Siirry sisältöön
  • Myymälät
  • Palvelut
  • Varaa aika
  • Inspiraatio ja ohjeet
  • Terassilaskuri
  • Tuotemerkit
  • Ammattilaisille
  • Tarjoukset
  • Outlet
  • Ota yhteyttä
K-Raudan logo, aloitussivulle
Löysimme aiemmin tehdyn ostoskorisi. Avataanko se?

Huomioithan, että avaamalla tallennetun ostoskorin menetät mahdollisen nykyisen ostoskorin. Jatkamalla nykyisellä ostoskorilla, aiemmin tehty ostoskori korvautuu nykyisellä.
K-Raudan logo, aloitussivulle
  • Outlet
Löysimme aiemmin tehdyn ostoskorisi. Avataanko se?

Huomioithan, että avaamalla tallennetun ostoskorin menetät mahdollisen nykyisen ostoskorin. Jatkamalla nykyisellä ostoskorilla, aiemmin tehty ostoskori korvautuu nykyisellä.
Rakennusmateriaalit

Pienrauta ja kiinnikkeet

Näytetään 5777 tuotetta

ArrowRakennusmateriaalit

  • Betonit, sementit ja laastit
  • Eristeet
  • Helat
  • Ikkunat
  • Katot
  • Liimat ja laatoitusaineet
  • Ovet
  • Perustukset
  • Pienrauta ja kiinnikkeet
    • Betonikiinnikkeet
    • Kulmaraudat, naulauslevyt ja palkkikengät
    • Köydet, rautalangat ja ketjut
    • Naulat ja niitit
    • Pultit, mutterit ja kierretangot
    • Ruuvit
    • Terassin perustustarvikkeet
  • Portaat
  • Rakennuslevyt
  • Rakennusmuovit ja rakennuspaperit
  • Talon julkisivu
  • Teipit
  • Terassilasit

Suodattimet

€
€

Köysi PROF sisal 6mm x 25m

Köysi PROF sisal 6mm x 25m
Köysi PROF sisal 6mm x 25m
Köysi PROF sisal 6mm x 25m
Köysi PROF sisal 6mm x 25m
Kuva tuotteesta

Köysi PROF sisal 6mm x 25m

7,95€/kpl 7,95 € / kpl

0,32€/m 0,32 € / m

Lue lisää

Kauppalanka PROF sinkitty 3,0mm 5kg

Kauppalanka PROF sinkitty 3,0mm 5kg
Kauppalanka PROF sinkitty 3,0mm 5kg
Kauppalanka PROF sinkitty 3,0mm 5kg
Kauppalanka PROF sinkitty 3,0mm 5kg
Kuva tuotteesta

Kauppalanka PROF sinkitty 3,0mm 5kg

29,95€/kpl 29,95 € / kpl

5,99€/kg 5,99 € / kg

Lue lisää

Kiila-ankkuri Sormat S-KA+ 8x115/63/50 sähkösinkitty 40kpl

Kuva tuotteesta

Kiila-ankkuri Sormat S-KA+ 8x115/63/50 sähkösinkitty 40kpl

46,95€/pkt 46,95 € / pkt

1,17€/kpl 1,17 € / kpl

Lue lisää

Teräsköysi PROF 2mm 15m Zn

Kuva tuotteesta

Teräsköysi PROF 2mm 15m Zn

13,99€/kpl 13,99 € / kpl

Lue lisää

Köysi PROF polypropeeni Multifilament valkoinen 3mmx30m

Köysi PROF polypropeeni Multifilament valkoinen 3mmx30m
Köysi PROF polypropeeni Multifilament valkoinen 3mmx30m
Köysi PROF polypropeeni Multifilament valkoinen 3mmx30m
Köysi PROF polypropeeni Multifilament valkoinen 3mmx30m
Kuva tuotteesta

Köysi PROF polypropeeni Multifilament valkoinen 3mmx30m

4,95€/kpl 4,95 € / kpl

0,17€/m 0,17 € / m

Lue lisää

Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 3mmx30m

Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 3mmx30m
Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 3mmx30m
Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 3mmx30m
Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 3mmx30m
Kuva tuotteesta

Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 3mmx30m

4,95€/kpl 4,95 € / kpl

0,17€/m 0,17 € / m

Lue lisää

Kipsilevyruuvi PROF PH2 3,5x45 tiuhakierre sähkösinkitty 650kpl

Kuva tuotteesta

Kipsilevyruuvi PROF PH2 3,5x45 tiuhakierre sähkösinkitty 650kpl

17,95€/pkt 17,95 € / pkt

0,03€/kpl 0,03 € / kpl

Lue lisää

Lankanaula PROF 50x2,1mm kuumasinkitty 300kpl

Kuva tuotteesta

Lankanaula PROF 50x2,1mm kuumasinkitty 300kpl

6,95€/pkt 6,95 € / pkt

0,02€/kpl 0,02 € / kpl

Lue lisää

Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 5mmx30m

Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 5mmx30m
Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 5mmx30m
Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 5mmx30m
Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 5mmx30m
Kuva tuotteesta

Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 5mmx30m

9,95€/kpl 9,95 € / kpl

0,33€/m 0,33 € / m

Lue lisää

Kauppalanka PROF sinkitty 2,0mm 5kg

Kuva tuotteesta

Kauppalanka PROF sinkitty 2,0mm 5kg

29,95€/kpl 29,95 € / kpl

5,99€/kg 5,99 € / kg

Lue lisää

Sidelanka PROF hehkutettu 0,9x400mm 5kg

Sidelanka PROF hehkutettu 0,9x400mm 5kg
Sidelanka PROF hehkutettu 0,9x400mm 5kg
Sidelanka PROF hehkutettu 0,9x400mm 5kg
Sidelanka PROF hehkutettu 0,9x400mm 5kg
Kuva tuotteesta

Sidelanka PROF hehkutettu 0,9x400mm 5kg

20,95€/kpl 20,95 € / kpl

4,19€/kg 4,19 € / kg

Lue lisää

Aluslevy PROF pyöreä DIN125 M8 sähkösinkitty 200kpl

Kuva tuotteesta

Aluslevy PROF pyöreä DIN125 M8 sähkösinkitty 200kpl

3,95€/pkt 3,95 € / pkt

0,02€/kpl 0,02 € / kpl

Lue lisää

Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 6mmx20m

Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 6mmx20m
Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 6mmx20m
Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 6mmx20m
Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 6mmx20m
Kuva tuotteesta

Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 6mmx20m

8,95€/kpl 8,95 € / kpl

0,45€/m 0,45 € / m

Lue lisää

Sinkilä PROF 25x3,0 sähkösinkitty 50kpl

Kuva tuotteesta

Sinkilä PROF 25x3,0 sähkösinkitty 50kpl

3,99€/pkt 3,99 € / pkt

0,08€/kpl 0,08 € / kpl

Lue lisää

Teräsköysi PROF 3mm 15m Zn

Kuva tuotteesta

Teräsköysi PROF 3mm 15m Zn

14,99€/kpl 14,99 € / kpl

Lue lisää

Pikanaula PROF 8x90 sähkösinkitty 50kpl

Kuva tuotteesta

Pikanaula PROF 8x90 sähkösinkitty 50kpl

7,95€/pkt 7,95 € / pkt

0,16€/kpl 0,16 € / kpl

Lue lisää

Kuusioruuvi PROF DIN931 osakierre M12x140 8.8 sähkösinkitty 10kpl

Kuva tuotteesta

Kuusioruuvi PROF DIN931 osakierre M12x140 8.8 sähkösinkitty 10kpl

9,95€/pkt 9,95 € / pkt

0,99€/kpl 0,99 € / kpl

Lue lisää

Kansiruuvi PROF DIN571 M10x100 kuumasinkitty 50kpl

Kuva tuotteesta

Kansiruuvi PROF DIN571 M10x100 kuumasinkitty 50kpl

22,95€/pkt 22,95 € / pkt

0,46€/kpl 0,46 € / kpl

Lue lisää

Paracord PROF polypropeeni punainen 3,12mmx30m

Paracord PROF polypropeeni punainen 3,12mmx30m
Paracord PROF polypropeeni punainen 3,12mmx30m
Paracord PROF polypropeeni punainen 3,12mmx30m
Paracord PROF polypropeeni punainen 3,12mmx30m
Kuva tuotteesta

