpl

Lue lisää
Vain myymälöistä

Klassikkokivi Rudus suorakaide 172x115x60mm punainen 50/m²

Kuva tuotteesta

Klassikkokivi Rudus suorakaide 172x115x60mm punainen 50/m²

31,95€/m² 31,95 € / m²

0,64€/kpl 0,64 € / kpl

Lue lisää

Huomioithan, että kaupasta ostettaessa tilaustuotteiden hintaan lisätään mahdolliset toimituskulut.

Vain myymälöistä

Roomalainenkivi pieni 60 mm harmaa

Kuva tuotteesta

Roomalainenkivi pieni 60 mm harmaa

27,95€/m² 27,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Roomalaiset pienet kivet Rudus punamusta

Kuva tuotteesta

Roomalaiset pienet kivet Rudus punamusta

32,95€/m² 32,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Riimukivi Rudus 300x300x120mm musta

Kuva tuotteesta

Riimukivi Rudus 300x300x120mm musta

49,95€/m² 49,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Roomalaiset kivet HB pieni harmaa

Roomalaiset kivet HB pieni harmaa
Roomalaiset kivet HB pieni harmaa
Roomalaiset kivet HB pieni harmaa
Roomalaiset kivet HB pieni harmaa
Roomalaiset kivet HB pieni harmaa
Kuva tuotteesta

Roomalaiset kivet HB pieni harmaa

37,95€/m² 37,95 € / m²

34,50€/kpl 34,50 € / kpl

Lue lisää

Huomioithan, että kaupasta ostettaessa tilaustuotteiden hintaan lisätään mahdolliset toimituskulut.

Vain myymälöistä

H-kivi osakivet Lakka 80 musta

H-kivi osakivet Lakka 80 musta
H-kivi osakivet Lakka 80 musta
H-kivi osakivet Lakka 80 musta
H-kivi osakivet Lakka 80 musta
H-kivi osakivet Lakka 80 musta
Kuva tuotteesta

H-kivi osakivet Lakka 80 musta

43,95€/kpl 43,95 € / kpl

Lue lisää

Huomioithan, että kaupasta ostettaessa tilaustuotteiden hintaan lisätään mahdolliset toimituskulut.

Vain myymälöistä

Pihakivi Rudus Kartanonoppa 138x138x80mm punainen

Kuva tuotteesta

Pihakivi Rudus Kartanonoppa 138x138x80mm punainen

28,95€/m² 28,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Somero Rudus 16-32mm 900kg

Kuva tuotteesta

Somero Rudus 16-32mm 900kg

179€/Säkki 179 € / Säkki

0,20€/kg 0,20 € / kg

Lue lisää
Vain myymälöistä

Sauvakivi Lakka 80 viisteetön punainen 208x68x80mm 68kpl/m²

Kuva tuotteesta

Sauvakivi Lakka 80 viisteetön punainen 208x68x80mm 68kpl/m²

41,95€/m² 41,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Aavakivet Lakka 60 mustavalkoinen 3 eri kokoa

Kuva tuotteesta

Aavakivet Lakka 60 mustavalkoinen 3 eri kokoa

36,95€/m² 36,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Kartanokivi Rudus 278x138x80mm suojatie valkoinen

Kuva tuotteesta

Kartanokivi Rudus 278x138x80mm suojatie valkoinen

91,90€/m² 91,90 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Klassikkokivi Rudus 115x115x80mm punainen

Kuva tuotteesta

Klassikkokivi Rudus 115x115x80mm punainen

34,95€/m² 34,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Rombakivi Rudus 334x197x80mm hiekanruske

Kuva tuotteesta

Rombakivi Rudus 334x197x80mm hiekanruske

34,95€/m² 34,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Kartanokivi Rudus 278x138x80mm punamusta

Kuva tuotteesta

Kartanokivi Rudus 278x138x80mm punamusta

29,95€/m² 29,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Kartanokivi Rudus 278x138x80mm punainen

Kuva tuotteesta

Kartanokivi Rudus 278x138x80mm punainen

28,95€/m² 28,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Torikivi HB 278x138x80mm punainen 7,5m²/lava 1390kg/lava

Torikivi HB 278x138x80mm punainen 7,5m²/lava 1390kg/lava
Torikivi HB 278x138x80mm punainen 7,5m²/lava 1390kg/lava
Torikivi HB 278x138x80mm punainen 7,5m²/lava 1390kg/lava
Torikivi HB 278x138x80mm punainen 7,5m²/lava 1390kg/lava
Kuva tuotteesta

Torikivi HB 278x138x80mm punainen 7,5m²/lava 1390kg/lava

34,95€/m² 34,95 € / m²

1,37€/kpl 1,37 € / kpl

Lue lisää

Huomioithan, että kaupasta ostettaessa tilaustuotteiden hintaan lisätään mahdolliset toimituskulut.