Paracord PROF polypropeeni punainen 3,12mmx30m

7,95€/kpl 7,95 € / kpl

0,27€/m 0,27 € / m

Lue lisää

Lankanaula PROF 100x3,4 kuumasinkitty 1200kpl

Kuva tuotteesta

Lankanaula PROF 100x3,4 kuumasinkitty 1200kpl

45,95€/pkt 45,95 € / pkt

0,04€/kpl 0,04 € / kpl

Lue lisää

Lankanaula PROF 35x1,7 sähkösinkitty 400kpl

Kuva tuotteesta

Lankanaula PROF 35x1,7 sähkösinkitty 400kpl

6,95€/pkt 6,95 € / pkt

0,02€/kpl 0,02 € / kpl

Lue lisää

Dyckertnaula PROF 35x1,7 sähkösinkitty 400kpl

Kuva tuotteesta

Dyckertnaula PROF 35x1,7 sähkösinkitty 400kpl

6,95€/pkt 6,95 € / pkt

0,02€/kpl 0,02 € / kpl

Lue lisää

Kipsilevyruuvi PROF PH2 3,8x45 tiuha-vastakierre sähkösinkitty 650kpl

Kuva tuotteesta

Kipsilevyruuvi PROF PH2 3,8x45 tiuha-vastakierre sähkösinkitty 650kpl

18,95€/pkt 18,95 € / pkt

0,03€/kpl 0,03 € / kpl

Lue lisää

Ankkurinaula PROF 50x4,0 kuumasinkitty 200kpl

Kuva tuotteesta

Ankkurinaula PROF 50x4,0 kuumasinkitty 200kpl

9,95€/pkt 9,95 € / pkt

0,05€/kpl 0,05 € / kpl

Lue lisää

Teräsköysi PROF 2/3mm 15m Zn muovipinta kirkas

Kuva tuotteesta

Teräsköysi PROF 2/3mm 15m Zn muovipinta kirkas

15,99€/kpl 15,99 € / kpl

Lue lisää

Kansiruuvi PROF DIN571 M8x60 kuumasinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Kansiruuvi PROF DIN571 M8x60 kuumasinkitty 100kpl

19,95€/pkt 19,95 € / pkt

0,20€/kpl 0,20 € / kpl

Lue lisää

Teräsköysi PROF 4/5mm 15m Zn muovipinta kirkas

Kuva tuotteesta

Teräsköysi PROF 4/5mm 15m Zn muovipinta kirkas

18,99€/kpl 18,99 € / kpl

Lue lisää

Pikanaula Sormat PKN 6x80 sähkösinkitty 200kpl

Kuva tuotteesta

Pikanaula Sormat PKN 6x80 sähkösinkitty 200kpl

29,95€/pkt 29,95 € / pkt

0,15€/kpl 0,15 € / kpl

Lue lisää

Lankanaula PROF 60x2,3 kuumasinkitty 3800kpl

Kuva tuotteesta

Lankanaula PROF 60x2,3 kuumasinkitty 3800kpl

45,95€/pkt 45,95 € / pkt

0,01€/kpl 0,01 € / kpl

Lue lisää

Pikanaula Sormat PKN 8x110 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Pikanaula Sormat PKN 8x110 sähkösinkitty 100kpl

27,95€/pkt 27,95 € / pkt

0,28€/kpl 0,28 € / kpl

Lue lisää

Kipsilevyruuvi PROF PH2 3,8x32mm harvakierre Zn 3000kpl

Kuva tuotteesta

Kipsilevyruuvi PROF PH2 3,8x32mm harvakierre Zn 3000kpl

39,95€/pkt 39,95 € / pkt

0,01€/kpl 0,01 € / kpl

Lue lisää

Listanaula PROF 40x1,4 messingöity 50kpl

Kuva tuotteesta

Listanaula PROF 40x1,4 messingöity 50kpl

2,99€/pkt 2,99 € / pkt

0,06€/kpl 0,06 € / kpl

Lue lisää

Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 4mmx40m

Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 4mmx40m
Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 4mmx40m
Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 4mmx40m
Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 4mmx40m
Kuva tuotteesta

Köysi PROF polypropeeni Multifilament oranssi-harmaa 4mmx40m

6,95€/kpl 6,95 € / kpl

0,17€/m 0,17 € / m

Lue lisää

Köysi PROF polyesteri harmaa vihreä 3mmx30m

Köysi PROF polyesteri harmaa vihreä 3mmx30m
Köysi PROF polyesteri harmaa vihreä 3mmx30m
Köysi PROF polyesteri harmaa vihreä 3mmx30m
Köysi PROF polyesteri harmaa vihreä 3mmx30m
Kuva tuotteesta

Köysi PROF polyesteri harmaa vihreä 3mmx30m

5,95€/kpl 5,95 € / kpl

0,20€/m 0,20 € / m

Lue lisää

Jatkomutteri PROF DIN6334 M8x25 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Jatkomutteri PROF DIN6334 M8x25 sähkösinkitty 100kpl