Vain myymälöistä

Nurmikivi Rudus 278x138x80mm musta

Kuva tuotteesta

Nurmikivi Rudus 278x138x80mm musta

37,95€/m² 37,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Pihakivi Rudus Kartanonoppa 138x138x80mm harmaa

Kuva tuotteesta

Pihakivi Rudus Kartanonoppa 138x138x80mm harmaa

26,95€/m² 26,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Piano-kivet Rudus kulo

Kuva tuotteesta

Piano-kivet Rudus kulo

51,90€/m² 51,90 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Roomalaiset pienet kivet Rudus hiekanruskea

Kuva tuotteesta

Roomalaiset pienet kivet Rudus hiekanruskea

32,95€/m² 32,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Rombakivi Rudus 334x197x80mm musta

Kuva tuotteesta

Rombakivi Rudus 334x197x80mm musta

34,95€/m² 34,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Roomalaiset pienet kivet Rudus profiloitu musta

Kuva tuotteesta

Roomalaiset pienet kivet Rudus profiloitu musta

39,95€/m² 39,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Pihakivi Rudus Kartanonoppa 138x138x80mm punamusta

Kuva tuotteesta

Pihakivi Rudus Kartanonoppa 138x138x80mm punamusta

29,95€/m² 29,95 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Aukiokivi HB 138x138x60mm Karelia 10,0m²/lava 1405kg/lava

Kuva tuotteesta

Aukiokivi HB 138x138x60mm Karelia 10,0m²/lava 1405kg/lava

32,95€/m² 32,95 € / m²

0,65€/kpl 0,65 € / kpl

Lue lisää

Huomioithan, että kaupasta ostettaessa tilaustuotteiden hintaan lisätään mahdolliset toimituskulut.

Vain myymälöistä

Kartanonoppa Rudus suojatie 138x138x80mm musta

Kuva tuotteesta

Kartanonoppa Rudus suojatie 138x138x80mm musta

64,90€/m² 64,90 € / m²

Lue lisää
Vain myymälöistä

Torikivi HB 278x138x80mm Karelia 7,5m²/lava 1390kg/lava

Torikivi HB 278x138x80mm Karelia 7,5m²/lava 1390kg/lava
Torikivi HB 278x138x80mm Karelia 7,5m²/lava 1390kg/lava
Torikivi HB 278x138x80mm Karelia 7,5m²/lava 1390kg/lava
Torikivi HB 278x138x80mm Karelia 7,5m²/lava 1390kg/lava
Kuva tuotteesta

Torikivi HB 278x138x80mm Karelia 7,5m²/lava 1390kg/lava

39,95€/m² 39,95 € / m²

1,57€/kpl 1,57 € / kpl

Lue lisää

Huomioithan, että kaupasta ostettaessa tilaustuotteiden hintaan lisätään mahdolliset toimituskulut.

Vain myymälöistä
Näytetään tuotteet: 1441 - 1488 (yht. 2053)
1...2930313233 / 43

Kaikki piharakentamiseen K-Raudasta

Ammottaako piha tyhjyyttään? Ei hätää. Pihan rakentaminen sujuu helposti K-Raudan avulla! Kysy ideoita myymälästä tai tilaa tarvikkeet suoraan netistä!

Rakenna piha omaan tyyliisi sopivaksi ja totea, miten multakasasta kuoriutuu silmiesi edessä upea keidas perheelle ja ystäville. Pihakivet ja betonilaatat muodostavat perustan pihasi ilmeelle. Meiltä löydät erilaiset vaihtoehdot niin poluille ja ajoväylille kuin tyylikkäiden muurien ja istutusalueiden rakentamiseen tai vaikkapa nurmikon rajaamiseen. Suodatinkankaalla erotat erityyppiset maalajit toisistaan ja lisäät pihalaattojen pysyvyyttä.

Piharakennuksien avulla saat sekä ilmettä pihallesi että lisää tilaa. Meiltä löydät isot ja pienet piharakennukset aina kasvihuoneista vajoihin, aittoihin, huvimajoihin ja pihasaunoihin.

Unelmoitko omasta salaisesta puutarhastasi?

Suojaa piha-alueesi tien melulta tai uteliailta katseilta kauniilla aidalla ja viimeistele kokonaisuus tyylikkään portin myötä. Aitojen avulla luot pihallesi myös huolitellun ja viimeistellyn ilmeen. Matalalla aidalla rajaat tonttisi ryhdikkäästi ja annat ohikulkijoiden ihailla puutarhasi kukkaloistoa.

Käynnistä pihan rakentaminen jo tänään ja anna haaveistasi tulla totta. Muistathan, että meiltä saat myös puutarhakalusteet, kasvit ja ruukut ulos koristamaan pihaa ja puutarhaa. K-Raudan viherpiha-myymälät ovat apunasi kun haluat pihallesi kasveja, multaa ja pihakoristeita.

Maksutavat verkkokaupassa

  • Ålandsbanken verkkomaksu
  • Handelsbankenin verkkomaksu
  • Säästöpankin verkkomaksu
  • Aktian verkkomaksu
  • MobilePay
  • S-Pankin verkkomaksu
  • Visa
  • Nordean e-maksu
  • K-Raudan remppatili
  • Danske Bankin verkkomaksu
  • Walley
  • Osuuspankin verkkomaksu
  • POP Pankin verkkomaksu
  • Mastercard
  • Ålandsbanken verkkomaksu
  • Handelsbankenin verkkomaksu
  • Säästöpankin verkkomaksu
  • Aktian verkkomaksu
  • MobilePay
  • S-Pankin verkkomaksu
  • Visa
  • Nordean e-maksu
  • K-Raudan remppatili
  • Danske Bankin verkkomaksu
  • Walley
  • Osuuspankin verkkomaksu
  • POP Pankin verkkomaksu
  • Mastercard
  • Phone

    Asiakkuus

    Tutustu eri asiakkuusvaihtoehtoihin K-Raudassa.
  • Email

    Ota yhteyttä

    Jätä meille palautetta tai lähetä yhteydenottopyyntö.
  • Store

    Hae myymälää

    Etsi lähin myymäläsi laajasta myymäläverkostostamme
Asiakaspalvelu
  • Verkkokaupan asiakaspalvelu
  • Myymälöiden yhteystiedot
  • Tilinavauslomake yrityksille
  • Tilinavauslomake kuluttajille 1. vastuullinen
  • Tilinavauslomake kuluttajille 2. vastuullinen
  • Palautuslomake
  • Peruutusilmoitus
  • Verkkokaupan asiakaspalvelu
  • Myymälöiden yhteystiedot
  • Tilinavauslomake yrityksille
  • Tilinavauslomake kuluttajille 1. vastuullinen
  • Tilinavauslomake kuluttajille 2. vastuullinen
  • Palautuslomake
  • Peruutusilmoitus
Info
  • Tietosuojaseloste
  • Saavutettavuusseloste
  • Verkkokaupan tilaus- ja toimitusehdot
  • Käyttöehdot
  • Takuu ja virhevastuu
  • K-ryhmän evästekäytännöt
  • Evästeasetukset
  • EU:n datasäädös
  • Tietosuojaseloste
  • Saavutettavuusseloste
  • Verkkokaupan tilaus- ja toimitusehdot
  • Käyttöehdot
  • Takuu ja virhevastuu
  • K-ryhmän evästekäytännöt
  • Evästeasetukset
  • EU:n datasäädös
K-Rauta
  • Tuotemerkit
  • Esitteet
  • K-Plussa
  • Tietoa meistä
  • Vastuullisuus
  • Töihin K-Rautaan
  • Uutiset ja yhteystiedot medialle
  • Tuotemerkit
  • Esitteet
  • K-Plussa
  • Tietoa meistä
  • Vastuullisuus
  • Töihin K-Rautaan
  • Uutiset ja yhteystiedot medialle
Tilaa uutiskirje
Tilaamalla uutiskirjeemme saat parhaat tarjoukset, vinkit ja ohjeet suoraan sähköpostiisi. Sinun pitää olla yli 18-vuotias tilataksesi uutiskirjeen. Tilaa uutiskirje
Tilaamalla uutiskirjeemme saat parhaat tarjoukset, vinkit ja ohjeet suoraan sähköpostiisi. Sinun pitää olla yli 18-vuotias tilataksesi uutiskirjeen. Tilaa uutiskirje
© 2026 K-Rauta
K-Rauta facebookissaSeuraa meitä Instagramissa