14,95€/pkt 14,95 € / pkt

0,15€/kpl 0,15 € / kpl

Lue lisää

Jatkomutteri PROF DIN6334 M10x30 sähkösinkitty 50kpl

Kuva tuotteesta

Jatkomutteri PROF DIN6334 M10x30 sähkösinkitty 50kpl

14,95€/pkt 14,95 € / pkt

0,30€/kpl 0,30 € / kpl

Lue lisää

Kuusioruuvi PROF DIN931 osakierre M8x100 8.8 sähkösinkitty 50kpl

Kuva tuotteesta

Kuusioruuvi PROF DIN931 osakierre M8x100 8.8 sähkösinkitty 50kpl

15,95€/pkt 15,95 € / pkt

0,32€/kpl 0,32 € / kpl

Lue lisää

Kuusioruuvi PROF DIN931 osakierre M6x60 8.8 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Kuusioruuvi PROF DIN931 osakierre M6x60 8.8 sähkösinkitty 100kpl

9,95€/pkt 9,95 € / pkt

0,10€/kpl 0,10 € / kpl

Lue lisää

Kauppalanka PROF hehkutettu 3,0mm 5kg

Kuva tuotteesta

Kauppalanka PROF hehkutettu 3,0mm 5kg

27,95€/kpl 27,95 € / kpl

5,59€/kg 5,59 € / kg

Lue lisää

Aluslevy PROF pyöreä DIN125 M10 sähkösinkitty 200kpl

Kuva tuotteesta

Aluslevy PROF pyöreä DIN125 M10 sähkösinkitty 200kpl

6,95€/pkt 6,95 € / pkt

0,03€/kpl 0,03 € / kpl

Lue lisää

Teräsköysi PROF 3/4mm 15m Zn muovipinta kirkas

Kuva tuotteesta

Teräsköysi PROF 3/4mm 15m Zn muovipinta kirkas

15,99€/kpl 15,99 € / kpl

Lue lisää

Köysi PROF polypropeeni Multifilament valkopunainen 8mmx20m

Kuva tuotteesta

Köysi PROF polypropeeni Multifilament valkopunainen 8mmx20m

9,95€/kpl 9,95 € / kpl

0,50€/m 0,50 € / m

Lue lisää

Lukkoruuvi Fix master 10x120 ss 50kpl 4,12kg

Kuva tuotteesta

Lukkoruuvi Fix master 10x120 ss 50kpl 4,12kg

38,95€/pkt 38,95 € / pkt

0,78€/kpl 0,78 € / kpl

Lue lisää

Köysi PROF polyesteri harmaa vihreä 5mmx30m

Köysi PROF polyesteri harmaa vihreä 5mmx30m
Köysi PROF polyesteri harmaa vihreä 5mmx30m
Köysi PROF polyesteri harmaa vihreä 5mmx30m
Köysi PROF polyesteri harmaa vihreä 5mmx30m
Kuva tuotteesta

Köysi PROF polyesteri harmaa vihreä 5mmx30m

10,95€/kpl 10,95 € / kpl

0,37€/m 0,37 € / m

Lue lisää

Lippunaru PROF polyesteri valkoinen 5mm x 25m

Kuva tuotteesta

Lippunaru PROF polyesteri valkoinen 5mm x 25m

7,95€/kpl 7,95 € / kpl

0,32€/m 0,32 € / m

Lue lisää

Pikanaula Sormat PKN 6x60 sähkösinkitty 200kpl

Kuva tuotteesta

Pikanaula Sormat PKN 6x60 sähkösinkitty 200kpl

27,95€/pkt 27,95 € / pkt

0,14€/kpl 0,14 € / kpl

Lue lisää

Pikanaula Sormat PKN 8x90 sähkösinkitty 100kpl

Kuva tuotteesta

Pikanaula Sormat PKN 8x90 sähkösinkitty 100kpl

22,95€/pkt 22,95 € / pkt

0,23€/kpl 0,23 € / kpl

Lue lisää

Dyckertnaula PROF 45x1,7 kuumasinkitty 300kpl

Kuva tuotteesta

Dyckertnaula PROF 45x1,7 kuumasinkitty 300kpl

6,95€/pkt 6,95 € / pkt

0,02€/kpl 0,02 € / kpl

Lue lisää
Näytetään tuotteet: 241 - 288 (yht. 5777)
1...45678 / 121

Kiinnikkeet kaikkeen rakentamiseen ja remontointiin

K-Raudasta saat kaikki pienraudan tarvikkeet rakentamiseen, remontointiin ja nikkarointiin. Meiltä löydät mm. suuren valikoiman erilaisia kalustevetimiä tai koukkuja ja saranoita. Rakennusurakoihin löydät meiltä mm. rakennuslevyt, betonituotteet sekä kiinnikkeet niin ruuveista pilarikenkiin.

Voit valita haluamasi valikoimamme kaluste-, ikkuna- ja oviheloista niin rakennusten sisä- kuin ulkotiloihin. Lisäksi valikoimistamme löytyvät muun muassa erilaiset lukot riippulukosta ja älylukoista polkupyöränlukkoon.

Laadukas kiinnike eri materiaalein verkosta tai myymälästä

Toimitamme verkosta kiinnike- ja pienrautatuotteiden tilaukset nopeasti remonttiisi, nikkarointitarpeisiin tai rakennuskohteesi sijaintiin tilauksestasi. Verkosta näet kätevästi myös myymälöiden tuotekohtaiset saatavuudet käydessäsi K-Raudassa paikan päällä. Tutustu mm. brändeihin PROF sekä Sormat ja hanki meiltä parhaat kiinnikkeet, rakennusmateriaalit ja työkalut!

Maksutavat verkkokaupassa

  • Walley
  • K-Raudan remppatili
  • Nordean e-maksu
  • Osuuspankin verkkomaksu
  • S-Pankin verkkomaksu
  • Säästöpankin verkkomaksu
  • MobilePay
  • Danske Bankin verkkomaksu
  • Ålandsbanken verkkomaksu
  • Mastercard
  • Aktian verkkomaksu
  • POP Pankin verkkomaksu
  • Visa
  • Handelsbankenin verkkomaksu
  • Walley
  • K-Raudan remppatili
  • Nordean e-maksu
  • Osuuspankin verkkomaksu
  • S-Pankin verkkomaksu
  • Säästöpankin verkkomaksu
  • MobilePay
  • Danske Bankin verkkomaksu
  • Ålandsbanken verkkomaksu
  • Mastercard
  • Aktian verkkomaksu
  • POP Pankin verkkomaksu
  • Visa
  • Handelsbankenin verkkomaksu
  • Phone

    Asiakkuus

    Tutustu eri asiakkuusvaihtoehtoihin K-Raudassa.
  • Email

    Ota yhteyttä

    Jätä meille palautetta tai lähetä yhteydenottopyyntö.
  • Store

    Hae myymälää

    Etsi lähin myymäläsi laajasta myymäläverkostostamme
Asiakaspalvelu
  • Verkkokaupan asiakaspalvelu
  • Myymälöiden yhteystiedot
  • Tilinavauslomake yrityksille
  • Tilinavauslomake kuluttajille 1. vastuullinen
  • Tilinavauslomake kuluttajille 2. vastuullinen
  • Palautuslomake
  • Peruutusilmoitus
  • Verkkokaupan asiakaspalvelu
  • Myymälöiden yhteystiedot
  • Tilinavauslomake yrityksille
  • Tilinavauslomake kuluttajille 1. vastuullinen
  • Tilinavauslomake kuluttajille 2. vastuullinen
  • Palautuslomake
  • Peruutusilmoitus
Info
  • Tietosuojaseloste
  • Saavutettavuusseloste
  • Verkkokaupan tilaus- ja toimitusehdot
  • Käyttöehdot
  • Takuu ja virhevastuu
  • K-ryhmän evästekäytännöt
  • Evästeasetukset
  • EU:n datasäädös
  • Tietosuojaseloste
  • Saavutettavuusseloste
  • Verkkokaupan tilaus- ja toimitusehdot
  • Käyttöehdot
  • Takuu ja virhevastuu
  • K-ryhmän evästekäytännöt
  • Evästeasetukset
  • EU:n datasäädös
K-Rauta
  • Tuotemerkit
  • Esitteet
  • K-Plussa
  • Tietoa meistä
  • Vastuullisuus
  • Töihin K-Rautaan
  • Uutiset ja yhteystiedot medialle
  • Tuotemerkit
  • Esitteet
  • K-Plussa
  • Tietoa meistä
  • Vastuullisuus
  • Töihin K-Rautaan
  • Uutiset ja yhteystiedot medialle
Tilaa uutiskirje
Tilaamalla uutiskirjeemme saat parhaat tarjoukset, vinkit ja ohjeet suoraan sähköpostiisi. Sinun pitää olla yli 18-vuotias tilataksesi uutiskirjeen. Tilaa uutiskirje
Tilaamalla uutiskirjeemme saat parhaat tarjoukset, vinkit ja ohjeet suoraan sähköpostiisi. Sinun pitää olla yli 18-vuotias tilataksesi uutiskirjeen. Tilaa uutiskirje
© 2026 K-Rauta
K-Rauta facebookissaSeuraa meitä Instagramissa